اخبار ارز دیجیتال

تاریخ به روز رسانی Dencun Ethereum روز پنجشنبه تعیین می شود

توسعه دهنده اصلی اتریوم از اجرای آزمایشی موفقیت آمیز ارتقاء Dencun در این شبکه خبر داد و گفت که تاریخ راه اندازی Mainnet این به روز رسانی به زودی مشخص خواهد شد.

با توجه به کوین اکسو و به نقل از Cointelegraph، توسعه دهندگان اتریوم قصد دارند تاریخ انتشار شبکه اصلی را برای به روز رسانی Dencun در روز پنجشنبه، 8 فوریه (20 Bachmann) تعیین کنند. این ارتقا شامل چندین پیشنهاد یا EIP برای بهبود عملکرد بلاک چین است. یکی از مهمترین آنها Proto-Denk Sharding است که انتظار می رود هزینه های تراکنش در شبکه های لایه 2 را کاهش دهد.

تیم بیکو، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، در پستی در پلتفرم Reddit در تاریخ 1 فوریه اعلام کرد که آزمایش اخیر این به‌روزرسانی بسیار خوب انجام شده است. او همچنین جزئیات جلسه #180 توسعه دهندگان اتریوم (ACDE) را منتشر کرد. در این جلسه که طبق معمول از طریق Zoom برگزار شد، توسعه دهندگان در مورد فورک Sepolia در 30 ژانویه (10 فوریه) و آزمایش به روز رسانی Holesky که قرار است در 7 فوریه (19 فوریه) استفاده شود، صحبت کردند.

بیکو افزود که اگر همه چیز برای عرضه Dencun خوب پیش برود، تاریخ انشعاب از شبکه اصلی در جلسه بعدی ACDC تعیین خواهد شد. این دیدار قرار است 19 بهمن ماه یعنی پنجشنبه هفته جاری برگزار شود.

در همین حال، کریستین کیم، معاون تحقیقات در خدمات مالی دیجیتال و مدیریت سرمایه Galaxy، او احتمال پرتاب دنکن را تا پایان ماه مارس 80 درصد برآورد کرد (11 آوریل 1403).. با این حال، 40 درصد شانس ارائه این به‌روزرسانی را تا پایان فوریه (10 مارس) داده است.

دستاورد ارتقاء دانکن چیست؟

ارتقای Dencun شامل چندین تغییر عمده در لایه های اجماع و پیاده سازی بلاک چین اتریوم است. جزئیات این تغییرات در یک پست وبلاگی در ۲۴ ژانویه (چهارمین باخمن) توسط بنیاد اتریوم ذکر شد. این به‌روزرسانی مرحله بعدی از به‌روزرسانی Shapella است که در 12 آوریل 2023 (23 آوریل 1402) عرضه شد. Shapela امکان حذف ETH را فراهم کرد و بنابراین نقش مهمی در جذب سرمایه گذاران نهادی به این ارز دیجیتال ایفا کرد.

Dencon در 17 ژانویه (27 دسامبر) در شبکه آزمایشی Goerly فعال شد. چندین EIP در این رویداد ارائه شد، از جمله EIP-4844. این پیشنهاد به اشتراک گذاری Proto-dank را امکان پذیر می کند. انتظار می رود این فناوری هزینه های تراکنش در اتریوم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

هدف از شاردینگ proto-dank در واقع کاهش هزینه رول آپ است. Rollups تراکنش ها و داده ها را خارج از زنجیره گروه بندی می کند و سپس کدهای محاسباتی اثبات مفهوم را به لایه اول اتریوم ارسال می کند. این مکانیسم با ایجاد یک محفظه جدید به نام blob، دسترسی به داده ها را ارزان تر می کند.

تحلیل شما از تاثیر این به روز رسانی بر قیمت اتریوم چیست؟

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا