اخبار ارز دیجیتال

بیش از 3 درصد از عرضه اتریوم پس از به‌روزرسانی لندن سوخت

داده های وب سایت Ultrasound.money نشان می دهد که عرضه اتریوم از زمان اجرای به روز رسانی در لندن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از Bitcoin.com، عرضه اتریوم از زمان به‌روزرسانی اوت 2021 لندن به طور قابل توجهی کاهش یافته است. هسته مرکزی این به‌روزرسانی پیشنهاد EIP-1559 برای کاهش نرخ صدور توکن‌های ETH بود.

پیشنهاد EIP-1559 نحوه محاسبه کارمزد تراکنش ها را تغییر داد. پس از اجرای آن، روش جدیدی بر اساس فعالیت شبکه برای نرخ سوزاندن توکن استفاده می شود. طبق داده‌های UltraSound.money، این کاهش در عرضه بیش از سه درصد از کل عرضه اتر در بازار است. بیش از چهار میلیون اتر نیز از زمان اجرای این ارتقا سوزانده شده است. هدف اصلی آن کاهش و قابل پیش بینی تر کردن هزینه ها بود. در فرآیند ثبت نام، طبق معمول، مقادیر مشخصی اتر به یک آدرس ثبت نام رمز ارسال می شود تا از عرضه در گردش حذف شود.

در طول آپدیت لندن، شایعات و گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال ضد تورم شدن اتریوم پس از پیشنهاد 1559 و کاهش نرخ انتشار نسبت به نرخ سوخت وجود داشت. پس از گذشت حدود 30 ماه، این اتفاق نیفتاده است. در این مدت حدود سه میلیون اتر بیشتر از اترهای سوخته (یعنی حدود 7 میلیون اتر) صادر شد. دلیل این امر احتمالاً به دلیل افزایش فعالیت اتریوم بر روی پلتفرم های ساخته شده بر روی شبکه های لایه دوم است.

نمونه‌ای از پلتفرم‌های لایه دوم تجمیع‌ها هستند که به راه‌حل مقیاس‌بندی اولیه برای این بلاک چین تبدیل شده‌اند. انتظار می‌رود فعالیت اتریوم در شبکه‌های لایه ۲ با ارتقای Dencun در ماه مارس افزایش یابد. در مرکز این هارد فورک، پیشنهاد EIP-4844 یا Protodank Sharding قرار دارد که هدف آن کاهش هزینه های جمع آوری است.

با این حال، نقش EIP-1559 در حفظ نرخ تورم سالانه یک درصد از عرضه اتر را نباید نادیده گرفت.

منبع

news.bitcoin.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا