اخبار ارز دیجیتال

ترتیب صعودی 4 آلتکوین همزمان با آرامش بیت کوین؛ آیا قیمت ها بالا می رود؟

آیا بیت کوین و بازار آلت کوین می توانند در هفته اول سال جدید به روند صعودی خود ادامه دهند؟ در این مقاله، 5 ارز دیجیتال برتر را که امیدوارکننده به نظر می رسند، ترسیم می کنیم.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، عملکرد بیت کوین در کوتاه مدت محدود بوده و معاملات آن آسیب دیده است، اما قیمت آن در سال 2023 با افزایش چشمگیر بیش از 155 درصد افزایش یافته است. این افزایش باعث تقویت احساسات معامله‌گران شد و سرمایه‌گذاران انتظار دارند روند صعودی بیت کوین تا سال 2024 ادامه یابد.

اولین محرک این موضوع تصمیم تنظیم کننده ایالات متحده در مورد درخواست شرکت های مختلف برای راه اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) خواهد بود. پلتفرم معاملاتی کریپتو آپشن Greeks.live در توییت اخیر خود اعلام کرد که بر اساس داده های دریافتی از معاملات آپشن، بازارهای مالی تاکنون تحت تاثیر تایید احتمالی ETF بیت کوین نقطه ای قرار گرفته اند و در حال بررسی آن هستند. در نتیجه، این شرکت معتقد است که در صورت تایید ETF بیت کوین، بازار ممکن است حرکت شدیدی را تجربه نکند.

صرف نظر از واکنش کوتاه مدت بازار به حکم کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد ETF ها، فضای کریپتو در مرحله صعودی قرار دارد زیرا بیت کوین و تعدادی از آلت کوین های اصلی توانسته اند بالاترین و پایین ترین قیمت ها را در نمودارها ایجاد کنند. چند هفته گذشته ثبت نام. در یک روند صعودی، قیمت های پایین معمولا به عنوان فرصت های خرید در نظر گرفته می شوند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

خرس ها سعی کردند قیمت بیت کوین را در 29 دسامبر (8 دسامبر) و 30 دسامبر (9 دسامبر) به زیر خط حمایت الگوی مثلث صعودی برسانند، اما گاوها همچنان برتری خود را حفظ می کنند.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به 42484 دلار رسیده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به منطقه میانی آن است که نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است. اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، گاوها سعی خواهند کرد جفت BTC/USDT را به بالای سطح 44700 دلار برسانند و این شکل گیری صعودی را تکمیل کنند. در صورت موفقیت، این جفت می تواند روند صعودی خود را به سمت هدف الگوی مذکور در سطح 49178 دلار از سر بگیرد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت مثلثی سقوط کند، الگوی صعودی اعتبار خود را از دست می دهد. شکست الگوی صعودی نشانه خوبی در نظر گرفته نمی شود زیرا می تواند موقعیت های توقف را برای برخی معامله گران ایجاد کند. در چنین حالتی، این جفت ارز ممکن است ابتدا تا سطح 40000 دلار و سپس به 37980 دلار کاهش یابد.

نمودار قیمت بیت کوین 4 ساعتهنمودار قیمت بیت کوین 4 ساعته
نمودار قیمت بیت کوین 4 ساعته

همانطور که در نمودار 4 ساعته مشاهده می شود، گاوها قیمت بیت کوین را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای رسانده اند، اما برای عبور از SMA دوره 50 به سختی مواجه شده اند. اگر قیمت به شکل شارپی از سطح فعلی خود بشکند، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر مثلث بیاورند و حرکت نزولی را تا سطح 40000 دلار آغاز کنند.

با این حال، گاو نر احتمالا برنامه های دیگری در سر دارد. واگرایی مثبت ایجاد شده در اندیکاتور RSI نشان می دهد که فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران قیمت بیت کوین را افزایش دهند و آن را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 دوره نگه دارند، این جفت می تواند به 44000 دلار و سپس 44700 دلار افزایش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت Uniswap

Uniswap شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس‌ها بود که نزدیک به مقاومت بالای 79.79 دلار بود.

نمودار قیمت روزانه Uniswapنمودار قیمت روزانه Uniswap
نمودار قیمت روزانه Uniswap

میانگین های متحرک شیب مثبتی را در پیش گرفته اند و RSI نزدیک به سطح 66 است که نشان می دهد این ارزان ترین مسیر برای افزایش قیمت خواهد بود. اگر خریداران از سد 79.79 دلار عبور کنند، جفت UNI/USDT می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به 26.80 دلار و سپس 65.90 دلار صعود کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح 79.7 دلار شکسته شود، به این معنی است که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند. این جفت می تواند بیشتر به حمایت اصلی خود در 70.6 دلار سقوط کند که احتمالاً خریداران را به خود جذب می کند.

نمودار قیمت 4 ساعته Uniswapنمودار قیمت 4 ساعته Uniswap
نمودار قیمت 4 ساعته Uniswap

پس از رسیدن به میانگین متحرک ساده 50 دوره ای، قیمت UNI به بالای میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای برگشت، که نشان می دهد ممکن است اصلاح کوتاه مدت قیمت به پایان برسد. قیمت می‌تواند تا 79.79 دلار افزایش یابد، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها اطلاعات خود را نشان دهند. اگر خریداران قیمت UniSwap را به بالای 79.79 دلار برسانند، آلتکوین ممکن است تا 26.88 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای کاهش یابد، خرس ها از گاوها پیشی خواهند گرفت. علاوه بر این، این جفت ارز ممکن است به حمایت مهم خود در میانگین متحرک ساده 50 دوره ای بازگردد. اگر UniSwap این سطح را نیز از دست بدهد، قیمت آن می تواند به 70.6 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل هزینه پروتکل Nair

قیمت نزدیک به پروتکل در تلاش است بین سطح 38.2% اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی در 64.3 دلار و سطح 50% در 34.30 دلار به حمایت برسد.

نمودار قیمت روزانه پروتکل نیرنمودار قیمت روزانه پروتکل نیر
نمودار قیمت روزانه پروتکل نیر

شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه به 30.3 دلار افزایش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران برتری جزئی به دست آورده اند. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سقف 62.4 دلار در 26 دسامبر برسانند (5). اگر این سطح از قبل حذف شود، جفت ارز NEAR/USDT ممکن است تا 6 دلار افزایش قیمت داشته باشد.

در همین حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری نیز دارند. آنها سعی می کنند دارایی های خود را در رالی بفروشند و قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نزول Nair می تواند تا سطح اصلاح فیبوناچی 61.8% در 04.3 دلار و متعاقباً میانگین متحرک ساده 50 روزه در 43.2 دلار ادامه یابد.

نمودار قیمت پروتکل 4 ساعته NIRنمودار قیمت پروتکل 4 ساعته NIR
نمودار قیمت پروتکل 4 ساعته NIR

در نمودار قیمت 4 ساعته، شاهد هستیم که این جفت ارز زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای معامله می شود که نشان می دهد خرس ها در کوتاه مدت دست بالا را دارند. اگر قیمت به زیر سطح 3.52 دلار سقوط کند، توقف بعدی احتمالاً 20.3 دلار خواهد بود. هرچه کاهش قیمت عمیق تر باشد، شروع مرحله بعدی روند صعودی آلتکوین بیشتر طول می کشد.

اولین نشانه تقویت گاوها، افزایش قیمت بالاتر از خط روند نزولی خواهد بود. این امر راه را برای افزایش احتمالی NIR به 32.4 دلار و در نهایت به 62.4 دلار هموار می کند.

تحلیل قیمت خوش بینی

قیمت خوش‌بینی طی چند روز گذشته در یک روند صعودی تثبیت شده است، که نشان می‌دهد گاوها عجله‌ای برای خروج از بازار ندارند زیرا منتظر فاز بعدی روند صعودی هستند.

نمودار قیمت روزانه خوش بینانهنمودار قیمت روزانه خوش بینانه
نمودار قیمت روزانه خوش بینانه

شیب صعودی متحرک نمایی 20 روزه در 3.07 دلار و تثبیت RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها اوضاع را تحت کنترل درآورده اند. انتظار می رود خریداران به شدت از منطقه پشتیبانی 40.3 تا 22.3 دلار دفاع کنند. جهش قوی از این منطقه حمایتی به این معنی است که سطوح پایین تر به جذب خریداران ادامه خواهند داد. جفت ارز OP/USDT می تواند به 18.4 دلار و سپس به 5 دلار افزایش یابد.

اگر خرس ها قصد توقف این افزایش قیمت را دارند، باید خوش بینی را به زیر سطح شکست 22.3 دلار برسانند. در چنین حالتی، این جفت ارز ممکن است تا 2.75 دلار سقوط کند.

نمودار قیمت 4 ساعته خوش بینینمودار قیمت 4 ساعته خوش بینی
نمودار قیمت 4 ساعته خوش بینی

گاوها توانستند خوش بینی را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 دوره ای حفظ کنند، اما نتوانستند حرکت صعودی خود را از سر بگیرند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و در رالی قیمت می فروشند. صاف شدن میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای و رسیدن RSI به منطقه میانی خود نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اولین نشانه قدرت گاو نر شکستن بالاتر از سطح 3.95 دلار و قیمتی نزدیک به آن خواهد بود. این می تواند راه رالی را به 18.4 دلار باز کند. از سوی دیگر، افت جزئی به زیر میانگین متحرک ساده 50 دوره ای نیز در کوتاه مدت به نفع خرس ها منحرف خواهد شد. در این صورت قیمت Optimism می تواند تا سطح 22.3 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت تزریقی

عقب نشینی تزریق 30 دسامبر (9) در میانگین متحرک 20 روزه خود در 73.34 دلار پشتیبانی شد، که نشان می دهد احساسات معامله گران همچنان مثبت است و گاوها با هر کاهشی خرید خواهند کرد.

نمودار قیمت روزانه تزریقینمودار قیمت روزانه تزریقی
نمودار قیمت روزانه تزریقی

جهش بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه احتمالاً با مقاومت در سطح 40 دلار مواجه خواهد شد، اما اگر گاوها این سد را بشکنند، جفت INJ/USDT می تواند مقاومت خود را بالاتر از قیمت 86.44 دلار دوباره آزمایش کند. شکست بالاتر از این سطح می تواند مرحله بعدی روند صعودی تزریق را به 51 دلار آغاز کند.

اگر قیمت از مقاومت سربار خود عبور کند و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این می تواند باعث کاهش شدید SMA 50 روزه در 69.24 دلار شود.

الگوی قیمت تزریق 4 ساعتهالگوی قیمت تزریق 4 ساعته
الگوی قیمت تزریق 4 ساعته

با نگاهی به نمودار 4 ساعته این آلت‌کوین، می‌بینیم که قیمت Injective به بالای میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای بازگشته است، اما گاوها در تلاش هستند تا آن را به بالاتر از SMA دوره 50 برسانند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و در سطوح بالاتر فعال هستند. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای برسد، Injectio می تواند تا 34 دلار کاهش قیمت داشته باشد. 34 دلار سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکست در آنجا می تواند اصلاح قیمت را تا 28 دلار عمیق تر کند.

گاوها باید قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده 50 دوره ای برسانند تا دوباره کنترل بازار را به دست آورند. این جفت پس از آن می تواند به مقاومت سربار محکم خود در 86.44 دلار صعود کند.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا