اخبار ارز دیجیتال

بیش از 81 میلیون دلار از پل بلاک چین Orbit به سرقت رفت

پل Orbit چین در شب سال نو هک شد و بیش از 81 میلیون دلار ضرر کرد، بنابراین ضرر هکرها به صنعت کریپتو در آخرین ماه سال 2023 به 100 میلیون دلار خواهد رسید.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از Cryptopolitan، بر اساس داده‌های کارشناسان امنیت بلاک چین، خسارت ناشی از کلاهبرداری کریپتو در دسامبر 2023 به 100 میلیون دلار رسید. حمله اخیر به پل Orbit بخش قابل توجهی از این مقدار را نشان می‌دهد.

در شب سال نو، یک حمله سایبری بی‌سابقه پل مداری چین را هدف قرار داد و 81.5 میلیون دلار از دارایی‌های ارز دیجیتال آن را به سرقت برد. این نهمین حمله سایبری است که پل های زنجیره ای را در سه سال گذشته هدف قرار می دهد. پل Orbit بخشی از پروتکل بین زنجیره ای Orbit چین است که در سال 2018 در کره جنوبی تاسیس شد. این پل انتقال یکپارچه دارایی ها بین شبکه های مختلف بلاک چین را تسهیل می کند.

در اول ژانویه 2024، تیم Orbit در توییتی اعلام کرد که مورد حمله هکرها قرار گرفته و در حال بررسی دلایل و جزئیات این حمله با همکاری سازمان های بین المللی است. Orbit همچنین به کاربران خود هشدار داد که مراقب کلاهبرداران فرصت طلبی باشند که در عین حال ادعا می کنند با ایجاد سایت های جعلی به قربانیان بازپرداخت می کنند.

بدیهی است که پل های زنجیره ای برای هکرها جذاب هستند. Rekt گزارش می دهد که از پنج حمله سایبری بزرگ DeFi، چهار مورد این پل ها را هدف قرار داده و بیش از 2 میلیارد دلار را غارت کردند. تای وانو تای وانو، تحلیلگر معروف بلاک چین، حدس زد که حمله اخیر توسط هکرهای مرتبط با دولت کره شمالی انجام شده است.

لازاروس، یک گروه هکری تحت حمایت دولت کره شمالی، در دو مورد از این حملات به پل های شبکه رونین و پلی نتورک نقش داشت. حجم این سرقت ها به ترتیب به 624 میلیون و 611 میلیون دلار رسید. دولت کره شمالی نیز در دزدی 100 میلیون دلاری از پل هارمونی دست داشت. گفته می شود که این گروه مسئول سرقت 17.6 درصد از کل سرقت های رمزنگاری در سال 2023 با ضرری معادل 300 میلیون دلار است.

هک پل Orbit تنها یکی از حملات سایبری در دنیای رمزارز در ماه دسامبر بود. کارشناسان اعلام کردند دسامبر 2023 در مقایسه با ماه های دیگر سال گذشته رتبه پنجم را از نظر تعداد حملات هکری خواهد داشت. این روند هشدار دهنده نیاز فوری به اقدامات امنیتی پیشرفته در اکوسیستم ارزهای دیجیتال را برجسته می کند. با این حال، آخرین حمله را می‌توان در میان بزرگترین هک‌های رمزنگاری سال 2023 قرار داد.

منبع

cryptopolitan.comthedefiant.io

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا