اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اتریوم انتظار دارند 10 برابر هزینه های ادغام کمتری داشته باشند زیرا ارتقای Dencun به شبکه های آزمایشی می رسد.

پشته های سطح 2 اتریوم از ارتقای سیستماتیک Dencun که در ژانویه 2024 در شبکه آزمایشی Goerli وارد شد، بسیار سود می برند.

اکوسیستم اتریوم در حال نزدیک شدن به هزینه‌های گاز به‌طور قابل‌توجهی و سرعت تراکنش‌های سریع‌تر برای تجمع‌های لایه 2 است، زیرا ارتقای Dencun به سه شبکه آزمایشی شبکه در اوایل سال 2024 می‌رسد. توسعه برای کاهش هزینه های تراکنش L2.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، استقرار Dencun به Goerli به دلیل وجود اشکالی که مانع از نهایی کردن ارتقاء توسط شبکه آزمایشی شده بود، چهار ساعت به تعویق افتاد، Nebojsa Urosevic، یکی از بنیانگذاران پلتفرم توسعه Ethereum Tenderly، در گفتگو با Cointelegraph جزئیات این اشکال را توضیح داد. او گفت که به دلیل وجود اشکال در Prysm، مشتری اثبات سهام اتریوم، شبکه نمی تواند با گره ها همگام شود.

بنیانگذار Tenderly که معاون تیم مهندسی آن نیز هست، خاطرنشان کرد که تاخیرهای همگام سازی مشتری رایج است و امکان شناسایی و تصحیح سریع باگ ها را فراهم می کند، که یکی از دلایلی است که چندین کلاینت و شبکه آزمایشی دارد. تیم بیکو پروتکل بنیاد اتریوم را نیز به اشتراک گذاشته است. خلاصه‌ای از آخرین تماس با همه توسعه‌دهندگان اصلی در 18 ژانویه، که مشکل ریشه‌های تاریخی را تشریح کرد. ریشه‌های تاریخی مکانیزم میراثی هستند که Beacon Chain اتریوم برای مدیریت بار محاسباتی حالت‌های بلوک، چین استفاده می‌کند.

همانطور که Beiko خلاصه می کند، این یک اشکال در اثبات سهام اتریوم برای کلاینت Prysm بود که ارزش ریشه های تاریخی را روی 0 تنظیم کرد و مانع از نهایی شدن ارتقاء Dencun توسط شبکه آزمایشی Goerli شد، همانطور که در وبلاگ رسمی اتریوم بیان شد، Dencun حاوی 9 EIP مختلف است. اوروشویچ معاملات اولیه و حبابی را به عنوان مورد انتظارترین EIP ها برجسته کرد.

Urosevic توضیح می‌دهد که حباب‌های داده با در دسترس قرار دادن داده‌های تراکنش به‌طور موقت در قالب فشرده، کارایی ذخیره‌سازی را بهبود می‌بخشند و او اضافه می‌کند که گران‌تر هستند. کارآمد در مقایسه با calldata، با کاهش هزینه های احتمالی تا 80 تا 90 درصد.

پس از استقرار موفقیت آمیز Goerli، شبکه های آزمایشی Sepolia و Holesky در ردیف بعدی برای ارتقای Dencun قرار دارند، Urosevic خاطرنشان می کند که استقرار موفقیت آمیز هر سه شبکه آزمایشی قبل از برنامه ریزی برای ارتقاء شبکه اصلی اتریوم مورد نیاز است. که Dencun فضای بلوک بیشتری و هزینه های L2 کمتری را فراهم می کند، در حالی که داده هایی که قبلاً به طور نامحدود در زنجیره ذخیره می شدند پس از دو هفته دور ریخته می شوند.

این مقیاس‌پذیری است که بدون به خطر انداختن تمرکززدایی، مطابق با بازی پایانی ما باشد، Urosevic این احساسات را تکرار می‌کند و به بهبود فضای ذخیره‌سازی به عنوان یکی از تأثیرات اصلی ارتقاء Dencun به شبکه‌های L2 توانا اشاره می‌کند. آنها داده ها را در L1 کارآمدتر ذخیره می کنند. Urosevic توضیح می‌دهد که حباب‌ها تقریباً هر دو هفته یک‌بار حذف می‌شوند، که برای L2 برای مدیریت، استخراج و اعتبارسنجی داده‌ها کافی است، و این حباب‌ها را ارزان‌تر از داده‌های تماس تراکنش معمولی می‌کند که به‌طور نامحدود ذخیره می‌شوند.

در نتیجه، Dencun کارمزد گاز کمتر و کارمزد تراکنش سریع‌تری را ارائه می‌کند که فرصت‌هایی را برای کاربردهای جدید و پیچیده‌تر در راه‌حل‌های L2 باز می‌کند. Dencun احتمالاً بسته به تقاضا برای فضای حباب، کارمزدهای کل معاملات را تا ده برابر کاهش می دهد. بزرگترین ذینفعان ارتقاءهای جدید هستند، زیرا قابلیت اقتصادی و مقیاس پذیری آنها با کاهش هزینه های عملیاتی افزایش می یابد.

Anurag Arjun، یکی از بنیانگذاران بلاک چین در دسترس بودن داده Avail، اضافه می کند که نرخ رشد قابل توجه تقاضای بلوک در سال 2023 نشان دهنده افزایش مورد انتظار در تقاضا برای فضای بلوک در دسترس بودن داده L2 است. آنوراگ می‌گوید که پرتو دانخاردینگ تا حدودی تسکین می‌دهد، اما واضح است که تجمیع‌کننده‌ها به فضای بلوک بسیار بیشتری برای در دسترس بودن داده‌ها نیاز دارند، و ما باید به این فکر کنیم که چگونه می‌توانیم به این هدف دست یابیم که همچنان غیرمتمرکز باشد. مقیاس پذیری و امنیت را در اولویت قرار دهید.

در حالی که ارتقای سیستماتیک شبکه اتریوم برای کارمزدهای کمتر و تراکنش‌های سریع‌تر کار می‌کند، پروتکل‌هایی مانند Avail می‌توانند در این مدت به رفع نیازهای ذخیره‌سازی کمک کنند، Anurag اشاره می‌کند که معیارهای اخیر ماشین مجازی اتریوم با دانش صفر، با ارسال تراکنش‌های داده به جای اتریوم. وی افزود: کارمزد تراکنش ها را تا 90 درصد کاهش می دهد. این همچنان با اتریوم سازگار است و تضمین‌های غیرمتمرکز و ایمن در دسترس بودن داده‌ها را ارائه می‌کند و آن را به گزینه‌ای بسیار جذاب برای بلاک‌چین‌هایی تبدیل می‌کند که به دنبال حرکت به اکوسیستم اتریوم هستند. Urosevic گفت که مسائل مقیاس‌پذیری زمانی مستقیماً در شبکه اصلی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، Urosevic گفت که EIP‌های متعدد بازده ذخیره‌سازی بیشتر، هزینه‌های گاز کمتر و تجربه توسعه‌دهنده بهتر را ارائه می‌کنند و در عین حال مجموعه‌ها را حتی در دسترس‌تر می‌کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا