اخبار ارز دیجیتال

تقویم باخمن از رویدادهای مهم اقتصادی 1402

سال 2023 با همه اتفاقات خوب و بد خود مانند تصویب ETF بیت کوین و ثبت رکورد تاریخی با طلا به پایان رسید و اولین ماه سال 2024 نیز به روزهای پایانی خود نزدیک می شود. از سوی دیگر کمتر از دو ماه تا آغاز سال 1403 باقی مانده است و در سال جدید تحولات داخلی زیادی مانند بحث گسترده مالیاتی داریم.

به گفته کوین اکسو، با نزدیک شدن به پایان سال، وعده ها و انتظارات در بعد درونی افزایش خواهد یافت. بهادری جهرمی، سخنگوی دولت اخیرا گفته است که افزایش 20 درصدی حقوق در مجلس تصویب شده است و به گفته وی هرگونه افزایش هزینه های جاری بدون منابع قابل پیش بینی جز ایجاد تورم برای مردم اثری ندارد. از سوی دیگر، صندوق توسعه ملی گزارش داده است که صادرات نفت ایران تا 10 سال آینده تقریباً صفر خواهد شد، چیزی که احتمالاً در آینده بیشتر درباره آن خواهیم شنید.

تورم و نفت دو موضوع مهم جهان در سال 2024 خواهند بود، بحث نرخ بهره در کشورهای تاثیرگذار جهان نیز به نوبه خود تغییرات زیادی در شاخص های اقتصادی و تصمیم گیری های سیاسی ایجاد خواهد کرد.

JPMorgan Research اکنون پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو در نیمه دوم سال 2024 نرخ‌های بهره آمریکا را 125 واحد کاهش خواهد داد. این رقم 25 واحد پایه بیشتر از آنچه در ماه گذشته در چشم‌انداز این بانک در سال 2024 منتشر شد، است. جی پی مورگان ریسرچ تلاش های بانک مرکزی برای جلوگیری از رکود اقتصادی آمریکا را دلیل تغییر پیش بینی خود عنوان کرد.

فوریه و رفتن به فوریه شاهد اعلام نتایج مالی یک ماهه شرکت های بزرگ آمریکایی خواهیم بود. این اطلاعات می تواند بر تحلیل نتایج اقتصادی و مالی شرکت ها و در نتیجه بازارهای مالی سهام آنها تأثیر بگذارد.

همچنین مانند ماه‌های گذشته، شاخص‌های اقتصادی شامل نرخ بیکاری، نرخ تورم یا شاخص قیمت مصرف‌کننده، نرخ بهره و سایر عوامل مهم در این ماه به‌روزرسانی می‌شوند که برای درک بهتر وضعیت کلان اقتصادی یک کشور مفید یا مفید خواهد بود. منطقه

در تقویم مهم ترین رویدادهای اقتصادی بهمن ماه سعی شده است تا این رویدادهای مهم اقتصادی را به بهترین شکل ممکن برای کاربران و فعالان بازارهای مالی گسترده تری مانند فارکس آماده کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید. چهره اتفاقات مهم

سپس به رویدادها و شاخص های آینده ایالات متحده، چین و بریتانیا خواهیم پرداخت. در ضمن ساعت جلوی هر رویداد به وقت تهران است.

رویدادهای مهم اقتصادی ایالات متحده

تولید ناخالص داخلی (GDP)، معیاری برای همه کالاها و خدمات تولید شده، با نرخ سالانه 3.3 درصد در سه ماهه چهارم سال 2023 افزایش یافت. وال استریت رشد تولید ناخالص داخلی را 2 درصد پیش بینی کرده بود. اقتصاد ایالات متحده تا سال 2023 به رشد سالانه 2.5 درصدی ادامه داد و تا حد زیادی از چشم انداز وال استریت سبقت گرفت. وال استریت انتظار دارد رشد اقتصادی ایالات متحده در سال 2023 فقط اندکی بهتر از رشد 9.1 درصدی در سال 2022 باشد. از نظر تورم، پیشرفت در سال گذشته حاصل شد. قیمت کالاهای اساسی برای مصرف شخصی در این دوره 2 درصد در مقابل انتظار 1.7 درصد افزایش یافت.

روز یک رویداد پیش بینی
6 فوریه اعلام شاخص اصلی هزینه های مصرف کننده شخصی (ماهانه) – ساعت 17.00 2.0٪
10 فوریه اعلام شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده (CB) – 6:30 بعد از ظهر.
اطلاعیه فرصت های شغلی و آمار گردش نیروی کار (JOLTS) – ساعت 18:30.
11 فوریه اعلام شاخص ADP تغییرات اشتغال خصوصی و غیرکشاورزی – 16:45
اعلام شاخص هزینه اشتغال – ساعت 17
اطلاعیه نرخ بهره بانکی در ایالات متحده – ساعت 10:30 شب
انتشار بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) – 10:30 شب
کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال – ساعت 11:00 شب
12 فوریه اعلام شاخص مطالبات بیکاری – ساعت 17
اطلاعیه شاخص مدیران خرید ISM Manufacturing – ساعت 18:30.
13 فوریه اعلام شاخص درآمد متوسط ​​ساعتی (ماه به ماه) – 17 ساعت
اعلام شاخص تغییرات اشتغال غیرکشاورزی – 5 عصر
اعلام شاخص بیکاری – ساعت 17
انتشار شاخص اعتماد مصرف کننده که توسط دانشگاه میشیگان گردآوری شده است – 6:30 بعد از ظهر.
16 فوریه اعلام شاخص مدیران خرید ISM در بخش خدمات – ساعت 18:30.
19 فوریه اعلام شاخص مطالبات بیکاری – ساعت 17
24 فوریه اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (ماهانه) – ساعت 17.00
اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (ماهانه) – 5 بعد از ظهر
اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (سالانه) – ساعت 17.00
26 فوریه اعلام شاخص تولید منطقه نیویورک – ساعت 5 بعد از ظهر
اعلام شاخص اصلی خرده فروشی (ماهانه) – ساعت 17:00
اعلام شاخص اصلی خرده فروشی (ماهانه) – ساعت 17:00
اعلام شاخص مطالبات بیکاری – ساعت 17
27 فوریه اعلام شاخص قیمت پایه تولید کننده (ماهانه) – ساعت 17.00
اعلام شاخص اصلی قیمت تولید کننده (ماهانه) – ساعت 17.00
اعلامیه شاخص اولیه اطمینان مصرف کننده تهیه شده توسط دانشگاه میشیگان – ساعت 18:30.

رویدادهای مهم اقتصادی در چین

پان گونگ‌شنگ، رئیس بانک مرکزی چین، در یک کنفرانس خبری گفت که از 5 فوریه، بانک خلق چین به بانک‌ها اجازه می‌دهد تا ذخایر نقدی کمتری داشته باشند.
به گفته تائو وانگ، رئیس اقتصاد آسیا و اقتصاددان ارشد چین در بانک سرمایه گذاری UBS، تصمیم اخیر بانک خلق چین (PBOC) می تواند نشان دهنده تغییر رویکردهای سیاستی این کشور باشد. سرمایه گذاران در حال حاضر انتظار دارند اقدامات سیاست حمایتی بیشتری را انجام دهند و از اقدامات واکنشی و پراکنده قبلی فاصله بگیرند. پان همچنین گفت که بانک مرکزی چین و سازمان تنظیم مقررات مالی ملی به زودی اقداماتی را برای تشویق بانک ها برای وام دادن به توسعه دهندگان واجد شرایط انجام خواهند داد.

روز یک رویداد
11 فوریه اعلام PMI – 5 صبح
20 فوریه اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (سالانه) – 05:00

رویدادهای مهم اقتصادی در بریتانیا

پیش‌بینی زمستانی باشگاه EY ITEM در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که انتظار دارد اقتصاد بریتانیا در سال 2024 حدود 0.9 درصد رشد کند، که از پیش‌بینی شرکت برای رشد 0.7 درصدی در پاییز گذشته بیشتر است. انتظارات برای رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2025 نیز از 1.7 درصد به 1.8 درصد افزایش یافته است.
انتظار می‌رود نرخ تورم سریع‌تر از آنچه انتظار می‌رفت تا به هدف بانک انگلستان یعنی 2% تا ماه می (سال آینده) و میانگین 2.4% در سال 2024 برسد، کاهش یابد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که نرخ بانکی بریتانیا در سال 2024 به میزان قابل توجهی بین 100 تا 125 واحد کاهش یابد.

روز یک رویداد پیش بینی
12 فوریه گزارش سیاست پولی بانک انگلستان – ساعت 3:30 بعد از ظهر
خلاصه سیاست پولی بانک انگلستان – 3:30 بعد از ظهر
اعلام آرای کمیته سیاست پولی (MPC) در مورد نرخ سود – ساعت 15:30.
اعلام نرخ بهره رسمی انگلستان – ساعت 15:30

25.5 درصد

24 فوریه اعلام فهرست مطالبات بیکاری در بریتانیا – ساعت 10:30 صبح
25 فوریه اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (سالانه) – ساعت 10:30 صبح
26 فوریه اعلام شاخص تولید ناخالص داخلی ماهانه – ساعت 10:30 صبح
27 فوریه اعلام شاخص خرده فروشی ماهانه – ساعت 10:30 صبح

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا