اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگران در مورد عملکرد ETF بیت کوین چه پیش بینی می کنند؟

بر اساس داده های جدید جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در هفتمین روز معاملات خود خروجی خالص 76 میلیون دلاری داشتند. با وجود افزایش تولید، این فشار فروش احتمالا طی دو هفته آینده کاهش خواهد یافت.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cointelegraph و coinedition، سیفارت در پست 23 ژانویه خود در X (توئیتر سابق) نوشت که ما یک “روز بد” برای ETF بیت کوین داشتیم و Grayscale بیشترین خروجی ها را داشت. خالص در میان سایر وجوه.

سیفرث افزود:

امروز ۶۴۰ میلیون دلار بیت کوین از ETF خارج شد. نرخ برداشت سرمایه از این صندوق ها کاهش نمی یابد و هر روز که می گذرد افزایش می یابد. سهام GBTC بیشترین خروج سرمایه را امروز داشته و مجموع خروجی این شرکت تاکنون به 45.3 میلیارد دلار رسیده است.

به طور مشابه، پیتر شیف، منتقد بیت کوین و مفسر بازارهای مالی، افکار خود را در مورد بازار نزولی برای ETF ها به اشتراک گذاشت. او در توییتی به کاهش 20 درصدی ارزش ETF بیت کوین در مقایسه با بالای آنها اشاره کرد. طبق تحقیقات وی، FBTC (Fidelity Spot Bitcoin ETF) با افت 32 درصدی ارزش، بزرگترین بازنده در بین ETFها بود.

سیفرث گفت که جریان ورودی بیت کوین ETF در مجموع مثبت باقی ماند و بلک راک سومین روز بزرگ ورودی مثبت خود را داشت. امروزه در مجموع 272 میلیون دلار در ETF های نقدی سرمایه گذاری می شود.

او گفت:

بر اساس جریان خالص، اگر GBTC (ETF بیت‌کوین نقطه خاکستری) را در نظر بگیریم، بیش از 1.1 میلیارد دلار ورودی به صندوق‌های بیت‌کوین نقطه‌ای را شاهد بودیم.

GBTC از بدو تاسیس تاکنون 1.4 میلیارد دلار سرمایه ورودی داشته است. BlackRock و Fidelity به ترتیب با وجوه IBIT و FBTC خود در بازار پیشتاز هستند و بیشتر جریان ورودی را به خود اختصاص می دهند.

سیفرث گفت، در حالی که خروج سرمایه از GBTC در حال حاضر “بی امان” به نظر می رسد، او انتظار دارد که این فشار فروش تحت رهبری GBTC طی دو هفته آینده کاهش یابد.

بخش قابل توجهی از خروج صندوق GBTC Grayscale را می توان به فروش بیش از حد دارایی ها در پلت فرم FTX نسبت داد.

طبق گزارشی به تاریخ 22 ژانویه و به نقل از منابع آگاه، پلتفرم FTX تقریباً دو سوم از 22.8 میلیون سهام GBTC خود را فروخته است. گمان می رود که فروش این سهام حدود 600 میلیون دلار از خروجی خالص 3.4 میلیارد دلاری GBTC را تشکیل دهد.

قیمت بیت کوین از زمان تصویب ETF های نقدی در 10 ژانویه به طور قابل توجهی کاهش یافته است و از 49100 دلار به 39500 دلار کاهش یافته است.طبق داده های TradingView، بیت کوین بالای 40000 دلار تثبیت شده است.

قابل ذکر است که کاهش قیمت بیت کوین در بحبوحه کاهش شدید و ناگهانی علاقه باز به معاملات آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) رخ داد که نشان دهنده کاهش اشتیاق سرمایه گذاران نهادی برای خرید بیت کوین اهرمی است.

علاقه باز به معاملات آتی CME Bitcoin به شدت کاهش یافت
علاقه باز به معاملات آتی CME Bitcoin به شدت کاهش یافت

بر اساس داده های CoinGlass، سود باز CME از رکورد 6.4 میلیارد دلار در 12 ژانویه به 4.4 میلیارد دلار در زمان انتشار این خبر کاهش یافت.

منبع

cointelegraph.comcoinedition.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا