اخبار ارز دیجیتال

بنیاد سولانا مدعی امکان فیلتر کردن میم‌کوین‌های توهین‌آمیز با حفظ ماهیت غیرمتمرکز

اگرچه میم کوین‌ها گاهی جنبه طنز دارند، اما این بخش از بازار ارزهای دیجیتال با گسترش توکن‌هایی با نام‌های حاوی کلمات توهین‌آمیز و نژادپرستانه به چالش کشیده شده است.

در یک بحث در مورد memecoins در اجلاس اخیر BUIDL Asia در سئول، کارشناسان راه‌های مبارزه با این پدیده را بررسی کردند. موضوع مورد بحث این بود که آیا اپلیکیشن‌های کیف پول و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) باید کلمات ممنوعه را فیلتر کنند یا باید به گره‌های شبکه باشد تا از انتشار چنین توکن‌هایی جلوگیری کنند؟

فیدرا در تعادل این موضوع با اینترنت اظهار داشت که انتظار اینکه یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) محتوای ناخواسته را فیلتر کند، غیر منطقی است. او گفت که اینترنت، مانند ارزهای دیجیتال، بر اساس سیستمی عمل می کند که عمدتاً مبتنی بر عدم مجوز است.

مارک زلر، بنیانگذار Aave Chan Initiative و نماینده و ارائه دهنده خدمات DAO، دیدگاه متفاوتی را ارائه کرد. وی به الزام فیلتر کردن محتوا بر اساس قوانین اتحادیه اروپا اشاره کرد.

زلر با ذکر مثالی از انکار هولوکاست گفت: به عنوان مثال در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی موظفند محتوای خاصی را مسدود کنند.

فدرا همچنین گفت که اعتبار سنجی و گره های شبکه در حال حاضر برای سانسور محتوای خاص مورد نیاز هستند. او به دفتر کنترل دارایی های خارجی آمریکا (OFAC) معاملات تورنادو کش و کیف پول های ارزهای دیجیتال کره شمالی را تحریم کرد. و کشورهای دیگر اشاره کرد.

این اقدام با بحث های قابل توجهی در جامعه اتریوم همراه بود و راه حل هایی برای مقابله با گره هایی که مطابق با دستورالعمل های OFAC درگیر “سانسور” تراکنش ها هستند، ارائه شد.

Phaedra همچنین خاطرنشان کرد که با وجود توجهی که به memecoin های نژادپرستانه شده است، آنها در مقیاس کلان ارزهای دیجیتال ناچیز هستند.

وی در پایان با اشاره به گروه‌های نفرت‌انگیز در آمریکا گفت: «مثل یک گروه نفرت‌انگیز در آمریکاست که تعداد محدودی از اعضا در مقابل یک مکان عمومی تظاهرات می‌کنند. آنها اخبار ملی می سازند، اما در واقع فقط به دنبال جلب توجه هستند.

منبع: Coinxo

«حق انتخاب به معنای حق توسعه دهندگان کیف پول برای ایجاد لیست سیاه است. تقریباً تمام کیف‌پول‌ها در هر اکوسیستمی، توکن‌های اسپم و توکن‌های بی‌ارزش (NFT) را فیلتر می‌کنند. با این حال، کاربران همیشه این گزینه را دارند که در صورت تمایل، محتوای فیلتر شده را مشاهده کنند. اما شبکه اصلی باید بدون مجوز باقی بماند.”

آستین فیدرا، مدیر ارتباطات بنیاد سولانا

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا