اخبار ارز دیجیتال

تبیین ویتالیک بوترین از پتانسیل ارزش‌آفرینی میم‌کوین‌ها

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، پتانسیل اجتماعی مثبت “مم کوین ها” را به عنوان یک طبقه دارایی منحصر به فرد با تجزیه و تحلیل احساسات دوسویه حاکم در جامعه ارزهای دیجیتال بررسی می کند.

این بحث ها در زمانی مطرح می شود که بازار ارزهای دیجیتال با پیامدهای ظهور memecoins دست و پنجه نرم می کند. از ظهور خیره کننده Dogecoin در سال 2015 تا جنجال پیرامون جدیدترین memecoin های بلاک چین سولانا.

بوترین بحث را با بازگشت به دیدگاه خود از یک دهه قبل باز می کند، زمانی که او صدور توکن را به عنوان روشی نوآورانه برای تامین مالی پروژه های اجتماعی مهم ترویج کرد. این مفهوم سه‌گانه جدیدی از فناوری‌های مالی کلان را معرفی می‌کند که با بازارها و موسسات سنتی متفاوت است. وی با اشاره به سکه هایی مانند AntiCancerCoin و ClimateCoin توضیح داد که چگونه این توکن ها به طور مستقیم از حوزه هایی مانند تحقیقات سرطان و حفاظت از محیط زیست پشتیبانی می کنند.

اکنون، با ورود memecoin ها، که اغلب به دلیل نداشتن ماهیت اساسی و گاهی اوقات ایجاد جوامع سمی مورد انتقاد قرار می گیرند، گفتگو وارد مرحله جدیدی شده است. پولینیا، فیلسوف برجسته اتریوم، از جامعه ارزهای دیجیتال به دلیل «فقدان قطب‌نمای اخلاقی» انتقاد کرد. او ظهور memecoin هایی را که نژادپرستی، جنسیت گرایی و سایر اشکال محتوای توهین آمیز را ترویج می کنند، محکوم کرد.

استدلال او بر این اصل استوار است که این نشانه ها اول از همه، ثروت را به ضرر بسیاری از مردم و به نفع گروه خاصی از بازیگران ناپسند منتقل می کنند.. با این حال، Vitalik Buterin فرصتی برای استفاده از ماهیت سرگرم کننده memecoin ها برای دستیابی به نتایج مثبت می بیند.

او به نمونه هایی از سکه های صدقه اشاره می کند که موارد مهمی مانند آنها از پروژه های تحقیقاتی و فرهنگی ضد پیری حمایت کرده اند. این پروژه ها پتانسیل memecoin ها را برای حمایت از ابتکارات معنادار نشان می دهد.

همچنین با معرفی مفهوم بازی‌های رابین هود، رویکردی جذاب‌تر و فراگیرتر را اتخاذ می‌کند. با ارائه سرگرمی و توزیع مجدد ثروت، این بازی ها به نفع بازیکنانی که درآمد کمتری دارند وی با اشاره به موفقیت بازی‌های انتفاعی در بهبود وضعیت اقتصادی افراد کم‌درآمد، خاطرنشان می‌کند که بازی‌های سرگرم‌کننده و جذاب می‌تواند یک محیط نتیجه مثبت برای همه درگیرها ایجاد کند.

بوترین در پایان نتیجه گیری می کند:

به طور کلی، Vitalik Buterin خواستار حرکت به سمت ایجاد memecoin هایی است که تأثیر مثبتی بر جامعه و جامعه جهانی دارند. دیدگاه او توسعه‌دهندگان را به چالش می‌کشد تا در راه ارتقا و یکپارچگی نوآوری کنند و ممکوین‌ها را از موضوعات شک و تردید به ابزار سرگرمی و خیر اجتماعی تبدیل کنند.

منبع: BeInCrypto

من به میل ذاتی مردم برای تفریح ​​احترام می گذارم و ترجیح می دهم فضای ارزهای دیجیتال با این جریان همراه باشد تا مخالف آن. بنابراین من پروژه‌های سرگرم‌کننده با کیفیت بیشتری می‌خواهم که به اکوسیستم و دنیای اطرافشان کمک مثبتی داشته باشند (و نه فقط از طریق «تعامل کاربر»).

ویتالیک بوترین

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا