اخبار ارز دیجیتال

بورس های نیجریه در صدور مجوز با موانعی روبرو هستند زیرا تحلیلگران خواستار بررسی دستورالعمل های SEC هستند.

Que Barinor Paul، نماینده حقوقی Web3 نیجریه، گفت که صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیجریه و VASPها احتمالاً باید برای تضمین تایید SEC ادغام شوند.

به گفته روم اوفی، تحلیلگر ارزهای دیجیتال نیجریه در مصاحبه با کوین تلگراف، الزامات مجوز کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) باید دستورالعمل های ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASPs) را بازبینی کند تا صرافی های رمزنگاری محلی بتوانند مجوز فعالیت در این کشور را دریافت کنند. اوفی توضیح داد که دستورالعمل‌های موجود ارائه شده توسط SEC برای راهنمایی ثبت نام VASPها برای صرافی‌های رمزنگاری محلی مطلوب نیست و افزود که صرافی‌های محلی باید در تدوین دستورالعمل‌ها اولویت داشته باشند.

صرافی ها باید مجوز VASP را از SEC دریافت کنند، مشروط به الزامات پردازش درخواست، هزینه های ثبت نام و سایر هزینه های قابل اعمال، اوفی توضیح داد که بسیاری از صرافی های محلی نمی توانند حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز 500 میلیون نایرا (556 620 دلار) را تامین کنند. Kue Barinor Paul، نماینده حقوقی Web3 نیجریه، طی یک گفتگوی فضایی در X که توسط Ophi میزبانی شد، گفت که ارزهای دیجیتال به جای داشتن ترازنامه سالم، منجر به فعالیت مبادلات خارجی در نیجریه به جای داشتن ترازنامه سالم می شود و از دیدگاه اوفی حمایت می کند. صرافی‌ها احتمالاً باید با تأیید SEC در انتظار ادغام شوند.

پل گفت SEC نیجریه باید چارچوب صدور مجوز را بررسی کند زیرا الزامات فعلی بیشتر برای مبادلات خارجی مناسب است. در ماه مه 2022، SEC نیجریه سندی 54 صفحه‌ای با عنوان قوانین جدید برای صدور، ارائه پلتفرم‌ها و نگهداری دارایی‌های دیجیتال منتشر کرد. این سند راه را برای ارائه دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال در نیجریه باز می کند و دستورالعمل هایی را در مورد نحوه برخورد موسسات مالی و بانکی این کشور با دارایی های دیجیتال تعیین می کند.اوفی همچنین خاطرنشان کرد که مجلس ملی نیجریه باید اطمینان حاصل کند که الزامات مجوز SEC مطابق با قوانین است. براساس گزارش Chainalysis جغرافیای ارزهای دیجیتال 2023، یک نظرسنجی جهانی با شرکت کنندگان از 15 کشور نشان داد که نیجریه، بزرگترین اقتصاد آفریقا، بالاترین سطح آگاهی از ارزهای دیجیتال را در سطح جهان دارد. نیجریه در بین 154 کشور مورد ارزیابی، رتبه دوم را در پذیرش ارزهای دیجیتال دارد.

انتظار می‌رفت که پذیرش بالای کریپتو در کشور باعث افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در ارزهای دیجیتال شود، اما آفی نرخ پایین سرمایه‌گذاری را به لغو اخیر ممنوعیت موسسات مالی ارائه‌دهنده صرافی‌های رمزنگاری نسبت داد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا