اخبار ارز دیجیتال

تکمیل موفقیت آمیز رویداد نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴

با استخراج هشتصد و چهل هزارمین بلاک شبکه بیت کوین، چهارمین رویداد نصف شدن این ارز دیجیتال به پایان رسید. این رویداد مورد انتظار جامعه ارزهای دیجیتال را هیجان زده و به وجد آورد آنها در حال پیش بینی واکنش های آینده قیمت بیت کوین هستند. برخی از پیش بینی های خوش بینانه حتی جهش به 250000 دلار را برای بیت کوین پیش بینی می کنند.

بر اساس داده های به روز شده CoinMarketCap، در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 64099 دلار معامله می شود که میانگین افزایش 1.2 درصدی در 24 ساعت گذشته را نشان می دهد.

پس از این نقطه عطف، ماینرهای بیت کوین پاداشی معادل 3.125 بیت کوین به ازای هر بلوک استخراج شده دریافت خواهند کرد که نسبت به پاداش قبلی 6.25 بیت کوین کاهش قابل توجهی دارد.

پسندیدن، به عنوان یکی از ویژگی های ذاتی پروتکل بیت کوین، این تقریباً هر چهار سال یک بار یا پس از استخراج هر 210000 بلاک اتفاق می افتد.. سه نصف شدن قبلی به ترتیب در سال‌های 2012، 2016 و 2020 اتفاق افتاد که هر کدام به مرور زمان منجر به کاهش قابل توجه پاداش‌های استخراج شد.

هدف اصلی نصف کردن پاداش استخراج بیت کوین است تنظیم عرضه این ارز دیجیتال و مدیریت کمبود آن در شبکه. این مفهومی است که ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز بیت کوین، در کد خود گنجانده است.

با نصف کردن پاداش استخراج، پروتکل بیت کوین به طور موثر تولید بیت کوین های جدید را کاهش می دهد و این امر به نادر بودن این دارایی دیجیتال می افزاید.

روند نصف شدن تا حدود سال 2140 ادامه خواهد داشت، یعنی زمانی که آخرین بیت کوین استخراج می شود و به مجموع عرضه نهایی 21 میلیون بیت کوین می رسد.

بازیگران اصلی صنعت استخراج بیت کوین در حال آماده شدن برای این رویداد هستند. Marathon Digital به تازگی خرید یک مرکز استخراج بیت کوین 200 مگاواتی در تگزاس را اعلام کرده است، در حالی که Riot Platforms با خرید گسترده تجهیزات استخراج در دسامبر 2023، هش خود را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

استیون کیمل، مدیرعامل M2، راهنمایی هایی را به اشتراک گذاشت که بر اهمیت تاریخی نصف شدن بیت کوین و تمایل آن به ایجاد روندهای صعودی در ماه های آینده در بازار تاکید می کند.

علیرغم پیش بینی ها برای نوسانات کوتاه مدت قیمتهنوز خوش بینی قوی در مورد پتانسیل قیمتی بلندمدت بیت کوین وجود دارد.

تیم دریپر، سرمایه گذار معروف، بار دیگر بر اعتقاد خود به مسیر صعودی بیت کوین تاکید کرد و جهش قیمت آن را پیش بینی کرد. “250000 دلار یا بیشتر” پس از این رویداد، او پیشنهاد نصف کردن را داد.

هربرت سیم، معروف به “مرد بیت کوین”، ماهیت چند وجهی پویایی قیمت بیت کوین را برجسته کرد و اشاره کرد که در حالی که نصف شدن نقش کلیدی ایفا می کند، عوامل دیگری مانند تحولات نظارتی، مانند تصویب اخیر بیت کوین قابل معامله در بورس هنگ کنگ. صندوق، همچنین ممکن است تأثیر قابل توجهی بر قیمت ها داشته باشد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا