اخبار ارز دیجیتال

ترامپ: ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ممنوع خواهم کرد.

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2024، در مبارزات انتخاباتی خود وعده داد که هرگز اجازه ایجاد و عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را نخواهد داد. او گفت که این یک تهدید جدی برای آزادی خواهد بود.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از coindesk، ترامپ که اکنون در همه نظرسنجی ها پیشتاز است، در اظهارات اخیر خود به ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی شتاب زده و آن را در تضاد با اصول آزادی اقتصادی دانسته است.

دونالد ترامپ گفت:

من از آمریکایی ها در برابر استبداد دولتی محافظت می کنم و هرگز اجازه ایجاد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی را نمی دهم. ارز دیجیتال بانک مرکزی تهدیدی خطرناک برای آزادی خواهد بود و من از ورود آن به آمریکا جلوگیری خواهم کرد. چنین ارزی به دولت فدرال امکان کنترل مطلق بر پول شما را می دهد. آنها می توانند پول شما را بگیرند و شما حتی بدون اینکه متوجه شوید ضرر خواهید کرد.

CBDC ها نسخه های دیجیتال یا توکن شده پول هستند که توسط بانک های مرکزی صادر و تنظیم می شوند، که ممکن است از بلاک چین به عنوان فناوری اساسی استفاده کنند یا نکنند. در حالی که در حال حاضر هیچ پیشنهادی از سوی فدرال رزرو برای معرفی CBDC وجود ندارد، اما این موضوع مانع از تبدیل شدن آن به یک موضوع داغ در سیاست ایالات متحده، به ویژه در طول مبارزات انتخاباتی نشده است.

پیش از این، ساموئل آرمز از انجمن تجارت بلاک چین فلوریدا گفت که CBDCها به آزادی های مدنی ما تجاوز می کنند. اگر قرار است فدرال رزرو برای بدست آوردن آن تلاش کند، وظیفه ماست که جلوی انتشار آن را بگیریم.

منبع

coindesk.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا