اخبار ارز دیجیتال

ترکیه گزارش ارزیابی فاز اول پروژه لیر دیجیتال را منتشر کرد

لیر دیجیتال ترکیه قرار است یک واسطه CBDC با هویت مستقل و نقل و انتقالات آفلاین باشد.

بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) ترجمه انگلیسی گزارش خود را در مورد ارزیابی مرحله اول پروژه تحقیق و توسعه لیر دیجیتال (R&D) بانک مرکزی ترکیه برای توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر کرد. (CBDC) که سال گذشته به زبان ترکی منتشر شد، اما در 19 فوریه با ترجمه انگلیسی منتشر شد.

فاز اول پروژه سیستم هویت دیجیتال، سیستم ارز دیجیتال، لایه انتزاعی، لایه خدمات و کیف پول را هدف قرار می دهد، لایه انتزاعی از ماژولار بودن سیستم پشتیبانی می کند، فاز اول این پروژه در سال 2021 آغاز شد و CBRT ساخته شد. اولین تراکنش آزمایشی خود با لیر دیجیتال ترکیه در سال 2022، تمام قسمت های سیستم از یکدیگر مستقل هستند و امکان جایگزینی آسان را فراهم می کند، این سیستم بر اساس پلت فرم همکاری دیجیتال لیر ترکیه است که CBRT با شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه دارد. و شرکت های اصلسان و هاولسان کار می کند، کار می کند.

لیر دیجیتال ترکیه به عنوان یک واسطه خرده فروشی CBDC طراحی شده است، پرداخت های عمده فروشی در یک فرآیند جداگانه مورد مطالعه قرار می گیرد، CBDC ترکیه درجه بالایی از قابلیت همکاری و مکمل را وعده می دهد، این سیستم نباید به فرآیندهای اقتصادی و مالی آسیب برساند و قصد رقابت با موجود را ندارد. محصولات و خدمات مالی، CBRT گفت که پرداخت های قابل برنامه ریزی را به پول قابل برنامه ریزی ترجیح می دهد، قالب های قرارداد را می توان با شرایط اعتبار و واسط های پرداخت ایجاد کرد، سازمان موسسات عمومی و بازیگران مختلف مجوز می توانند در توسعه، اعتبارسنجی، اجرا، ارائه، به روز رسانی و مشارکت داشته باشند. او گفت که غیرفعال کردن قراردادها، هویت مستقل بخش مهمی از مقررات حفظ حریم خصوصی است.

فاز دوم این پروژه پرداخت های هوشمند و پرداخت های آفلاین را بررسی می کند، پروتکل پرداخت های آفلاین هنوز انتخاب نشده است، همچنین بر ملاحظات حقوقی و اقتصادی تمرکز خواهد داشت، تراکنش های دیجیتال در برنامه های موبایلی واسطه ها گنجانده می شود، وجود ندارد. در جدول زمانی تعیین شده برای مرحله دوم، ترکیه همچنین در تلاش است تا چارچوبی قانونی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کند، زیرا طبق گزارشات، مقررات سست کریپتو این کشور مشکلی برای حفظ این کشور در لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا