اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در شرایط حساس؛ سقوط یا بالا آمدن؟

قیمت بیت کوین همچنان در تلاش است تا سطوح بحرانی خود را حفظ کند، اگرچه ETF های نقطه ای نتوانستند انتظارات سرمایه گذاران را برآورده کنند. اما این تنها سناریوی ممکن نیست. سلطه بیت کوین نیز اخیراً به اوج خود رسیده است، اما با رشد بازار آلت کوین، این وضعیت می تواند تغییر کند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در 15 ژانویه (25 دسامبر) به بالاتر از سطح 43000 دلار رسید، زیرا بازار تلاش کرد از فروش پس از تصویب ETF بیت کوین در 10 ژانویه (20) بهبود یابد. اتفاق افتاد، زنده بمان در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با رشد روزانه 0.3 درصدی در حدود 42800 دلار در نوسان است.

این بهبود پس از آن صورت می گیرد که هفته گذشته تلاش ها برای بالا بردن قیمت بیت کوین به بالای 50000 دلار به زیر سطح 49000 دلار متوقف شد که نشان دهنده ناتوانی خریداران در حفظ سطوح بالاتر است.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD
نمودار قیمت روزانه BTC/USD

قیمت بیت کوین نمی تواند بیش از 44 هزار دلار باشد

معامله گران در تلاش بودند تا از فشار افت قیمت اخیر ناشی از تصویب ETF بیت کوین در هفته گذشته خارج شوند.

یک معامله گر محبوب به نام Skew در پست X (توئیتر سابق) خود خاطرنشان کرد که بازارهای نقدی بیت کوین در حدود 43000 دلار متوقف شده است و بالاتر از قیمت فعلی، حجم سفارش فروش افزایش یافته است.

Scu اضافه کرد که بهبود فعلی بازار به دلیل فروش سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است و برخی معامله‌گران احتمالاً در پایین خرید کرده‌اند.

وقتی از ری سالموند، رئیس بازارهای کوین تلگراف، در مورد قیمت بیت کوین سوال شد، او پاسخ داد:

بر اساس مشاهدات من، به نظر می رسد معامله گران ترجیح می دهند در پاسخ به تایید ETF، موقعیت های فروش در بازار باز کنند. علاوه بر این، با کاهش نوسانات در قراردادهای اختیار بیت کوین (bvol) یک روز قبل از تایید این وجوه، معامله گران قراردادهای اختیار خرید را باز کردند. به نظر می رسد فروش سهام GBTC توسط کوین بیس برای برخی چشم انداز نزولی کوتاه مدت ایجاد کرده است و معامله گران را وادار به کوتاهی بازار کرده است. با این حال، همانطور که Skew اشاره کرد، این معامله گران ممکن است با شکست های کوتاه مدت مواجه شوند و روند صعودی به سمت 50000 دلار ادامه یابد.

با این حال، از آنجایی که جفت ارز BTC/USD در چند روز گذشته بین سطوح 41500 و 43000 دلار گیر کرده است، تحلیلگر مک معتقد است که کاهش بعدی بیت کوین می تواند قیمت را به 38000 دلار برساند.

اصلاح 40000 دلار و احتمالاً 38000 دلار در شرایط فعلی بسیار امکان پذیر است. قیمت می تواند مستقیماً از 45000 دلار به 40000 دلار برسد یا قبل از اینکه روی 40000 دلار ثابت شود طیف وسیعی از حرکات را داشته باشد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD توسط Mac Analystنمودار قیمت روزانه BTC/USD توسط Mac Analyst
نمودار قیمت روزانه BTC/USD توسط Mac Analyst

تسلط بیت کوین به اوج خود رسیده است

مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری MNTrading، با اذعان به کاهش نفوذ بیت کوین، خاطرنشان کرد که این ارز دیجیتال به طور پیوسته در حال از دست دادن تسلط خود بر سایر ارزهای دیجیتال از نظر بازار کلی کریپتو است. او این اطلاعات را در 12 ژانویه در پلتفرم X به اشتراک گذاشت.

او گفت:

سلطه بیت کوین درست قبل از نصف شدن به اوج خود رسید که احتمالاً یک سقف چرخه را نشان می دهد. انتظار می رود آلت کوین ها در چرخه بعدی عملکرد بهتری داشته باشند.

شاخص تسلط بیت کوین (BTC Dominance) از بالاترین سطح اخیر خود یعنی 54.56 درصد به 82.49 درصد در عرض یک هفته کاهش یافته است.

کاهش تسلط بیت کوین عمدتاً به دلیل رشد قابل توجه اتریوم است. این بدان معناست که 8.5 درصد از کاهش این تسلط به طور خاص به دلیل عملکرد مثبت اتر در بازار است. سایر آلتکوین ها رشد مشابهی داشته اند و به طور کلی در کاهش تسلط BTC موثر بوده اند.

این نشان می دهد که معامله گران ممکن است پس از تصویب ETF سرمایه خود را از بیت کوین به بازار آلت کوین منتقل کرده باشند. دلیل آن این است که آنها فرصت های ریسک/پاداش بهتری را در جای دیگری از بازار پیدا کرده اند. تایید نهایی ETF اتر نیز می تواند در تصمیم معامله گران نقش داشته باشد.

اگر این اتفاق بیفتد، آلتکوین های تحت رهبری اتریوم احتمالاً با ورود بازار به فصل جایگزین شروع به افزایش خواهند کرد.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا