اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگر بازار: بیت کوین 2 مسیر دارد و هر دو قیمت را به 150000 دلار می رساند

در حالی که بازار کریپتو آخرین افزایش قیمت بیت کوین به سطح 52000 دلار را جشن می گیرد، یک تحلیلگر دو سناریو ارائه کرد که این دارایی دیجیتال را در 6 ماه آینده به 150،000 دلار خواهد رساند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cryptopotato، بر اساس تجزیه و تحلیل Onchain Edge منتشر شده در CryptoQuant، تجزیه و تحلیل داده ها چنین دو سناریو را نشان می دهد که احتمالاً منجر به روند صعودی عظیمی در قیمت بیت کوین تا محدوده 150000 می شود. این امر دلار را به همراه دارد.

بیت کوین هنوز جای رشد دارد

Onchain Edge به این نتیجه رسید که سود و زیان تحقق نیافته در حال حاضر نزدیک به سطح 0.54 است، که همان منطقه ای است که اوج قیمت BTC در سال 2019 بود. معیار در حال حاضر 0.49 است، اما بسیاری از دارندگان هنوز سودآور هستند.

Puell Multiple یک ابزار ارزیابی بیت کوین است که سود استخراج کنندگان بیت کوین را بررسی می کند. این شاخص در حال حاضر به سطح 1.83 رسیده است. این شاخص داده هایی را ارائه می دهد که می توان از آنها برای شناسایی زمانی که بازار در فصل خرید یا فروش است استفاده کرد. نمودار آن از 0 تا 10 درجه بندی می شود و اگر به زیر 0.5 برسد سیگنال خرید محسوب می شود در حالی که اگر این اندیکاتور بالای 8 باشد می توان آن را سیگنال فروش در نظر گرفت. حتی در موارد خاص و شدید، مانند سقف سیکل، مقدار آن بالاتر از 10 است.

بر اساس گفته Onchain Edge، با توجه به اینکه Puell Multiple در حال حاضر زیر 2 است، این شاخص هنوز تا رسیدن به مقاومت 2.05 در سال 2019 فاصله دارد.

علاوه بر این، سود باز تجارت بیت کوین در حال افزایش است و اکنون در سطحی است که در رالی سال 2021 شاهد بودیم. در این سال، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید. سود معاملات باز به آرامی در حال افزایش است، اما به همان سقف سال 2021 با رشد سریع نرسیده است.

سناریوهای فعلی برای رسیدن بیت کوین به 150000 دلار

یافته‌های Onchain Edge از پیش‌بینی‌های آن پشتیبانی می‌کند، زیرا مقادیر این شاخص‌ها نشان می‌دهد که بیت‌کوین فضای بیشتری برای افزایش قیمت دارد.

اولین سناریوی پیشنهادی این تحلیلگر بازار، تکرار حرکات بازار در سال 2019 است. در آن زمان عرضه ضرر (عرضه بیت کوین که ضرر دارد) به 16 درصد کاهش یافت و دوباره افزایش یافت. اگر پیش‌بینی او درست باشد، ارزش بیت‌کوین در شش ماه آینده به قیمت واقعی ۲۳ هزار دلار کاهش می‌یابد و سپس بازار سناریوی دوم را دنبال می‌کند.

در سناریوی دوم او، عرضه ضرر بیت کوین در شش ماه آینده به 3 درصد کاهش می یابد. او پیش بینی می کند که بیت کوین یک روند صعودی بزرگ را تجربه خواهد کرد و پس از آن قیمت آن به 150000 دلار خواهد رسید.

Onchain Edge معتقد است که سناریوی دوم به احتمال زیاد اتفاق می افتد، زیرا پول جدیدی وارد بازار نشده است و سود معاملات باز هنوز افزایش ناگهانی و قابل توجهی را تجربه نکرده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا