اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین در پانزدهمین سالگردش تنها در دو ساعت 3000 دلار سقوط کرد

بر اساس داده های CoinMarketCap، بیت کوین از بالاترین قیمت روزانه 45600 دلار به 40700 دلار سقوط کرد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، ارز اصلی دیجیتال بیت‌کوین در پانزدهمین سالگرد خود جریان‌های ناگهانی، عظیم و شدیدی را تجربه کرد، و بر اساس داده‌های CoinGecko، بیت‌کوین در 3 ژانویه به زیر 42000 دلار سقوط کرد و 3000 دلار را تنها در دو ساعت از دست داد. از بالاترین قیمت روزانه خود یعنی 45600 دلار در زمان نگارش در CoinMarketCap به 40700 دلار کاهش یافت.

داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد در زمان نگارش این مقاله، بیت‌کوین با قیمت 42608 دلار معامله می‌شود که طی 24 ساعت گذشته نزدیک به 6 درصد کاهش داشته است، در حالی که ارز دیجیتال در 14 روز گذشته 1.5 درصد کاهش داشته است، تقریباً هیچ افزایشی در 30 روز گذشته نداشته است. سود افت شدید قیمت بیت کوین پس از آن اتفاق افتاد که پلتفرم خدمات مالی دیجیتال Matrixport از پیش‌بینی اخیر خود مبنی بر ممنوعیت بالقوه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اولین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (BFT) را عقب نشینی کرد. ETF) در ژانویه 2024، برداشته شد.

Matrixport در 1 ژانویه با X تماس گرفت و ابراز اطمینان کرد که بیت کوین به 50000 دلار افزایش می یابد، که تحت تأثیر عواملی مانند تأیید آینده ETF بیت کوین قرار دارد، این شرکت همچنین گفت که تأیید یک ETF بیت کوین بالقوه ممکن است حتی از انتظارات بیشتر پیشی بگیرد. معامله گران برای تاییدیه های اعلام شده در 8، 9 یا 10 ژانویه، تنها یک روز پس از انتشار پیش بینی تاییدیه های احتمالی در سال 2024، Matrixport پیش بینی خود را اصلاح کرد و پیش بینی خود را در 2 ژانویه به روز کرد و ادعا کرد که SEC تمام ETF های بیت کوین را در ژانویه رد خواهد کرد. و تاییدیه های ETF بیت کوین قبل از سه ماهه دوم سال جاری به دست آمد. جامعه به سرعت به پیش بینی های بحث برانگیز Matrixport واکنش نشان داد و این شرکت را متهم به دستکاری قیمت بیت کوین متهم کرد.

آلیستر میلن، سرمایه گذار بیت کوین، خاطرنشان کرد که Matrixport توسط جیهان وو، یک میلیاردر چینی کارآفرین ارز دیجیتال و یکی از بنیانگذاران شرکت استخراج ارز دیجیتال Bitmain، تاسیس شده است. جیمز ون استراتن، تحلیلگر صنعت، خاطرنشان کرد که وو حامی برجسته بیت کوین کش، یک هارد فورک بیت مین است، این یک سکه است که در سال 2017 ایجاد شده است، این تحلیلگر نوشت: اگر کسی آنچه را که Matrixport پست کرده است باور دارد، من پلی دارم که به شما بفروشم.

اریک بالچوناس تحلیلگر ETF بلومبرگ در X نوشت: برخی از ناظران جریان اصلی ETF بیت کوین نیز به این خبر واکنش نشان دادند. اگر منابعی وجود دارد بالچوناس خواه فقط حدس می زد، بالچوناس بعداً گفت که واضح است که نه نگفتن مطلقاً غیرممکن است و افزود: “اما ما چیزی نشنیده ایم که این را نشان دهد.”

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا