اخبار ارز دیجیتال

تتر کانال های بالاتر را فتح می کند. آیا نرخ ارز همچنان در حال افزایش است؟

در عین حال، با افزایش سطح ریسک برای سرمایه گذاران، شاهد تداوم تحرکات شدید در نرخ ارز داخلی بوده ایم. بنابراین هر تتر هم اکنون در بورس کوین اکسو حدود 58 هزار و 700 تومان معامله می شود. ناظران توضیح می‌دهند که رشد نرخ ارز در ماه‌های پایانی سال مطابق با الگوهای رشد سال‌های اخیر بوده و اکنون مداخله بازیگران جدید به حرکت‌های صعودی دامن می‌زند. به گفته تحلیلگران، عوامل متعددی همراه با سیگنال های منفی، انتشار بهار ارز را رقم زد. اما اکنون سوال اصلی معامله گران این است که تسخیر کانال های بالاتر توسط تتر تا کجا ادامه خواهد داشت و آیا به زودی شاهد عبور نرخ ارز از سقف خواهیم بود؟

به گزارش کوین اکسو، بر کسی پوشیده نیست که اخبار خاورمیانه نقش مهمی در هدایت بازار دارد. تقویت این سیگنال ها مورد توجه فعالان بازار قرار گرفت و با افزایش فشار خرید شاهد عدم تعادل در عرضه و تقاضا بودیم. این مشکل به تنهایی به رشد نرخ ارز دامن زد. انتظار اولیه این بود که بازارساز مانند گذشته احساسات بازار را کنترل کند، اما این اتفاق نیفتاد.

برخی از تحلیلگران معتقدند که با توجه به انتخابات آینده در کشور، سیاستمداران با قدرت بیشتری برای کنترل ارز اقدام خواهند کرد. با این حال، در شرایط کنونی همچنان تمایلات صعودی حاکم است و این موضوع احتمال افزایش قیمت را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، ناظران دیگر توضیح می دهند که در چنین شرایطی، پراکندگی ارز یا خبر درمانی ممکن است به اندازه کافی موثر نباشد، زیرا هر چقدر هم سیاست گذار نسبت به تقاضای بازار پاسخگو باشد، یک سیگنال منفی غیرمنتظره ممکن است همه تلاش ها را باطل کند. بنابراین اجرای یک استراتژی بلندمدت با در نظر گرفتن تمامی سناریوهای منفی و عدم تکیه بر اصلاحات موقت می تواند کنترل بازار را ممکن سازد.

در گزارش های قبلی به اخبار سیاسی و تنش در خاورمیانه، خروج سرمایه از بورس، افزایش هزینه مبادلات اقتصادی با عراق، افزایش انتظارات تورمی، تاخیر در پاسخگویی به نیازها اشاره کردیم. وضعیت بازار و عدم توجه به سطح تقاضا، افزایش حجم نقدینگی، کاهش رشد اقتصادی، الگوی تکراری رشد نرخ ارز در ماه‌های پایانی سال و احتمال بازگشت دونالد ترامپ از جمله عواملی هستند که در افزایش نرخ بورس نقش داشته اند.

در آخرین مورد، روزنامه دنیای اختاز به نقل از مجله پولیتیکو نوشت که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دستور اقدام نظامی در خاورمیانه را صادر کرده است. وی از مشاوران خود خواست گزینه هایی را برای پاسخ بازدارنده به اقدامات ضد آمریکایی در منطقه پیشنهاد کنند. اکنون با چراغ سبز بایدن، پاسخ آمریکا طی دو روز آینده عملیاتی خواهد شد و احتمالاً به شکل موجی از حملات علیه طیف وسیعی از اهداف خواهد بود. خبرگزاری ایلخت در توضیح این خبر افزود که خواست رئیس جمهور آمریکا محدود کردن درگیری ها است.

با توجه به همه این عوامل، ناظران معتقدند که کف جدیدی برای قیمت تتر ایجاد شده است و بعید به نظر می رسد در کوتاه مدت به زیر محدوده 56 هزار تومان برسد. سقف قیمت در بهمن ماه سال گذشته 60 هزار تومان بود. در ماه های اخیر بانک مرکزی به خوبی نرخ ارز را کنترل کرده است اما اتفاقات منطقه بر سیاست های پولی تاثیر گذاشته است. اکنون ترمیم سقف 60 هزار تومان منتفی نیست.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا