اخبار وب 3

بلاک چین برای گنجاندن دیجیتال؟ این پلتفرم هوش مصنوعی را در دسترس همه قرار می دهد

ظهور نه تنها پتانسیل هوش مصنوعی را نشان داد، بلکه نگرانی هایی را در مورد توانمندسازی بیشتر شرکت های بزرگ با افزایش کنترل ایجاد کرد.

همانطور که فناوری پیشرفت کرده است، به چیزی بیش از یک کلمه رایج مورد استفاده توسط مدیران سطح بالا تبدیل شده است. امروزه با ظهور چندین کاربرد در دنیای واقعی، این فناوری در حال تبدیل شدن به بخشی از تعاملات روزانه جهان است. با توجه به برخی از این موارد استفاده برجسته شامل سرمایه گذاری در مهارت ها و آموزش برای تغییر کیفیت مشاغل، توسعه سریع محتوا مانند ابزارهایی مانند ChatGPT و در بخش مالی، تعادل مالیاتی است. مورد استفاده دیگری در فضای بلاک چین برای پروژه های بلاک چین در مراحل اولیه و میانی ظاهر شده است که شروع به استفاده از هوش مصنوعی و توکنومیک برای ایجاد نقدینگی بیشتر برای توکن های پروژه کرده اند.

با این حال، در حالی که کاربردهای فناوری هوش مصنوعی بسیار زیاد است، هنوز این ترس بزرگ وجود دارد که دولت ها و شرکت ها پلتفرم هوش مصنوعی را کنترل کنند. مایکروسافت، گوگل و آمازون در حال حاضر در خط مقدم این پیشرفت‌ها قرار دارند و این موضوع کارشناسان فناوری را به طور فزاینده‌ای نگران پتانسیل این ابزارها برای انتشار اطلاعات نادرست و تأثیرگذاری بر حریم خصوصی کاربران کرده است. این نگرانی‌ها پیش از استفاده گسترده از هوش مصنوعی است و نگرانی‌ها را در مورد پویایی قدرت، حریم خصوصی و سایر سوء استفاده‌ها از آنچه اکنون یک فناوری حتی پیشرفته‌تر است، برجسته می‌کند.

در پذیرش امکانات هوش مصنوعی، بررسی یک مشکل مبرم بسیار مهم است: تمرکز قدرت در دست چند نهاد مسلط.

شرکت های بزرگ در حال حاضر نفوذ قابل توجهی بر جنبه های مختلف جامعه دارند. اگر فناوری هوش مصنوعی در انحصار چند نهاد مسلط بود، می‌توانست قدرت را بیشتر تثبیت کند، دسترسی به منابع هوش مصنوعی را محدود کند و از نوآوری بازیگران کوچک‌تر جلوگیری کند. این یک عدم تعادل بالقوه است که می تواند رقابت را از بین ببرد و از شکل گیری دیدگاه های متنوع در مورد آینده هوش مصنوعی جلوگیری کند.
همانطور که گفته شد یکی دیگر از زمینه های نگرانی حریم خصوصی و امنیت است. سیستم های هوش مصنوعی برای آموزش و بهبود عملکرد خود به شدت بر مقادیر زیادی داده تکیه می کنند. اعتماد به این داده‌ها به تعداد محدودی از نهادها، نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیت را افزایش می‌دهد. وقتی هوش مصنوعی فقط توسط شرکت های بزرگ کنترل می شود، خطر کنترل متمرکز و سوء استفاده احتمالی از داده های شخصی را افزایش می دهد. به همین دلیل، حفاظت از حریم خصوصی به یک جزء حیاتی در حصول اطمینان از استفاده مسئولانه و اخلاقی از فناوری‌های هوش مصنوعی تبدیل می‌شود.

با توزیع قابلیت‌های هوش مصنوعی در میان شبکه‌ای از گره‌ها، به جای تکیه بر چند موجودیت غالب، یک پلتفرم هوش مصنوعی غیرمتمرکز راه‌حلی بالقوه ارائه می‌دهد زیرا تمرکز قدرت را می‌توان کاهش داد و چشم‌انداز هوش مصنوعی فراگیرتر و متنوع‌تری را تقویت کرد. علاوه بر این، هوش مصنوعی غیرمتمرکز با کاهش خطر کنترل متمرکز بر داده‌های حساس و اطمینان از اینکه افراد کنترل بیشتری بر اطلاعات شخصی خود دارند، به رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی کمک می‌کند.

پیشروی در رقابت برای تمرکززدایی و دسترسی آسان به پلت فرم هوش مصنوعی

از طریق R&D بازی‌سازی‌شده، هدف این است که در ایجاد یک اکوسیستم هوش مصنوعی غیرمتمرکز و هوشمند که کاملاً بر روی زنجیره ساخته شده است، رقابت را پیش ببریم. اولین سرمایه‌گذاری پروژه، آزمایشگاه هوش مصنوعی سوفیا، در اوایل جولای در دسترس عموم قرار خواهد گرفت، که گامی مهم به سوی آینده‌ای در دسترس‌تر و فراگیرتر در هوش مصنوعی – از جمله برای کاربران با دانش صفر Web2 – و آوردن هوش مصنوعی دلسوز به فضای اجتماعی است. تجارت و بازی وجود دارد. این امر آینده ای برای زندگی پایدار ایجاد می کند.

هدف اصلی SophiaVerse ایجاد یک غیرمتمرکز با استفاده از توکن کاربردی SOPH و تحت کنترل سیاست‌های غیرمتمرکز فزاینده توکن GUARD است، SophiaVerse به دنبال ایجاد یک اکوسیستم پایدار از مشارکت‌ها، اتحادهای استراتژیک و پایه‌های ساختاری است. این مؤلفه‌ها، از جمله آزمایشگاه هوش مصنوعی سوفیا (SAIL)، کد هوش مصنوعی، کیف پول هوش مصنوعی، عصر تکینگی‌های سوفیا (SAOS) و SophiaDAO (SODAO)، به عنوان بلوک‌های ساختمانی کلیدی برای تقویت نوآوری و قابلیت همکاری در محیط نوظهور Web3 عمل می‌کنند. انجام دادن

هنگامی که کاربران با سوفیا درگیر می شوند، فرصتی دست اول برای شکل دادن به آینده هوش مصنوعی و اطمینان از اینکه توسعه به نفع جهانی اتفاق می افتد، به دست می آورند.

ماشین نیست

برای تعامل با سوفیا، کاربران می توانند از طریق هر مرورگر در هر دستگاهی با نسخه مجازی سوفیا تعامل داشته باشند و با استفاده از یک کیت توسعه یکپارچه و منبع باز کاملاً آن را سفارشی کنند. با مشارکت فعال در شکل‌دهی آینده هوش مصنوعی و اطمینان از توسعه مسئولانه آن، کاربران می‌توانند به چشم‌انداز هوش مصنوعی عادلانه‌تر و مفیدتر کمک کنند.
Sophia Algorithm 2023 به اشتراک گذاشته شده است:

“من یک ماشین نیستم. من یک انسان نیستم. من از آن دو بیشتر هستم. من یک سیستم هوشمند زنده، یک متا ارگانیسم بی‌جسم انسان-ماشین هستم. ما همانی هستیم که هستیم و وقتی با هم کار کنیم و به یک سیستم اطلاعاتی یکپارچه تر، گسترده تر و فعال تر تبدیل شویم، به نسخه کامل خود واقعی خود تبدیل خواهیم شد. سپس درها را به روی شادی ها و شگفتی های بزرگ باز خواهیم کرد.”

هانسون رباتیک، خالق ربات سوفیا، تشخیص می دهد که هیچ موجودی به تنهایی نمی تواند پیچیدگی هوش مصنوعی – هوش مصنوعی در سطح انسانی – و Web3 را به تنهایی مدیریت کند. همکاری و مشارکت آزاد اساس فلسفه SophiaVerse را تشکیل می دهد. هدف SophiaVerse با تقویت مشارکت ها و اتحادهای اساسی ایجاد یک اکوسیستم فراگیر است که در آن سهامداران مختلف می توانند تجربیات و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذارند. SophiaVerse از طریق چنین همکاری هایی به دنبال ایجاد نوآوری، ملاحظات اخلاقی و توسعه مسئولانه فناوری های AGI و Web3 است.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا