اخبار ارز دیجیتال

تتر، پر استفاده ترین استیبل کوین در تراکنش های غیرقانونی در سال گذشته!

بر اساس گزارش اخیر آزمایشگاه TRM، USDT تتر، بزرگترین استیبل کوین در صنعت ارزهای دیجیتال، پر استفاده ترین استیبل کوین در تراکنش های غیرقانونی در سال 2023 بوده است.

به گفته این شرکت، 19.3 میلیارد دلار USDT در معاملات غیرقانونی استفاده شده است.

البته باید توجه داشت که حجم کلی تراکنش های مرتبط با اهداف غیرقانونی به دلیل افزایش تحریم ها بر دارایی های دیجیتال کاهش یافته است. TRAM Labs اعلام کرد که 1.6 درصد از حجم تراکنش های Tether مربوط به جریان های غیرقانونی است.

طی سال گذشته، تامین مالی تروریسم با استفاده از USDT در بلاک چین ترون نیز رونق گرفت. به گفته TRAM Labs، تعداد آدرس های TRC-20 Tether مرتبط با کمپین های تامین مالی تروریسم 125 درصد افزایش یافته است.

ترجیح تتر مبتنی بر Tron به دلیل ثبات و هزینه های پایین بلاک چین است. بیشتر کمک های مالی به آن آدرس ها کمتر از 500 دلار بود و حدود 40 درصد از آن تراکنش ها 100 دلار یا کمتر منتقل شدند.

تتر محتوای ارائه شده در گزارش TRAM Labs را تکذیب کرد و استدلال کرد که ممکن است اعداد به دلایل مختلفی اشتباه محاسبه شده باشند.

یک سخنگوی تتر که نامش فاش نشده است به بلومبرگ گفت:

ارقام معاملات اغلب به دلیل تفسیر نادرست داده ها اغراق آمیز می شوند. چنین گزارش‌هایی فرض می‌کنند که اگر یک سرویس بخش کوچکی از وجوه غیرقانونی دریافت کند، آنگاه تمام وجوه موجود در سرویس غیرقانونی است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا