اخبار ارز دیجیتال

حرکت بعدی قیمت بیت کوین چیست؟ نظرسنجی درباره آنچه که تحلیلگران در مورد آینده BTC فکر می کنند

برخی از تحلیلگران می گویند که کاهش قیمت بیت کوین اجتناب ناپذیر است و این احتمالاً به عنوان یک فرصت خرید تلقی می شود.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین مدت کوتاهی پس از بازگشایی بازار وال استریت در 5 مارس (15 مارس) به بالاترین حد خود یعنی 69324 دلار رسید، اما این رشد پایدار نبود و سپس قیمت 14 را تغییر داد. نرخ و به سطح 59323 دلار بازگشت. تحلیلگران این اصلاح را یک گام مثبت قبل از ورود به مرحله “تثبیت سالم” توصیف کردند. بزرگترین ارز دیجیتال بازار در حال حاضر با قیمت 65700 دلار خرید و فروش می شود.

نمودار روزانه BTC/USD
نمودار روزانه BTC/USD

قیمت بیت کوین به “مرحله FOMO” بالای 68000 دلار رسیده است

اگرچه قیمت بیت کوین در طول هفت روز گذشته همچنان 14 درصد افزایش یافته است، اما این افت ناگهانی باعث شده است تا فعالان بازار قیمت هدف بعدی را پیش بینی کنند.

اکسل کیبار، تحلیلگر بازار، نموداری را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد بیت کوین به بالای 69000 دلار رسیده است و آن را مرحله “FOMO یا ترس از دست دادن” نامیده است.

نمودار BTC/USDنمودار BTC/USD
نمودار BTC/USD

کیبار در پست 4 مارس (14 مارس) خود در X، معاملات بیت کوین را در محدوده 65000 تا 68000 دلار بررسی کرد و قیمت آن روز به سمت سقف نوامبر 2021 (آبان، 1400) حدود 69000 دلار حرکت کرد. او به سرمایه گذاران هشدار داد که تحت فشار قرار نگیرند. توسط FOMO در این سطح.

او گفت:

من این رشد را نشانه‌ای از یک شکست بی‌سابقه در BTCUSD نمی‌دانم. در این مرحله از حرکت تسلیم فومو نشوید.

الکس تورن، رئیس بخش تحقیقات گلکسی، به عملکرد تاریخی قیمت بیت کوین به ویژه در سال 2020 اشاره می کند، زمانی که بیت کوین پس از رسیدن به اوج های جدید برای مدت کوتاهی تحت یک اصلاح مختصر قرار گرفت.

اقدام تاریخی قیمت بیت کویناقدام تاریخی قیمت بیت کوین
اقدام تاریخی قیمت بیت کوین

تورن پیشنهاد کرد که اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین می تواند طی 15 روز به 11.3 درصد سقوط کند و در هفته های آینده به طور قاطع به بالاترین حد خود برسد.

بیت کوین سیگنال فروش را در نمودار روزانه منتشر می کند

به گفته برخی از تحلیلگران، ممکن است شاهد کاهش قیمت بیت کوین تا کف 50000 دلار باشیم. در 2 مارس، پیتر برانت نموداری را به اشتراک گذاشت که در آن حرکات بیت کوین را در یک کانال صعودی با پشتیبانی کوتاه مدت زیر 55000 دلار به تصویر کشید که حد وسط این کانال است.

او گفت:

من معتقدم افت کمتر از 55000 دلار فرصتی برای خرید خواهد بود، اگرچه من شخصاً چنین کاهشی را پیش بینی نمی کنم.

نمودار روزانه BTC/USD - پیتر برانتنمودار روزانه BTC/USD - پیتر برانت
نمودار روزانه BTC/USD – پیتر برانت

علی مارتینز، تحلیلگر مستقل نیز گفت که اندیکاتور TD Sequential سیگنال فروش را در نمودار روزانه منتشر کرده است و به معامله گران هشدار می دهد که دقیقاً قبل از کاهش قیمت “توجه ویژه” به بازار داشته باشند.

مارتینز افزود:

این شاخص عملکرد قابل اعتمادی را در پیش بینی روند بیت کوین در سال جاری نشان داده است. TD Sequential در اوایل ژانویه (اواسط دسامبر) سیگنال خرید صادر کرد که منجر به افزایش 34 درصدی قیمت بیت کوین شد و سیگنال فروش را در اواسط فوریه (پایان فوریه) منتشر کرد و به دنبال آن 44.4 درصد اصلاح شد.

نمودار BTC/USD Martinsنمودار BTC/USD Martins
نمودار BTC/USD Martins

در حالی که سایر معامله گران انتظار داشتند اصلاح عمیق تری در طول اصلاح قبل از نصف شدن انجام شود، جان بولینگر، تحلیلگر فنی، اصلاح 5 مارس بیت کوین را “تا حدودی زیاده روی” خواند.

او گفت:

ما انتظار داریم معامله گران سود خود را از بازار در اوج های جدید بگیرند. این طبیعی است، اما در شرایط فعلی بیش از حد به نظر می رسد. خواه این کاهش به دلیل اهرم بالا باشد، سرمایه گذارانی که مایل به فروش هستند یا چیز دیگری، معکوس شدن یک روزه بیت کوین لزوماً به این معنی نیست که بازار به سقف خود رسیده است.

بولینگر افزود:

با این حال، اگر این افزایش قیمت کند شود، نوید خوبی برای بیت کوین نخواهد داشت.

داده های بازار نشان می دهد که معامله گران در جریان صعود اخیر قیمت بیت کوین به بالای 69000 دلار موقعیت خوبی نداشتند. طبق داده های Coinglass، بیش از 1.17 میلیارد دلار از موقعیت های اهرمی در 24 ساعت گذشته در سراسر بازار کریپتو نقد شده است که 846 میلیون دلار آن برای مدت طولانی است. موقعیت ها ارزش پوزیشن های بیت کوین که مدت هاست نقد شده اند نیز در مجموع به 236.33 میلیون دلار رسیده است.

پوزیشن های بیت کوین منحل شدهپوزیشن های بیت کوین منحل شده
پوزیشن های بیت کوین منحل شده

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا