اخبار ارز دیجیتال

بیل آکمن میلیاردر معروف جهان: شاید باید مقداری بیت کوین بخرم

در 9 مارس 2024، سرمایه گذاران مشهور بیل آکمن و مایکل سیلر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت MicroStrategy، در مورد پیامدهای افزایش قیمت بیت کوین بر اقتصاد جهانی و مصرف انرژی بحث کردند.

به گفته کوین اکسو و به نقل از CryptoGlobe، بیل آکمن یک مدیر صندوق سرمایه گذاری میلیاردر است که به دلیل سرمایه گذاری های بزرگ، پرمخاطب و گاهی بحث برانگیز خود در دنیای مالی شناخته شده است. او مدیریت سرمایه پرشینگ اسکوئر، یک صندوق تامینی قدرتمند با حدود 16 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت را تاسیس و مدیریت می کند. آکمن ابتدا با شرکت بیمه MBIA و نقش او در نجات اپراتور مرکز خرید جنرال رشد به شهرت رسید. او یک سرمایه گذار فعال است که به دلیل داشتن سهام قابل توجه در شرکت های مختلف و فشار برای تغییراتی که معتقد است به سود سهامداران خواهد بود، شناخته می شود. پورتفولیوی آن به طور قابل توجهی با سرمایه گذاری های گذشته از جمله Chipotle، Hilton و Burger King متمرکز شده است. او در حال حاضر روی چند شرکت منتخب مانند Chipotle، Hilton و Google Alphabet متمرکز است.

آکمن دارای پیشینه علمی و مدرک تحصیلی از کالج هاروارد و مدرسه بازرگانی هاروارد است. او کار خود را در Gotham Partners Management در سال 1992 آغاز کرد و به دنبال آن Pershing Square را در سال 2003 تأسیس کرد. سبک سرمایه‌گذاری او ترکیبی از حرکات جسورانه با تمایل به گرفتن موقعیت‌هایی است که مخالف احساسات بازار هستند. این امر در طول سال ها منجر به سود و زیان قابل توجهی شده است. آکمن که یک چهره صریح با بیش از یک میلیون دنبال کننده در رسانه های اجتماعی است، اغلب از پلتفرم های خود برای انتقاد از شرکت ها یا حمایت از تغییر در رهبری آنها استفاده می کند. اقدامات او گهگاه توجه نهادهای نظارتی مانند SEC را به خود جلب کرده است و او نقش خاصی در استعفای رئیس سابق هاروارد کلودین گی در ژانویه 2024 ایفا کرد.

بیل آکمن در پستی در پلتفرم X سناریویی فرضی ارائه کرد که در آن افزایش قیمت بیت کوین به طور بالقوه می تواند یک چرخه خود-تقویت کننده ایجاد کند که بر کل اقتصاد تأثیر می گذارد. او معتقد است که افزایش ارزش بیت کوین می تواند منجر به افزایش فعالیت های ماینینگ شود. این به نوبه خود باعث افزایش تقاضا برای انرژی و در نتیجه افزایش قیمت انرژی می شود. افزایش هزینه های انرژی می تواند به تورم کلی بیافزاید و منجر به کاهش ارزش دلار شود. چنین سناریویی می تواند به طور متناقضی تقاضا برای بیت کوین را بیش از پیش افزایش دهد و چرخه افزایش تقاضا برای استخراج و انرژی را تداوم بخشد. در یک نتیجه گیری ساده، آکمن ایده خرید بیت کوین را مورد بررسی قرار داد، اگرچه به چرخه اقتصادی فاجعه باری که متصور است اشاره کرد.

در پاسخ به سناریوی آکمن، مایکل سیلور استدلالی متقابل ارائه کرد که اثرات مثبت استخراج بیت کوین را بر بخش انرژی برجسته کرد. بر خلاف افزایش هزینه های انرژی، سیلور استدلال می کند، ماینرهای بیت کوین در کاهش قیمت برق برای سایر مصرف کنندگان موثر هستند. او پیشنهاد کرد که پیشرفت های تکنولوژیکی صنعت استخراج بیت کوین می تواند با کاهش هزینه ها به بازار انرژی کمک کند.

راهول سود، مدیر عامل Irreverent Labs که در ساخت بازی ها و تجربیات در فضای بلاک چین و وب 3 تخصص دارد، با افزودن بعد جدیدی به گفتگو، بینش های جذابی را بررسی کرد. او مستقیماً بیل آکمن را مورد خطاب قرار داد و سفر تحول آفرین مایکل سیلور را برجسته کرد، کسی که از یک بدبین به یک مدافع سرسخت بیت کوین تبدیل شد و در نهایت MicroStrategy را به یکی از ارزشمندترین ها از طریق پذیرش استراتژیک بیت کوین هدایت کرد. نظر او به عنوان تاییدی بر افکار سیلور عمل می کند و نشان می دهد که آکمن می تواند با تعامل با او اطلاعات ارزشمندی به دست آورد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا