اخبار ارز دیجیتال

تعداد کاربران ارز دیجیتال در سال 2023 از نیم میلیارد نفر گذشت!

بر اساس گزارشی که اخیرا توسط Crypto.com منتشر شده است، تعداد کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در سال 2023 به 580 میلیون نفر افزایش یافته است. در واقع، تا پایان سال 2023، بیش از نیم میلیارد نفر در جهان کاربر ارزهای دیجیتال هستند یا بوده اند. یا روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، این شرکت تخمین می زند که تعداد کاربران کریپتو در جهان از 432 میلیون در سال 2022 به 580 میلیون در سال 2023 افزایش خواهد یافت که نشان دهنده رشد 34 درصدی است.

طبق آمار ارائه شده در گزارش Crypto.com، مالکیت اتریوم از 89 میلیون کاربر به 124 میلیون نفر و تعداد کاربران و سرمایه گذاران بیت کوین نیز از 222 میلیون نفر به 296 میلیون نفر افزایش یافته است. برای رسیدن به این آمار، Crypto.com از روش منحصر به فردی برای ترکیب چنین داده‌هایی با پارامترهای مختلف برای تعیین تعداد دقیق‌تر صاحبان یا کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان استفاده می‌کند.

تخمینی که نشان دهنده رشد ثابت صاحبان ارزهای دیجیتال تا سال 2023 است.

این گزارش مدعی است که در سال 2023، تعداد کاربران ارزهای دیجیتال جهانی 34 درصد افزایش یافته است که همزمان با رکود طولانی مدت و فرسایش بازار است. با وجود مشکلات اقتصاد کلان، سیاست‌های انقباضی بیشتر توسط فدرال رزرو، تنش‌های سیاسی و نظامی، بحران نظارتی و چالش‌های نظارتی، پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال در سال 2023 به نقاط عطف جدیدی رسید.

این گزارش توضیح می دهد که آپدیت اتریوم شانگهای نقش مهمی در افزایش فعالیت شبکه و رشد قیمت اتریوم داشت. در همین حال، تأثیر عملکرد توکن‌های غیرقابل تعویض که در سال 2023 از طریق ظهور توکن‌های BRC-20 و Ordinals وارد بلاک چین بیت‌کوین شدند، تقاضا برای فضای بلاک چین بیت‌کوین را افزایش داد.

پذیرش بیت کوین در سه ماهه چهارم سال 2023 افزایش یافت.

بحث فزاینده در مورد تایید ETF بیت کوین نقطه ای نیز به افزایش علاقه به بیت کوین و افزایش تجارت منجر شده است. در این گزارش، پذیرش بیت کوین در سه ماهه چهارم سال 2023 به دلیل گمانه زنی ها در مورد این صندوق های قابل معامله در بورس افزایش یافت. گزارش Crypto.com همچنین اشاره می کند که 40 درصد از دارندگان بیت کوین نیز دارای اتریوم هستند. در حالی که 42 درصد از کاربران ارزهای دیجیتال بیت کوین یا اتریوم را در سبد خود ندارند.

علاوه بر این، گزارش Bitfinex در دسامبر 2023 پیش‌بینی کرد که پایگاه جهانی کاربران ارزهای دیجیتال تا پایان سال 2024 به 950 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا