اخبار ارز دیجیتال

حزب حاکم کره جنوبی قول داده است که با نزدیک شدن به انتخابات، مالیات کریپتو را به مدت 2 سال به تعویق بیاندازد

حزب حاکم ادعا می کند که دو سال طول می کشد تا سیستمی شبیه به بورس اوراق بهادار، تراکنش های ارز دیجیتال را کنترل کند.

رسانه محلی هرالد بیزینس دیلی گزارش داد که حزب حاکم قدرت خلق کره جنوبی به عنوان بخشی از وعده های تبلیغاتی خود برای انتخابات سراسری آتی در ماه آوریل، تلاش برای به تاخیر انداختن مالیات بر سود ارزهای دیجیتال را برای دو سال دیگر آغاز کرده است. در حالی که حزب سیاسی موضع خود را به اشتراک گذاشت که لازم است یک چارچوب مشترک برای ارزهای دیجیتال قبل از پرداختن به مالیات ایجاد شود، این حزب معتقد است که مالیات بر کریپتو تنها زمانی امکان پذیر است که این چارچوب اساسی ایجاد شود. یکی از مقامات حزب همچنین تاکید کرد که بر خلاف بورس هنوز پایه مالیاتی ایجاد نشده است، این مقام مسئول توضیح داد که هیچ مرجعی برای نظارت بر معاملات ارز دیجیتال الزامی نیست، حزب معتقد است ایجاد چنین سیستمی دو سال طول می کشد. یک مقام حزب حاکم همچنین گفت که این مالیات باید از ثروت کشور و جان شهروندان آن محافظت کند و گفت که برخی از جنبه های دولت تاکنون بازار کریپتو را نادیده گرفته است.

یک طرح مالیاتی بر سود معاملات کریپتو در ژانویه 2021 اعلام شد، با قوانین مالیاتی که سرمایه‌گذاران رمزارز را که سود بیش از 2.5 میلیون وون (حدود 1900 دلار) در یک سال ثبت می‌کنند، ملزم می‌کند تا مالیات 20 درصدی را بپردازند. نسبت به سهام، که در آن تنها بیش از 50 میلیون وون (حدود 37400 دلار) از سود مشمول مالیات می‌شود، اجرای این مالیات در طول سال‌ها مشمول تاخیرهای متعددی بوده است که در ابتدا قرار بود در سال 2022 اجرایی شود. مالیات تا سال 2023 به دلیل نقص در روش های جمع آوری داده های مورد استفاده توسط خدمات مالیاتی ملی.

در ژوئیه 2022، مقامات دولتی اعلام کردند که یک بار دیگر اجرای مالیات 20 درصدی بر سود ارزهای دیجیتال را دو سال به تعویق می اندازند، این بار با استناد به شرایط کند بازار در فضای کریپتو، که در آن زمان بیت کوین در حدود 20000 دلار معامله می شد. به پایین ترین سطح خود یعنی 16000 دلار رسید، دولت همچنین گفت که برای آماده سازی اقدامات برای حمایت از سرمایه گذاران به زمان نیاز دارد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا