اخبار ارز دیجیتال

بنیان‌گذار صرافی FTX، سم بنکمن-فرید، به ۲۵ سال زندان محکوم شد

دادگاه بدوی سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال FTX را به کلاهبرداری، شهادت دروغ و تلاش برای ممانعت از اجرای عدالت محکوم کرد.او به 25 سال زندان فدرال محکوم شد.

این تصمیم پس از یک دوره پرتلاطم برای FTX صادر شد که طی آن اتهامات جدی علیه این صرافی مطرح شد.

دادگاه تصویری کاملاً متفاوت ترسیم کرد و دفاع تیم حقوقی بنکمن فرید را که او را فردی با هوش بالا اما بدون درک درستی از عواقب اقداماتش معرفی کردند، رد کرد. قاضی کاپلان با استناد به شواهد موجود، ادعاهای نادرست بانکمن-فرید در مورد ناآگاهی وی از نحوه استفاده از وجوه سپرده کاربران FTX را برجسته کرد.

در نتیجه این تصمیم بانکمن-فرید با توجه به ارتکاب جرایم مالی نسبت به مشتریان و سرمایه گذاران این بورساو با 25 سال زندان فدرال مواجه است. قاضی کاپلان همچنین به تلاش های خود برای اجبار شاهدان اشاره کرد که بر پیچیدگی پرونده دادگاه او افزود.

مارک موکاسی، وکیل مدافع بانکمن-فرید، بر عدم سوء نیت موکلش در تلاش برای کاهش مجازات تاکید کرد. موکاسی با توصیف بنکمن-فرید به‌عنوان با استعداد ریاضی اما از نظر اجتماعی ناتوان، به علاقه‌اش به بازی‌های ویدیویی، گیاه‌خواری و حمایت از حقوق حیوانات اشاره کرد و استدلال کرد که موکلش هرگز قصد آزار کسی را نداشته است.

علاوه بر این، موکاسی ادعا می کند که با توجه به زمان کافی، Benkman-Fried توانست مشکلات FTX را حل کند.

با این حال، دادستان ها بر خسارات مالی هنگفت ناشی از اقدامات بنکمن فرید تأکید کردند. بر اساس گزارش دادستانی، کل خسارت وارده به ذینفعان مختلف بیش از 11 میلیارد دلار محاسبه شده است.این ارقام با ادعای وکلا مبنی بر عدم ضرر واقعی در تضاد است. قاضی کاپلان همچنین ادعای غرامت کامل قربانیان از طریق ورشکستگی را رد کرد و آن را «گمراه‌کننده» و «فرضی» خواند.

این تصمیم لحظه مهمی در این زمینه است تنظیم و نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال هستند. این مورد یک داستان هشدار دهنده در مورد خطرات نوآوری مالی بدون توجه به الزامات پاسخگویی و شفافیت است. علیرغم تلاش های تیم حقوقی برای کم اهمیت جلوه دادن انگیزه های بنکمن-فرید، تصمیم دادگاه عواقب شدید سوء استفاده مالی را نشان می دهد.

منبع: BeInCrypto

انگیزه های واقعی موکل من اشتباه تعبیر شده است. در واقع او در زمینه ریاضیات فردی باهوش است اما در ارتباطات اجتماعی چندان خوب نیست. او بازی های ویدیویی، گیاهخواری را دوست دارد و نسبت به حیوانات دلسوزی دارد.

مارک موکاسی

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا