آموزش ارز دیجیتال

حمله 51 درصدی در بلاک چین

حمله 51 درصدی بلاک چین را دستکاری می کند! برای درک بهتر حمله 51 درصدی، لازم است پلتفرم ارزهای دیجیتال را که مبتنی بر زنجیره بلوکی به نام تراکنش «همتا به همتا» است، بشناسیم. شبکه بلاک چین از رمزنگاری برای ایجاد امنیت در مبادلات و خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می کند.

ایلان ماسک – مدیرعامل تسلا

یک روز پول کاغذی ناپدید می شود و ارز دیجیتال بدون شک عملکرد بسیار بهتری نسبت به پول کاغذی در انتقال ارزش خواهد داشت.بیت کوین نمونه دیگری از رفتار انسان مدرن است. چون الان خریدش هزینه زیادی داره

51 درصد حمله به ارزهای دیجیتال

معرفی

یکی از مهمترین موارد در دنیای ارزهای دیجیتال تمرکززدایی است. به طور کلی، تمرکززدایی فرآیند توزیع و از دست دادن قدرت از یک نهاد مرکزی به افراد عادی و مستقل است. تمرکززدایی به معنای تغییر تصمیم گیری از یک مرکز به مناطق پیرامونی است. تمرکززدایی ارزهای دیجیتال پراکندگی منابع اصلی (داده) آنها در سراسر جهان است (با تکرارهای متعدد برای جلوگیری از از دست دادن آنها). زنجیره داده (Blockchain) در برخی از سرورهای اصلی ذخیره نمی شود، اما به طور همزمان در بسیاری از رایانه های کاربران در سراسر جهان قرار دارد. هدف اصلی از اجرای تمرکززدایی، تضمین امنیت است. به دلیل تکه تکه شدن و تکراری بودن داده ها در شبکه که عملکرد ارز دیجیتال را تضمین می کند، سازماندهی یک حمله “مخاطب” دشوار است.

دستیابی به تمرکززدایی به اثبات کار (POW)، اثبات سهام (POS) یا ترکیبی از آنها نیاز دارد. این الگوریتم ها برای دستیابی به اجماع در بلاک چین ضروری هستند. آنها برای تایید تراکنش ها و ایجاد بلوک های جدید استفاده می شوند.

در مورد PoW، درک اهمیت قدرت محاسباتی و سرعت هش ضروری است. گاهی اوقات پیش می‌آید که آنقدر قدرت محاسباتی برای استخراج وجود دارد که به نظر می‌رسد در دست یک نفر (گروه) است و بنابراین خطر تمرکز ارزهای دیجیتال افزایش می‌یابد. این یک پدیده منفی است زیرا تمرکز باعث افزایش آسیب پذیری سیستم به عنوان یک کل می شود.

بلاک چین

با بیش از نیمی از منابع محاسباتی، می توانید از نظر تئوری از ارز دیجیتال مطابق با سناریوی خود استفاده کنید. یعنی می‌توانید داده‌های جعلی را به شبکه ارسال کنید و آن داده‌ها را واقعی می‌پذیرد، زیرا حقیقت توسط اکثر منابع محاسباتی بررسی می‌شود. اما نه تنها در تئوری، بلکه موارد واقعی از این قبیل اقدامات نیز وجود دارد و به آن حمله 51% (51% حمله) می گویند. حمله 51 درصدی یکی از جدی ترین تهدیدها برای بسیاری از ارزهای رمزپایه در نظر گرفته می شود. اگر یک ماینر یا گروهی از ماینرها بیش از 51 درصد از قدرت محاسباتی را در اختیار داشته باشند، می توان با الگوریتم PoW کنترل نسبی روی شبکه به دست آورد. در مورد PoS، یک نفر (گروهی از افراد) برای انجام یک حمله 51 درصدی باید 51 درصد از ارز رمزنگاری شده را جمع آوری کند. با این حال، برخی از افراد معتقدند که ریسک در اینجا همیشه ارزش پذیرش ندارد، زیرا مهاجم در این شرایط در نهایت بازنده خواهد شد.

اگر یک مهاجم با موفقیت حمله ای را انجام دهد، می تواند به طور انتخابی تراکنش ها را مسدود کند، تراکنش هایی را که قبلاً انجام شده است خنثی کند یا حتی زنجیره بلوک را دوباره سازماندهی کند. در نتیجه، امکان بازنویسی بلوک های از پیش تایید شده و حتی تقسیم شبکه به چندین زنجیره وجود دارد.

اجماع بلاک چین چیست؟

مهمترین مزیت اصلی ارز دیجیتال بیت کوین و شبکه بلاک چین مرتبط با ارز دیجیتال بیت کوین، عدم تمرکز آن است، کاربرانی که از این بلاک چین ها استفاده می کنند باید از پروتکل ها و قوانین مربوط به بلاک چین، الگوریتم اجماع ارز دیجیتال پیروی کنند. یک اسیر جنگی در این حالت، ماینرها (ماینرها) توانایی تایید یک بلوک جدید حاوی تراکنش های مختلف را دارند، در صورتی که گره های این شبکه مجموعاً موافق باشند که هش بلاک ارائه شده توسط ماینرها (ماینرها) صحیح است.

حمله 51 درصدی چیست؟

حمله 51 درصد در مورد وضعیتی گفته می شود که قدرت اکثریت هش شبکه بلاک چین به شخص یا گروهی داده می شود و این قدرت در شبکه باعث اختلال در شبکه بلاک چین می شود، در این حالت فرد یا گروهی که آیا حمله 51 درصد داده ها به راحتی می توانند ترتیب تراکنش ها را حذف کنند یا تراکنش ها را تغییر دهند، همچنین می توانند تراکنش هایی را که انجام می دهند معکوس کنند.

انحصار استخراج 51% حمله چیست؟

اگر حمله 51 درصدی موفقیت آمیز باشد، مهاجم می تواند از تایید تمام یا بخشی از تراکنش ها جلوگیری کند و شخص یا گروهی که این حمله را پشتیبانی و طراحی کرده است می تواند از استخراج ارزهای دیجیتال دیجیتال توسط برخی از ماینرها جلوگیری کند. این عمل استخراج انحصاری نامیده می شود.

اما نکته قابل توجه در مورد حمله 51 درصدی به شبکه بلاک چین این است که: مهاجم نمی توان چیزهایی مانند پاداش استخراج، سکه سازی را تغییر داد (سکه) خارج از برنامه ماینینگ، ارزهای دیجیتال را از سایر کاربران بدزدید و غیره.

هزینه یک حمله 51 درصدی چقدر است؟

بلاک چین توسط شبکه ای از گره های توزیع شده پشتیبانی می شود. همه شرکت کنندگان در فرآیند ایجاد اجماع مشارکت دارند. این یکی از دلایل اصلی امنیت بسیار بالای شبکه های مبتنی بر بلاک چین در نظر گرفته شده است.

حمله 51 درصدی به شبکه ارز دیجیتال بیت کوین به دلیل گستردگی پلتفرم و قدرت زیاد این سکه(سکه) تقریباً غیرممکن است زمانی که شبکه تا این حد رشد کرده و قدرت بالایی به دست آورده است، احتمال این حمله علیه شبکه بلاک چین بسیار کم است و هزینه های مالی این نوع پروژه نیز بسیار زیاد است.

به عنوان مثال، اگر شخص یا گروهی بخواهد یک حمله 51 درصدی به شبکه ارز دیجیتال بیت کوین انجام دهد، به پول زیادی نیاز دارد، با این فرض که ارزش کل بازار ارز دیجیتال بیت کوین 184 میلیارد دلار پول مورد نیاز است. ساعت حمله 51 درصدی به این شبکه دیجیتال نزدیک به 613 هزار دلار خواهد بود، این قیمت در صورتی است که همین زمان برای حمله 51 درصدی لایت کوین حدود 17700 دلار باشد.

پیامدهای حملات 51 درصدی چیست؟

حملات 51 درصدی بلاک چین، علاوه بر از دست دادن دارایی های ارز دیجیتال، منجر به از بین رفتن اعتماد کاربران و ایجاد شک و تردید در مورد امنیت پلتفرم ارز دیجیتال می شود، حتی اگر این حملات توانایی ایجاد سکه را نیز داشته باشند. (سکه) و تاریخچه بلاک چین را تغییر نمی دهند، اما باعث ایجاد یک بحران بزرگ در این پلتفرم می شوند، حملات 51 درصدی می تواند باعث افت ارزش یک ارز دیجیتال شود، به همین دلیل فرصتی برای حذف حالت حمله به ارزهای دیجیتال وجود دارد. به دلیل امنیت پایین

سابقه 51 درصد حملات

سابقه 51 درصد حملات

در اینجا 51٪ حملاتی که قبلاً اتفاق افتاده است آورده شده است:

سال 2018 پر از حوادث با 51 درصد حملات است. به عنوان مثال: صرافی‌های بزرگ حدود 500000 دلار در Zencash (ZEN) که اکنون به نام Horizen شناخته می‌شود، 1.7 میلیون دلار در Verge (XVG) و 90،000 دلار در Monacoin ضرر کردند.

همچنین در سال 2018، شبکه آلت کوین بیت کوین گلد (BTG) با حمله 51 درصدی مواجه شد و به سارقان اجازه داد تا 18 میلیون دلار از صرافی های بزرگ مانند Bitfinex، Binance و غیره بگیرند.

از طریق یک سری اتهامات مضاعف، گروهی از هکرها پروژه های بلاک چین کریپتون و شیفت را هک کردند. این اتفاق در سال 2016 رخ داد و برای پروژه ها حدود 20000 توکن هزینه داشت.

همچنین در 1 آگوست 2020، حمله 51 درصدی به اتریوم کلاسیک صورت گرفت. شبکه تقسیم و 3693 بلوک “اضافی” به آن اضافه شد.

51 درصد تخلف در مقابل 34 درصد

در هم تنیدگی (درهم و برهم)، یک فناوری دفتر کل توزیع شده است که کاملاً متفاوت از بلاک چین است، اما هدف طراحی آن دستیابی به برنامه های کاربردی مشابه بلاک چین بود. کنترل بر اساس شبکه در هم تنیدگی در مقایسه با بلاک چین به دست آوردن آن آسان تر است، بنابراین داشتن بیش از یک سوم هش ریت پلتفرم برای انجام فعالیت های مخرب کافی است.

نتیجه:

گفته می شود یک حمله 51 درصدی باعث اختلال در شبکه ارز دیجیتال می شود. این حمله توسط شخص یا گروهی انجام می شود که با داشتن بیش از نیمی از هش بلاک چین می تواند به ارز دیجیتال هدف آسیب جدی وارد کند، لازم به ذکر است که مهاجمان حمله 51 درصدی می توانند باعث سقوط یک ارز دیجیتال شوند. ، همچنین جلوگیری از تایید تمام یا بخشی از تراکنش ها، شخص یا گروهی که این حمله را پشتیبانی و طراحی کرده است می تواند از استخراج ارزهای دیجیتال دیجیتال توسط برخی ماینرها (ماینرها) جلوگیری کند که به آن انحصار استخراج می گویند.

اما مهاجمان به شانس 51 درصدی برای تغییر تعداد سکه ها حمله می کنند (سکه) 51 درصد از حملات با درصد کاهش ارزش ارز دیجیتال هدف همراه است. اگر ارز دیجیتال مورد حمله قدرت کافی نداشته باشد، امکان حذف آن ارز نیز وجود دارد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا