اخبار ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال دوج کوین؛ احتمال توقف روند صعودی وجود دارد!

پس از افزایش 34.76 درصدی قیمت Dogecoin (DOGE) در هفت روز، به نظر می رسد روند صعودی این ارز دیجیتال رو به پایان است. نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) این موضوع را تایید می کند.

بر اساس تحلیل AMBCrypto، نسبت MVRV نود روزه Dogecoin 34.50 درصد است. این رقم نشان می دهد که میزان سود محقق نشده در سه ماه اخیر نسبتا چشمگیر است.

از نظر تاریخی، نسبت MVRV منفی یک علامت صعودی است و فعالان بازار از این فرصت برای جمع آوری سکه های بیشتر استفاده می کنند. از سوی دیگر، یک مقدار مثبت دو رقمی MVRV به طور کلی یک علامت نزولی برای آینده قیمت در نظر گرفته می شود.

بنابراین، به نظر می رسد که صاحبان Dogecoin به زودی شروع به تثبیت سود خود کنند که به نوبه خود منجر به کاهش قیمت خواهد شد.دوج کوین-چرا-نباید-روی-دوج-30-سرج

معیار دیگری وجود دارد که نشان می دهد حرکت رو به بالا برای مدتی متوقف می شود. بر اساس ارزیابی داده‌های احساسات بازار، Age Consumed نیز سیگنال MVRV را تأیید می‌کند.

در 27 مارس، شاخص سن کاربر Dogecoin افزایش یافت. افزایش ایندکس به این معنی است که آدرس‌های غیرفعال توکن‌های خود را جابه‌جا می‌کنند.

در بیشتر موارد، این انتقال ها به صرافی ها انجام می شود. در صورت افزایش ورود صرافی ها، قیمت ارز دیجیتال با خطر سقوط مواجه می شود و این موضوع در مورد DOGE نیز صدق می کند.

جدای از این سیگنال ها، چشم انداز فنی توکن DOGE نیز مورد بررسی قرار گرفت. میانگین متحرک نمایی (EMA) یک تقاطع طلایی را در 21 مارس تشکیل داد.

همانطور که در نمودار مشاهده می شود، متحرک نمایی 9 روزه (آبی) از متحرک نمایی 20 روزه (زرد) عبور کرده است.

این تقاطع یکی از دلایل افزایش قیمت است. با این حال، قیمت DOGE در آستانه سقوط به زیر EMA است. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت این توکن به پشتیبانی 0.16 دلار کاهش می یابد.

با این حال، گاوها ممکن است سعی کنند مقاومت آتی را در 0.18 دلار بشکنند، اما احتمالاً شکست خواهند خورد.دوج کوین-چرا-نباید-روی-دوج-30-سرج

همچنین در نمودار 4 ساعته، جریان پول Chaikin (CMF) وارد منطقه خنثی شده است. اگر CMF به نوسان در اطراف همان ناحیه ادامه دهد، فشار خرید پایدار قبلی ممکن است از بین برود. بنابراین به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی، افزایش قیمت دوج کوین برای مدتی متوقف شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا