اخبار ارز دیجیتال

تقویم مهم ترین رویدادهای اقتصادی دی ماه؛ شمارش معکوس تا سال 2024

ورود به سال جدید همیشه این فرصت را به ما می دهد تا وضعیت اقتصادی کشورها و جوامع مختلف را مرور کنیم. سال 2024 همانند سال های گذشته با چالش ها و فرصت های جدیدی برای اقتصادهای بزرگ همراه خواهد بود. تحولات اقتصادی جهانی، تغییرات در بازارهای مالی، تصمیمات افراد و موسسات و تأثیر سیاست های داخلی و خارجی، همه جنبه های پویایی اقتصادی را شکل می دهند.

به گفته کوین اکسو، در حالی که جهان دستخوش تغییرات سریع و پیچیده است، برای درک الگوها و روندها و طراحی استراتژی های مناسب برای بازارهای مالی عملیاتی، به بینشی عمیق از پویایی های اقتصادی نیاز داریم. توجه به شاخص‌های کلان اقتصادی مانند تورم و شاخص قیمت مصرف‌کننده، تولیدات صنعتی، خرده‌فروشی و تغییرات وضعیت اشتغال در کشورهای بزرگ، نقش مهمی در تحلیل و پیش‌بینی روند اقتصاد جهانی در نخستین روزهای سال جدید ایفا می‌کند و باعث می‌شود که به‌طور چشمگیری تغییراتی را در فرآیندهای تصمیم گیری و رفتار سرمایه گذاری کنید که بر قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز تأثیر می گذارد.

در تقویم مهم ترین رویدادهای اقتصادی ماه دسامبر مصادف با آغاز سال 2024، سعی شده است این ماه را به بهترین نحو برای مصرف کنندگان و فعالان بازارهای مالی گسترده تری مانند فارکس آماده کنیم تا بتوانید این ماه را به بهترین نحو آماده کنید. بهترین تصمیم ها در مواجهه با رویدادهای مهم این تقویم مهمترین رویدادها و رویدادهای اقتصاد جهان را نشان خواهد داد.

در ادامه مطلب رویدادهای مهم اقتصادی آذرماه ما آن را به طور جداگانه توسط طرف های تاثیرگذار بازار بررسی خواهیم کرد. در ضمن ساعت جلوی هر رویداد به وقت تهران است.

رویدادهای مهم اقتصادی ایالات متحده

تورم در ایالات متحده در حال کاهش است اما کاملاً به سطح هدف دولت باز نمی گردد. مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که ممکن است سیاست های پولی را برای کاهش تورم بیشتر تشدید کنند.
روند تخصیص بودجه ایالات متحده همچنان خطراتی برای رشد اقتصادی دارد. اهداف متفاوت و فقدان اراده برای مذاکره با این اختلافات در میان اعضای کلیدی کنگره نشان می‌دهد که تعطیلی جزئی یا حتی کامل دولت ممکن است.
جغرافیای سیاسی همچنان چالش های جدیدی را برای سیاست گذاران ایالات متحده ایجاد می کند. متحدان آمریکا از این کشور می خواهند سلاح، مهمات و بودجه تامین کند که این یک چالش بودجه است. شوک های عرضه – به ویژه شوک های قیمت نفت – می تواند اقتصاد ایالات متحده را از مسیر خارج کند.

روز یک رویداد پیش بینی
13 دسامبر اطلاعیه شاخص مدیران خرید ISM Manufacturing – ساعت 18:30.
اطلاعیه فرصت های شغلی و آمار گردش نیروی کار (JOLTS) – ساعت 18:30.
صورتجلسه جلسه کمیته بازار آزاد فدرال – ساعت 22:30
46/7
73.8 میلیون
14 دسامبر اعلام شاخص ADP تغییرات اشتغال خصوصی و غیرکشاورزی – 16:45
اعلام شاخص مطالبات بیکاری – ساعت 17
103 هزار
15 دسامبر اعلام شاخص درآمد متوسط ​​ساعتی (ماه به ماه) – 17 ساعت
اعلام شاخص تغییرات اشتغال غیرکشاورزی – 5 عصر
اعلام شاخص بیکاری – ساعت 17
اعلام شاخص مدیران خرید ISM در بخش خدمات – ساعت 18:30.
0.4٪
199 هزار
7.3٪
7/52
21 دسامبر اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (ماهانه) – ساعت 17.00
اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (ماهانه) – 5 بعد از ظهر
اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (سالانه) – ساعت 17.00
اعلام شاخص مطالبات بیکاری – ساعت 17
22 دسامبر اعلام شاخص قیمت پایه تولید کننده (ماهانه) – ساعت 17.00
اعلام شاخص اصلی قیمت تولید کننده (ماهانه) – ساعت 17.00
26 دسامبر اعلام شاخص تولید منطقه نیویورک – ساعت 5 بعد از ظهر
27 دسامبر اعلام شاخص اصلی خرده فروشی (ماهانه) – ساعت 17:00
اعلام شاخص اصلی خرده فروشی (ماهانه) – ساعت 17:00
28 دسامبر اعلام شاخص مطالبات بیکاری – ساعت 17
29 دسامبر انتشار شاخص اعتماد مصرف کننده که توسط دانشگاه میشیگان گردآوری شده است – 6:30 بعد از ظهر.

رویدادهای مهم اقتصادی در چین

اقتصاد چین با چالش های مهمی مواجه است و در حال حاضر تحت نظارت و مداخله شدید قرار دارد. این وضعیت نگران کننده به نظر می رسد. چین مانند یک بیمار بحرانی روی میز عمل است که توسط متخصصان و پزشکان به دقت معاینه می شود.

با این حال، اقدامات انجام شده برای مقابله با چالش های اقتصادی چین راه حل های دائمی نیستند. این کشور قبلاً تصمیمات مختلفی مانند بسته های محرک، پروژه های زیرساختی بزرگ و وام دهی هدفمند گرفته است، اما هیچ یک از آنها راه حل پایداری نیستند.

روز یک رویداد
22 دسامبر اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (سالانه) – 05:00
27 دسامبر اعلام شاخص تولید صنعتی (سالانه) – 05:30

رویدادهای مهم اقتصادی در بریتانیا

بر اساس پیش بینی های جدید مرکز تحقیقات اقتصادی و بازرگانی، بریتانیا در 15 سال آینده به بزرگترین اقتصاد اروپا تبدیل خواهد شد و شکاف خود را با آلمان کاهش می دهد و برتری خود را نسبت به فرانسه حفظ می کند. پیش بینی ها نشان می دهد که رشد تولید ناخالص داخلی بریتانیا تا سال 2038 بین 1.6 تا 1.8 درصد تثبیت خواهد شد و موقعیت این کشور به عنوان ششمین اقتصاد بزرگ جهان تثبیت خواهد شد.

علیرغم چالش هایی مانند رشد ضعیف بهره وری و مسائل مربوط به عرضه نیروی کار پس از بحران مالی، چشم انداز اقتصادی بریتانیا در سال های اخیر بر خلاف بانک انگلستان خوشبین بوده است.

روز یک رویداد
22 دسامبر اعلام شاخص تولید ناخالص داخلی ماهانه – ساعت 10:30 صبح
26 دسامبر اعلام فهرست مطالبات بیکاری در بریتانیا – ساعت 10:30 صبح
27 دسامبر اعلام شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (سالانه) – ساعت 10:30 صبح
29 دسامبر اعلام شاخص خرده فروشی ماهانه – ساعت 10:30 صبح

کلیه شاخص ها و رویدادهای ذکر شده در این جداول در تقویم اقتصادی ماه های گذشته درج شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موارد می توانید نام آنها را در وبلاگ کوین اکسو جستجو کنید.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا