اخبار ارز دیجیتال

دادگاه بریتانیا 6 میلیون پوند از دارایی کریگ رایت را به دلیل ادعای خالق بیت کوین مسدود کرد

یک قاضی حکم انجماد جهانی را که توسط اتحادیه ثبت اختراع باز کریپتو (COPA) برای پوشش کل هزینه های قانونی COPA به مبلغ 8,471,225 دلار (6,703,747.91 پوند) درخواست شده بود تأیید کرد.

دادگاهی در بریتانیا حکم مسدود کردن 6 میلیون پوند (7.6 میلیون دلار) از دارایی های کریگ رایت را صادر کرد تا از هزینه های قانونی مربوط به ادعای بیت کوین ساتوشی ناکاموتو جلوگیری کند، این حکم پس از آن صادر شد که رایت بخشی از دارایی های شما را فروخت. طبق یک سند دادگاه بریتانیا، یک حکم دادگاه ادعای ناکاموتو بودن او را رد کرد و او را وادار کرد تا سهام شرکت لندنی خود، RCJBR Holding، را در 18 مارس به یک نهاد سنگاپور منتقل کند.

قاضی جیمز ملر در این سند نوشت که درک شده است که برای COPA بسیار نگران کننده است که دکتر رایت اقداماتی را برای جلوگیری از هزینه ها و عواقب باخت در دادگاه انجام می دهد. Open Crypto (COPA) در مجموع 8,471,225 دلار (6,703,747.91 پوند) برای هزینه های قانونی تحت COPA درخواست کرده است.

COPA در سال 2020 با هدف ترویج پذیرش و پیشرفت فناوری های ارز دیجیتال و حذف پتنت ها به عنوان مانعی برای رشد و نوآوری تأسیس شد. 33 عضو آن عبارتند از Coinbase، Block، Meta، MicroStrategy، Kraken، Paradigm، Uniswap و Worldcoin. رایت یک دانشمند کامپیوتر است. استرالیایی، از ادعای ساتوشی ناکاموتو برای ارائه ادعاهای حق چاپ در مورد شبکه بیت کوین استفاده کرد، به عنوان مثال در ژانویه 2021 از دو وب سایت درخواست کرد که کاغذ سفید بیت کوین را حذف کنند، در آوریل 2021 COPA از رایت شکایت کرد و ادعاهای او را به چالش کشید، مبنی بر اینکه او ساتوشی ناکاموتو است و بنابراین مالک است. حق چاپ بیت کوین پس از شهادت توسعه دهندگان اولیه بیت کوین مانند مارتی مالامی، قاضی در 14 مارس امسال به این نتیجه رسید که شواهد کاملاً پذیرفته شده است که رایت ناکاموتو نبوده است.

در سال 2023، رایت از 13 توسعه دهنده Bitcoin Core و گروهی از شرکت ها از جمله Blockstream، Coinbase و Block به دلیل نقض حق نسخه برداری مربوط به کاغذ سفید بیت کوین، فرمت فایل آن و حقوق پایگاه داده بلاک چین بیت کوین شکایت کرد. صندوق به این شکایت پاسخ داد و روند شکایت غیرقانونی علیه مشارکت کنندگان برجسته بیت کوین را برجسته کرد و از توسعه به دلیل زمان، استرس، هزینه و خطرات قانونی جلوگیری کرد، ثبت حق چاپ ایالات متحده برای کتاب سفید بیت کوین 2019 و کد موجود در آن ثبت شد .

کتاب سفید بیت کوین اکنون تحت مجوز منبع باز MIT است و به هر کسی اجازه می دهد تا برای هر هدفی دوباره از کد استفاده کند و آن را تغییر دهد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا