اخبار ارز دیجیتال

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، کاردانو، دوج کوین، شیبا، آوالانچ و پولکاداتا؛ 19 مارس

بیت کوین به بالاترین حد خود رسیده است، اما شکست قیمت در حفظ آن شکست نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cointelegraph، قیمت بیت کوین در صرافی Coinbase به 70199 دلار رسید و ثابت می کند که خریداران همچنان دست بالا را دارند. با این حال خرس ها اجازه ندادند قیمت بالاتر از سطح 70 هزار دلار باقی بماند و این بدان معناست که هرگونه شکست بالاتر از این سطح با فروش این گروه از معامله گران همراه خواهد بود.

همزمان با افزایش قیمت، حجم معاملات نقدی بیت کوین نیز افزایش یافت که نشان از بازگشت معامله گران کوچک به بازار دارد. حجم معاملات روزانه بیت کوین در صرافی های متمرکز در 5 مارس (15 مارس) به 26.46 میلیارد دلار رسید که بالاترین سطح در سال گذشته است. پس از افزایش قیمت اخیر، به نظر می رسد برخی از سرمایه گذاران آماده هستند تا سود خود را از بازار ببرند. داده های Glassnode نشان می دهد که انتقال بیت کوین به صرافی Coinbase نزدیک به سال 2022 به بالاترین سطح خود رسیده است.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال
عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال

در حالی که بیت کوین نزدیک به سطح 69000 دلار است، آلت کوین های اصلی بازار حرکت صعودی خود را از سر گرفته اند، به این معنی که معامله گران ممکن است توجه خود را به آلت کوین ها معطوف کنند. با توجه به شاخص فصل آلت کوین ارائه شده توسط مرکز بلاک چین، فصل جایگزین هنوز شروع نشده است، اما تحقیقات K33 معتقد است که ما در فصل رونق برای آلت کوین ها هستیم.

آیا شکست مکرر بیت کوین در حفظ قیمت بالای 69000 دلار می تواند منجر به اصلاح کوتاه مدت شود؟ آیا آلت کوین ها نیز در برابر فشار فروش تسلیم خواهند شد؟ در این مقاله، بیایید نمودار 10 ارز دیجیتال برتر را برای پاسخ به این سوالات تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

گاوها قیمت بیت کوین را در 8 مارس به بالاترین حد خود رساندند، اما کندل طولانی دیروز نشان می دهد معامله گران در سطوح بالاتر سود برده اند.

نمودار روزانه BTC/USDTنمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

با این حال، مزیت گاو نر این است که آنها سطوح زیادی را به خرس ها واگذار نکرده اند. این نشان می دهد که گاوها در حالی که منتظر یک مرحله روند صعودی دیگر هستند، موقعیت خود را حفظ کرده اند. اگر گاوها قیمت را بالاتر از سطح 70000 دلار نگه دارند، BTC/USDT احتمالا به 76000 دلار و سپس 80000 دلار افزایش می یابد.

برعکس، اگر قیمت به شدت به زیر 62500 دلار سقوط کند، نشان می‌دهد که معامله‌گران کوتاه‌مدت از بازار سود می‌برند. در این صورت، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک 20 روزه خود یعنی 59727 دلار سقوط کند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

پس از اصلاح در 5 مارس (15 مارس)، قیمت اتریوم بهبود یافت و مقاومت 3822 دلاری را در 6 مارس شکست. این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی بود.

نمودار روزانه ETH/USDTنمودار روزانه ETH/USDT
نمودار روزانه ETH/USDT

جفت ارز ETH/USDT ممکن است در ابتدا تا 4150 دلار و سپس به 4375 دلار افزایش یابد. اگر قیمت از منطقه بالایی خود خارج شود اما به حمایت در سطح 3600 دلار برسد، نشان می دهد که افزایش قیمت ممکن است برای مدت طولانی تری ادامه یابد.

اما معامله گران باید مراقب باشند زیرا شاخص قدرت نسبی (RSI) چند روزی است که در منطقه اشباع خرید قرار دارد. این نشان می دهد که جفت ارز برای اصلاح یا تثبیت در چند روز آینده آماده است. Bears با شکستن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 3352 دلار، مزیتی به دست خواهند آورد.

تحلیل قیمت سکه بایننس

قیمت بایننس کوین (BNB) در 6 مارس (16 مارس) از میانگین متحرک 20 روزه 404 دلاری جهش کرد و از مقاومت 427 دلار عبور کرد.

نمودار روزانه BNB/USDTنمودار روزانه BNB/USDT
نمودار روزانه BNB/USDT

جفت ارز BNB/USDT پس از آن شتاب گرفت و به بالای مقاومت سرسخت 460 دلار رسید. اگر گاوها قیمت را بالاتر از سطح 460 دلار نگه دارند، جفت می‌تواند مرحله بعدی رالی خود را با حرکت به سمت 500 دلار و سپس به سمت 572 دلار آغاز کند.

متحرک نمایی 20 روزه همچنان یک سطح پشتیبانی کلیدی است که در صورت کاهش قیمت باید مراقب آن باشید. توقف قیمت زیر این سطح به این معنی است که گاوها به شدت سود خود را از بازار خارج می کنند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه در 348 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا

گاوها طی چند روز گذشته با موفقیت سولانا را بالاتر از سطح شکست 126 دلاری خود نگه داشته اند که نشان می دهد احساسات مثبت حاکم است و معامله گران در حال افت خرید هستند.

نمودار روزانه SOL/USDTنمودار روزانه SOL/USDT
نمودار روزانه SOL/USDT

گاوها قیمت را به بالای مقاومت 143 دلاری در 7 مارس رساندند، که نشان می دهد اصلاح احتمالاً به پایان رسیده است. اگر خریداران قیمت Solana را بالای 143 دلار نگه دارند، جفت SOL/USDT احتمالاً به هدف بعدی خود یعنی 158 دلار خواهد رفت.

اگر خرس‌ها می‌خواهند از صعود سولانا جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را پایین بیاورند و آن را زیر 126 دلار نگه دارند. اگر خرس‌ها درست عمل کنند، برخی از خریداران کوتاه‌مدت ممکن است از موقعیت‌های خود خارج شوند و این جفت ارز را به SMA 50 روزه در 107 دلار کاهش دهند.

تحلیل قیمت ریپل

قیمت ریپل بین مقاومت سربار 0.67 دلار و میانگین متحرک ساده 50 روزه آن 0.55 دلار گیر کرده است.

نمودار روزانه XRP/USDTنمودار روزانه XRP/USDT
نمودار روزانه XRP/USDT

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود باقی بماند، جفت XRP/USDT احتمالا تا 0.67 دلار افزایش خواهد یافت. این مقاومت در کوتاه مدت مهم است و باید مراقب آن بود. اگر گاوها سد 0.67 دلار را بشکنند، جفت XRP/USDT می تواند تا 0.74 دلار افزایش یابد. شکست بالاتر از این سطح نشان دهنده آغاز یک روند صعودی جدید است.

برعکس، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، ممکن است این جفت به SMA 50 روزه سقوط کند. انتظار می رود گاوها با تمام توان از این سطح دفاع کنند، زیرا اگر ریپل نکنند ممکن است به 0.50 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت کاردانو

گاوها در تلاشند تا کاردانو را بالاتر از سطح شکست 0.68 دلار نگه دارند. این مثبت است زیرا نشان می دهد که خریداران به دنبال تبدیل سطح 0.68 دلار به پشتیبانی هستند.

نمودار روزانه ADA/USDTنمودار روزانه ADA/USDT
نمودار روزانه ADA/USDT

شیب مثبت میانگین متحرک 20 روزه 0.67 دلار و ورود اندیکاتور RSI به منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها در بازار دست بالا را دارند. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به 0.80 دلار برسانند که احتمالاً به عنوان یک مانع قیمت قابل توجه عمل می کند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. پس از آن، این جفت ارز می تواند تا 0.90 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت به زیر 0.68 دلار سقوط کند، نشان می دهد که معامله گران در سطوح بالاتر سود می برند. این می تواند راه را برای سقوط احتمالی Cardano به SMA 50 روزه در 0.57 دلار هموار کند.

تجزیه و تحلیل قیمت دوج کوین

اخیرا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها در نزدیکی سطح 0.16 دلار در Dogecoin بودیم.

نمودار روزانه DOGE/USDTنمودار روزانه DOGE/USDT
نمودار روزانه DOGE/USDT

با این حال، گاوها در این مدت مزیتی به دست آوردند زیرا اجازه ندادند قیمت Dogecoin زیر سطح 0.16 دلار تثبیت شود. این نشان دهنده تقاضای بالا در سطوح پایین تر است. خریداران دوباره سعی می کنند قیمت را بالاتر از سطح 0.16 دلار نگه دارند. اگر آنها در این کار موفق شوند، جفت DOGE/USDT می تواند به تدریج به سمت 0.18 دلار حرکت کند و سپس 0.20 دلار را دوباره آزمایش کند. اگر این سطح بیشتر شکسته شود، توقف بعدی می تواند 0.24 دلار باشد.

حمایت قوی که در جهت نزولی با آن روبرو هستیم، سطح 0.15 دلار است. نزدیک شدن قیمت کمتر از این پشتیبانی می تواند DOGE را به میانگین متحرک 20 روزه در 0.13 دلار برساند. پس از چنین کاهش شدید، جفت ارز ممکن است برای چند روز معاملات سختی را تجربه کند.

تحلیل قیمت شیبا اینو

قیمت شیبا اینو در یک روند صعودی قوی به سطح قبلی خود بازگشته است. قیمت در نزدیکی سطح اصلاحی فیبوناچی 2.38% در 0.000032 دلار قرار دارد.

نمودار روزانه SHIB/USDTنمودار روزانه SHIB/USDT
نمودار روزانه SHIB/USDT

پس از یک رالی شدید، احتمال زیادی وجود دارد که جفت ارز SHIB/USDT در محدوده فعلی خود باقی بماند. این جفت ارز ممکن است بین سطح 50% اصلاحی 0.000027 دلار و بالاترین قیمت اخیر خود 0.000046 دلار در نوسان باشد. شکست صعودی این مقاومت نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود. شیبا اینو می تواند تا سطح 0.000065 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به زیر 0.000027 دلار سقوط کند، نشان می دهد که گاوها به سمت دروازه خروج هجوم آورده اند. این می تواند قیمت SHIB را به سطح 8.61% فیبوناچی اصلاحی در 0.000023 دلار برساند. هر چه کاهش قیمت عمیق تر باشد، شروع مرحله بعدی روند صعودی بیشتر طول می کشد.

تحلیل قیمت بهمن

قیمت بهمن از میانگین متحرک 20 روزه 40.54 دلاری خود در 6 مارس (16 مارس) و به مقاومت سربار 42 دلاری در 7 مارس (17 مارس) بالاتر رفت که نشان دهنده خرید صعودی در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه AVAX/USDTنمودار روزانه AVAX/USDT
نمودار روزانه AVAX/USDT

یک مقاومت کوچک در 20.45 دلار وجود دارد، اما اگر گاوها این مانع را بشکنند، جفت AVAX/USDT می تواند به سمت مقاومت روانی خود در 50 دلار حرکت کند. این سطح می تواند یک مقاومت بزرگ برای قیمت باشد، اما اگر بهمن از آن عبور کند، صعود آلتکوین می تواند تا 57 دلار ادامه یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی خود کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده عدم خرید تهاجمی در سطوح بالاتر است. این می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه 38.37 دلار برساند.

تحلیل قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در 6 مارس (16 مارس) به شدت بهبود یافت و گاوها در 7 مارس (17 مارس) از سد بالای 80.10 دلاری خود عبور کردند.

نمودار روزانه DOT/USDTنمودار روزانه DOT/USDT
نمودار روزانه DOT/USDT

با این حال، گاوها نتوانستند این شکست را حفظ کنند، به این معنی که خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. خرس ها سعی خواهند کرد با پایین آوردن قیمت تا سطح شکست 9.59 دلار، موقعیت خود را بیشتر تقویت کنند. این سطح احتمالاً باعث ایجاد فشار خرید قوی از سوی گاوها می شود. اگر قیمت از 59.9 دلار بهبود یابد، احتمال افزایش پولکادات به بالای 11 دلار افزایش می یابد. سپس جفت ارز DOT/USDT می تواند تا 18.13 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه 91.8 دلار برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل می شود. این نشان دهنده آغاز یک اصلاح عمیق تر به سمت سطح 8 دلار است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا