اخبار ارز دیجیتال

تحلیلگر می گوید ETF بیت کوین نقطه ای می تواند منجر به میلیون ها بیت کوین پوشش نشده شود

جوزف تاتک از Trezor معتقد است که ETF های بیت کوین نقطه ای می تواند افراد را از حضانت شخصی دور کند و به طور بالقوه میلیون ها بیت کوین ناامن را ایجاد کند.

به گفته جوزف تاتک، تحلیلگر بیت کوین در این شرکت، تأیید بالقوه یک صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETF) در ایالات متحده، مشکلات اساسی را با دیدگاه اصلی بیت کوین توسط خالق ناشناس ساتوشی ناکاموتو ایجاد می کند. مفهوم ETF بیت کوین در مورد یک محصول سرمایه گذاری که قیمت بیت کوین را با نگه داشتن بیت کوین ردیابی می کند با ایده حضانت شخصی در تضاد است.

تتک در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت، برخلاف ETF های بیت کوین، راه حل های ذخیره سازی رمزنگاری خود مدیریت شده به کاربران اجازه می دهد بیت کوین را با مسئولیت کامل در قبال نگهداری کلیدهای خصوصی یا دارایی های فیزیکی نگهداری کنند. این تحلیلگر با اشاره به سناریویی که در مصادره طلای ایالات متحده در سال 1930 مشاهده شد، گفت: یکی از پیامدهای احتمالی تایید ETF بیت کوین نقطه ای این است که مقادیر زیادی از بیت کوین در مکان های مرکزی ذخیره می شود، جایی که دولت می تواند آنها را مصادره کند.

وی افزود در حالی که یک ETF بیت کوین هم برای افراد و هم برای موسسات در معرض تغییرات قیمت بیت کوین قرار می گیرد، خرید بیت کوین به سادگی از طریق روش های مرسوم، همان قرار گرفتن را فراهم می کند. البته، آیا واقعاً برای آن به ETF نیاز داریم؟

تتک خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات مهم دیگر در مورد ETF های بیت کوین این است که دارندگان ETF گزینه ای برای برداشت دارایی پایه ندارند. در عوض، این دارایی ها به طور جمعی توسط خود ETF نگهداری می شوند که امکان انتشار بی رویه بیت کوین های کاغذی توسط Real را افزایش می دهد. بیت کوین پشتیبانی می شود که سقف عرضه آن 21 میلیون سکه است.

به گفته این تحلیلگر، نتیجه می تواند ایجاد میلیون ها بیت کوین ناامن باشد که بازارهای واقعی را مخدوش کرده و ارزش بیت کوین های واقعی را کاهش می دهد و در عین حال آزادی عمل بیشتری به غول های مالی متمرکز و سنتی می دهد، برخلاف دیدگاه اصلی ساتوشی. نگهبانی خصوصی در مقابل ETF های بیت کوین در بحبوحه خوش بینی فزاینده در بازار اتفاق می افتد، به طوری که شرکت ها و تحلیلگران مختلف انتظار دارند تنظیم کننده های اوراق بهادار ایالات متحده ETF های بیت کوین را در ژانویه 2024 تأیید کنند.

با این حال، به گفته برخی تحلیلگران، آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران صرافی بیت مکس، معتقد است که ETF های بیت کوین در صورت موفقیت بیش از حد، می توانند بیت کوین را به طور کامل نابود کنند. بلومبرگ گفت: بیت کوین، چنین ETFهایی احتمالاً با صرافی های رمزنگاری متمرکز مانند Coinbase رقابت خواهند کرد زیرا انتظار می رود کارمزدهای ETF کمتر از صرافی ها باشد.

به گفته ماتی گرینسپن، بنیانگذار کوانتوم اکونومیکس، هیچ تضاد مستقیمی بین ETFهای بیت‌کوین و ETFهای خود حضانت وجود ندارد، زیرا کاربران خرده‌فروشی به سرپرستی خود پایبند هستند. من شخصاً هرگز هیچ شکلی از کاغذ بیت کوین نمی خرم. او افزود، اما این به این دلیل است که من حضانت شخصی دارم. اکثر مؤسسات این گزینه را ندارند. گرینسپن گفت: برای سرمایه گذاران خرده فروشی، داشتن ETF بیت کوین دارای مزایا و معایب زیادی نیست. سکه را نگه دارید

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا