اخبار ارز دیجیتال

تسلا ایلان ماسک چقدر بیت کوین دارد؟

تسلا در دوران شیوع کرونا شروع به خرید بیت کوین کرد. اما پس از تغییر رویکرد، او بخش عظیمی از بیت کوین های خود را فروخت و خود را وقف سرمایه گذاری در صنعت هوش مصنوعی و رباتیک کرد.

اگرچه تسلا در آخرین گزارش درآمد سه ماهه خود به بیت کوین اشاره ای نکرده است، تحلیلگران معتقدند که دارایی بیت کوین شرکت تسلا است. به گفته کوین اکسو و به نقل از Decrypt، (TSLA) در سه ماهه آخر سال 2023 بدون تغییر باقی ماندند. بر اساس پلتفرم جمع‌آوری داده بیت‌کوین خزانه‌داری، دارایی‌های ارز دیجیتال این سازنده خودروهای الکتریکی تقریباً 387 میلیون دلار است. بنابراین با قیمت فعلی بیت کوین، این شرکت همچنان بیش از 9720 بیت کوین دارد.

نمودار بیت کوین تسلا
نمودار مقدار بیت کوین های نگهداری شده توسط تسلا

داستان خرید بیت کوین توسط تسلا در فوریه 2021 با سرمایه گذاری قابل توجه 1.5 میلیارد دلار آغاز شد. این سفر پس از تعامل بین ایلان ماسک و مدیر عامل MicroStrategy، مایکل سیلر آغاز شد که طی آن تقریباً 43000 بیت کوین از تسلا خریداری شد. شرکت تحت رهبری ایلان ماسک بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت پذیرفت و 75 درصد از دارایی های خود را در سه ماهه دوم سال 2022 فروخت تا از کووید-19 استفاده کند و بیت کوین بخرد.

دو رکورد خرید بیت کوین و رد آن توسط تسلا آغاز حرکت های ملموس در بازار ارزهای دیجیتال بود. پس از اینکه ایلان ماسک خبر خرید بیت کوین توسط تسلا را توییت کرد، بیت کوین به بالاترین سطح خود رسید و پس از اینکه ایلان ماسک موضع ضد بیت کوین خود را منتشر کرد، بیش از 75 درصد از ارزش خود را از دست داد.

برخلاف استراتژی مخالف تسلا، ریزاستراتژی سبد بیت کوین خود را گسترش داد. این شرکت که توسط مایکل سیلر تأسیس و اداره می شود، یک شرکت سرمایه گذاری عمومی با بزرگترین ذخیره بیت کوین است. این شرکت دارای 89150 بیت کوین به ارزش 8.1 میلیارد دلار است. لازم به ذکر است که از اولین خرید تاکنون حتی یک ساتوشی توسط این شرکت به فروش نرسیده است.

تسلا سومین شرکت در این رتبه بندی است. پس از فروش برخی از بیت کوین های تسلا، هولدینگ ماراتون از نظر بیت کوین های نگهداری شده از این شرکت پیشی گرفت.

آخرین گزارش درآمد تسلا که در روز چهارشنبه (24 ژانویه) منتشر شد، به دلیل فروش ضعیف خودروهای ساخت تسلا، شاهد کاهش 14 درصدی بود. این گزارش چالش‌هایی را که سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند درباره‌شان بشنوند، پیش روی خودروسازان برجسته می‌کند.

علی‌رغم این عقب‌نشینی‌ها، درآمد خالص تسلا بیش از دو برابر شد که عمدتاً به دلیل مزایای مالیاتی غیرنقدی بود. این شرکت در حال حاضر بر روی راه اندازی “خودروی نسل بعدی” خود در تگزاس تمرکز دارد که می تواند بر رشد حجم خودروهای تولیدی در سال 2024 تأثیر بگذارد.

ایلان ماسک همچنین تمایل خود را برای مالکیت 25 درصد از تسلا نشان داده است که نشان دهنده علاقه به احتمالاً انتقال به ساختار سهام دوگانه است. نظرات او تنش مداوم بین مدیریت شرکت و هیئت‌های مشاوره سهامداران را برجسته می‌کند.

در این رابطه، او گفت، ما با خدمات سهامداران نهادی با چالش‌های زیادی روبرو بوده‌ایم و بسیاری از فعالان که اساساً در شرکت نفوذ کرده‌اند، ایده‌های عجیبی در مورد نحوه اداره تسلا دارند. بنابراین من می خواهم قدرت کافی برای تأثیرگذاری بر روند مدیریت شرکت داشته باشم. اگر بتوانیم یک ساختار پارتیشن دوگانه داشته باشیم، ایده آل خواهد بود. من به دنبال منبع درآمد اضافی نیستم. در عوض، من فقط می خواهم یک مشاور فناوری موثر باشم.

تلاش این شرکت در زمینه هوش مصنوعی و روباتیک که با راه اندازی x.AI (استارت آپی متعلق به ایلان ماسک اما مستقل از تسلا) و توسعه ربات انسان نما Optimus آغاز شد، رویکرد جدید این شرکت را نشان می دهد. ماسک Optimus مانند محصولی با پتانسیل بسیار فراتر از هر چیز دیگری درباره تسلا توضیح می دهد. معرفی Cybertruck به بازار، با ظرفیت تولید تخمینی بیش از 125000 خودرو در سال، نقطه عطف مهمی برای این شرکت بود.

تسلا 75 درصد از ذخایر بیت کوین خود را در سه ماهه دوم سال 2022 به قیمت 936 میلیون دلار فروخت. اگر این فروش پس از 28 آوریل اتفاق می‌افتد، امروز این شرکت نسبت به دو سال قبل دارایی بیشتری داشت.

منبع

decrypt.co

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا