اخبار ارز دیجیتال

جوراب زدن نهنگ ها همزمان با فروش انبوه در بازار! بیت کوین در حال سقوط یا افزایش است؟

بر اساس گزارش جدید پلتفرم تحلیلی CryptoQuant، قیمت بیت کوین با وجود افزایش سرعت انباشت نهنگ به بالاترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته، در معرض خطر کاهش بیشتر است.

قیمت بیت کوین از زمان بالاترین قیمت خود در ماه مارس کاهش یافته است و در 5 ژوئیه به کمترین میزان خود در دو ماه گذشته یعنی 53500 دلار رسیده است. با وجود بازگشت قیمت به بالای 57 هزار دلار، ادامه فروش بیت کوین توسط دولت آلمان و بازپرداخت بدهی صرافی Mt.Gox به کاربرانش، بیت کوین را در آستانه نزول بیشتر قرار داده است.

گزارش CryptoQuant نشان می دهد که شاخص سود و زیان (P&L) حول میانگین متحرک 365 روزه خود در نوسان است. این شرکت توضیح می دهد که اگر این اندیکاتور به زیر میانگین متحرک ذکر شده سقوط کند، یک اصلاح شدید برای قیمت بیت کوین رخ خواهد داد.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، در گذشته، عبور نزولی این شاخص با میانگین متحرک 365 روزه (دایره های قرمز) با یک اصلاح شدید (اردیبهشت-ژوئیه 2021) یا آغاز یک بازار نزولی (نوامبر-آبان) همراه بود. دسامبر 2021.).بیت کوین-قیمت-چهره-اصلاح عمده

شاخص چرخه خرسی بیت کوین نیز به سطح بحرانی نزدیک است و در صورت کاهش بیشتر و عبور از خط خنثی، وارد فاز نزولی می شود. نمودار زیر نشان می دهد که این شاخص در حال حاضر وضعیتی مشابه با مارس 2020، می 2021 و نوامبر 2021 دارد.بیت کوین-قیمت-چهره-اصلاح عمده

بر اساس دو شاخص ذکر شده، بیت کوین در سطحی قرار دارد که می تواند یک طبقه محلی را تشکیل دهد یا اصلاحی مانند تابستان 2021 را تجربه کند.

علاوه بر این، Cryptocoin نشان داد که رشد ارزش بازار Tether متوقف شده است و این نشانه بدی برای گاوها محسوب می شود. زیرا از نظر تاریخی، بهبود قیمت همیشه با افزایش نقدینگی استیبل کوین ها، به ویژه تتر (USDT) همراه بوده است.

در همین حال، نهنگ های بیت کوین از افت قیمت استفاده کردند و به شدت در برابر ارز دیجیتال افزایش یافتند. کل ذخایر این نهنگ ها در ماه گذشته 6.3 درصد افزایش یافت که بالاترین میزان از آوریل 2023 است.

داده‌های پلتفرم SoSo Value نشان می‌دهد که علی‌رغم کاهش قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد چند ماهه در 5 جولای، سرمایه‌گذاران نهادی 143.1 میلیون دلار در ETF بیت‌کوین در آن تاریخ سرمایه‌گذاری کردند. سپس در 8 و 9 جولای به ترتیب 294.9 میلیون دلار و 216.4 میلیون دلار سرمایه به این صندوق ها سرازیر شد. این حمایت نهادی فشار فروش را متعادل می کند و همزمان پذیرش بیت کوین توسط این موسسات را نشان می دهد.

از دیدگاه فنی، مقاومت کوتاه مدت بیت کوین 59000 دلار (میانگین متحرک ساده 200 روزه) است. برای افزایش قیمت، گاوها ابتدا باید بر این مقاومت غلبه کرده و آن را به حمایت تبدیل کنند.بیت کوین-قیمت-چهره-اصلاح عمده

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا