اخبار ارز دیجیتال

در اینجا 3 آلتکوین را معرفی می کنیم که می توانند در ماه مارس به بالاترین سطح تاریخ خود برسند

پروتکل اقیانوس (OCEAN) به زیر خط نزولی بلندمدت خود رسید. قیمت آن اکنون ممکن است در موج سوم رشد پنج موجی باشد. آپتوس (APT) به نقطه تقاطع سطوح فیبوناچی و مقاومت افقی خود رسیده است. فاصله گرفتن از این سطح می تواند آن را به بالاترین حد خود برساند. iExec RLC (RLC) از کانال بلندمدت صعودی خود خارج شد و قبل از رسیدن به بالاترین حد تاریخ به منطقه مقاومت نهایی خود رسید.

به گفته کوین اکسو و به نقل از beincrypto، این آلتکوین ها روند صعودی را در پیش گرفته اند و ممکن است در ماه مارس (از مارس تا اوایل آوریل سال آینده) به بالاترین حد خود برسند.

فوریه ماه بسیار خوب و مثبتی برای بازار ارزهای دیجیتال بود. اوج های جدیدی در قیمت بیت کوین (BTC) و چندین آلتکوین در بازار مشاهده شد. در مرحله بعد نگاهی به آلتکوین‌های برتر ماه مارس خواهیم داشت که می‌توانند بالاترین رکوردهای تاریخ را داشته باشند.

پروتکل اقیانوس (OCEAN) صعود خود را به یک ATH جدید آغاز می کند

قیمت پروتکل اقیانوس از ابتدای سال 2023 در حال افزایش بوده است. در ابتدا، OCEAN در تلاش بود تا از خط روند نزولی که از اوج تاریخی خود وجود داشت خارج شود. با این حال، پس از پنج تلاش ناموفق، OCEAN سرانجام در اکتبر سال گذشته (1402) خط را شکست و به اوج رسید و از آن زمان تاکنون شتاب بیشتری به دست آورده است.

این هفته، OCEAN به بالاترین حد سالانه خود یعنی 0.88 دلار رسید و موج شمارش نیز از حرکت صعودی و شکست قیمت پشتیبانی می کند. در واقع، نظریه موج الیوت، الگوهای تکرار شونده بلندمدت را شناسایی کرده و ویژگی های روانی سرمایه گذاران را بررسی می کند. معامله گران می توانند جهت روند را با استفاده از امواج الیوت تعیین کنند.

محتمل ترین سناریو از شمارش امواج الیوت نشان می دهد که OCEAN در موج سوم حرکت پنج موجی به سمت اهداف بالاتر قرار دارد. اگر این تعداد موج درست باشد، قیمت OCEAN می تواند به سمت مقاومت های بعدی خود در سطوح 36.1 دلار یا 03.2 دلار حرکت کند. افزایش قیمت به مقاومت اول به موج های یک و سه نسبت 1:1 می دهد، در حالی که مقاومت دوم به این امواج نسبت 1:1.61 می دهد.

این حرکت Ocean به معنای افزایش قیمت به ترتیب 50 و 120 درصد است که دومین حرکت OCEAN را به بالاترین حد خود نشان می دهد.

نمودار هفتگی OCEAN/USDT
نمودار هفتگی OCEAN/USDT

با وجود پیش‌بینی صعودی قیمت برای OCEAN، رد سطح فعلی می‌تواند منجر به کاهش 45 درصدی تا نزدیک‌ترین سطح حمایت 0.55 دلار شود.

Aptus (APT) از منطقه مقاومت بلندمدت خود خارج می شود

قیمت آپتوس از زمانی که خط روند صعودی بلندمدت خود را در نوامبر 2023 (آبان 1402) شکست، در حال افزایش بوده است. این رشد قیمت سهموی بوده و منجر به تشکیل سقف 13.60 دلاری APT در این هفته شده است. آپتوس به سطح 60.12 دلار خود رسید، جایی که چندین مقاومت در بازه های زمانی مختلف قرار دارند. از جمله مهم ترین آنها می توان به منطقه مقاومت افقی و سطح مقاومت 0.5 درصدی اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی اشاره کرد که نشان دهنده آخرین مانع برای آپتوس قبل از رسیدن به رکورد قبلی 55.20 دلاری است.

شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) از شکست قیمت پشتیبانی می کند. در واقع این نماگر در حال رشد است و تقریبا به بالای سطح 70 (نماد سبز) رسیده است که نشان از روند صعودی قیمت دارد.

شایان ذکر است که اندیکاتور RSI یک شاخص حرکت است و به ارزیابی اینکه آیا بازار بیش از حد خرید است یا بیش از حد فروش کمک می کند. معامله گران از RSI برای درک اینکه آیا دارایی بیش از حد فروخته شده است یا بیش از حد فروش استفاده می کنند. RSI بالاتر از 50 نشان دهنده روند صعودی یک دارایی است و به این معنی است که گاوها همچنان نسبت به خرس ها برتری دارند، در حالی که حرکت این اندیکاتور به زیر 50 نشان دهنده عکس آن است.

بنابراین، اگر قیمت APT به بالای 60.12 دلار برسد، می تواند 70 درصد دیگر افزایش یابد و به بالاترین حد خود یعنی 55.2 دلار برسد.

نمودار هفتگی APT/USDTنمودار هفتگی APT/USDT
نمودار هفتگی APT/USDT

علیرغم پیش‌بینی قیمت صعودی APT، رد این آلت‌کوین از ناحیه 60.12 دلار می‌تواند باعث کاهش 35 درصدی قیمت به نزدیک‌ترین سطح پشتیبانی 90.7 دلار شود.

RLC آخرین آلتکوینی است که احتمالاً به زودی به ATH خود می رسد

آخرین آلتکوینی که انتظار می رود به سمت بالاترین حد خود حرکت کند Iexec RLC (RLC) است. طی سه هفته گذشته، قیمت IEXC RLC از ناحیه مقاومت افقی مهم 2.30 دلار عبور کرد و از کانال صعودی خود خارج شد. این کانال از ژوئن 2022 (خرداد 1401) وجود دارد و شکست صعودی آن نشان می دهد که حرکت صعودی این ارز دیجیتال بسیار قدرتمند است.

روند صعودی RLC با رشد RSI بالاتر از سطح 70 (نماد سبز) پشتیبانی می شود که به شکست آن اعتبار می بخشد. قیمت RLC در حال حاضر نزدیک به منطقه مقاومت 30.5 دلاری است، که آخرین مقاومتی است که این آلتکوین قبل از ثبت رکورد تاریخی با آن مواجه است. اگر این سطح مقاومت نیز شکسته شود، قیمت می تواند 140 درصد دیگر افزایش یابد و به بالاترین حد خود یعنی 10 دلار نزدیک شود.

نمودار هفتگی RLC/USDTنمودار هفتگی RLC/USDT
نمودار هفتگی RLC/USDT

علیرغم این چشم انداز صعودی برای قیمت RLC، رد آن از منطقه 30.5 دلار می تواند باعث افت 45 درصدی قیمت تا نزدیکترین حمایت آن در 30.2 دلار شود.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا