اخبار ارز دیجیتال

در اینجا 4 ارز وجود دارد که می توانند با تثبیت بیت کوین به رشد خود ادامه دهند

بیت کوین ممکن است در قیمت 52000 دلار با چالش هایی روبرو شود، اما 4 آلتکوین BNB، KAS، VET و RNDR ممکن است به حرکت بالاتر ادامه دهند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، میزان جریان سرمایه به صندوق های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) بین 12 تا 16 فوریه (23 و 27 بهمن) به 2.2 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده تقاضای بالای سرمایه گذاران برای این صندوق ها است. اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، در یک پست پلتفرم X گفت که صندوق iShares Bitcoin Trust (IBIT) تا به امروز 2.5 میلیارد دلار، «50 درصد از کل» منتقل کرده است. جریان خالص سرمایه 417 ETF BlackRock.

بیت کوین در این هفته به رشد خود ادامه داد و حدود 7 درصد رشد کرد، اما گاوها با مقاومت قوی نزدیک به 52000 دلار مواجه شدند. یکی از نگرانی های کوتاه مدت فروش احتمالی حدود 1.3 میلیارد دلار سهام بیت کوین تراست توسط وام دهنده رمزارز شکست خورده Genesis است تا بدهی خود را پرداخت کند. به طلبکاران که در آینده نزدیک در بخش اخبار کوین اکسو به بررسی تاثیر بازار خواهیم پرداخت.

اگر بیت کوین در کوتاه مدت تثبیت شود، آلت کوین ها ممکن است توجه زیادی را به خود جلب کنند. آلتکوین های معرفی شده در این مقاله در چند روز گذشته سطوح مقاومت خود را شکسته اند و به احتمال زیاد شاهد ادامه روند صعودی آنها خواهیم بود.

آیا بیت کوین می تواند معامله گران را متوقف کند؟ اگر چنین است، بیایید به نمودار 5 ارز دیجیتال برتر که ممکن است روند صعودی خود را افزایش دهند نگاهی بیندازیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین با فشار فروش نزدیک به سطح 52,000 دلار مواجه شد. خرس ها سعی کردند قیمت را در 17 فوریه (28 بهمن) به زیر سطح 50,000 دلار برسانند، اما دم بلند شمع در آن تاریخ نشان می دهد که خرید قابل توجه گاوها با کاهش قیمت ظاهر می شود.

نمودار روزانه BTC/USDT
نمودار روزانه BTC/USDT

تغییر جزئی مقاومت 52000 دلاری به این معنی است که گاوها عجله ای برای برداشتن سود خود از بازار ندارند در حالی که منتظر ادامه روند صعودی دارایی دیجیتال هستند. اگر قیمت از سطح 52000 دلار شکسته شود و در آنجا تثبیت شود، جفت ارز BTC/USDT ممکن است شروع به حرکت به سمت مناطق بالای نمودار تا سقف 60000 دلار کند.

اما یک ریسک جزئی، ادامه این روند صعودی را تهدید می کند. شاخص قدرت نسبی (RSI) برای مدتی در منطقه اشباع خرید باقی مانده است و نشان می دهد که قدرت رالی بیت کوین ممکن است در کوتاه مدت بیش از حد باشد و بازار نتواند آن را تحمل کند.

خرس ها باید قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه در 47809 دلار برسانند تا شروع یک فاز اصلاحی را تأیید کنند. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه خود در 44441 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته BTC/USDTنمودار 4 ساعته BTC/USDT
نمودار 4 ساعته BTC/USDT

در نمودار 4 ساعته، خرس‌ها قیمت را به زیر EMA دوره 20 بردند اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که گاوها تمام تلاش خود را برای دفاع از این سطح انجام می دهند. خریداران باید سد 52817 دلاری را برطرف کنند تا امکان افزایش قیمت به 55000 دلار افزایش یابد.

اگر خرس‌ها قصد دارند بیت‌کوین را از ادامه صعود متوقف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند. این جفت ارز ممکن است بیشتر به سطح شکست 48970 دلار سقوط کند. گاوها سعی خواهند کرد از این سطح دفاع کنند، اما اگر شکست بخورند، این قیمت بیت کوین ممکن است به 47000 دلار و در نهایت به 44700 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت سکه بایننس

قیمت بایننس کوین در یک روند صعودی است، اما رالی آن با موانعی نزدیک به مقاومت 360 دلاری روبرو است. نکته مثبت، هرچند جزئی، این است که گاوها قلمرو زیادی را به خرس ها واگذار نکرده اند.

نمودار روزانه BNB/USDTنمودار روزانه BNB/USDT
نمودار روزانه BNB/USDT

شیب صعودی متحرک نمایی 20 روزه در 328 دلار و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که بهترین مسیر صعودی است. اگر خریداران موفق به بستن قیمت بالای 360 دلار شوند، جفت ارز BNB/USDT می تواند مرحله بعدی سفر خود را تا 400 دلار آغاز کند. عبور از این سطح ممکن است دشوار باشد، اما در صورت غلبه بر آن، توقف بعدی را می توان 460 دلار در نظر گرفت.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت به زیر سطح 348 دلار بسته شود، معامله گران کوتاه مدت می توانند سود خود را از بازار بگیرند. این می تواند اصلاحی را در EMA 20 روزه و سپس SMA 50 روزه در 313 دلار آغاز کند. اگر این جفت ارز کمتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه بسته شود، نشان دهنده معکوس شدن روند کوتاه مدت خواهد بود.

نمودار 4 ساعته BNB/USDTنمودار 4 ساعته BNB/USDT
نمودار 4 ساعته BNB/USDT

گاوها برای دفاع از EMA دوره 20 در نمودار 4 ساعته تلاش می کنند، اما خرس ها فشار خود را حفظ می کنند. اگر قیمت از سطح فعلی خود افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به 366 دلار برسانند. شکست صعودی این مقاومت نشان دهنده از سرگیری روند صعودی خواهد بود. بایننس کوین ممکن است تا سطح 400 دلار به رشد خود ادامه دهد.

از سوی دیگر، اگر قیمت زیر میانگین متحرک 20 دوره ای باقی بماند، نشان دهنده یک بازده نزولی خواهد بود و ممکن است آلت کوین به میانگین متحرک ساده 50 دوره ای سقوط کند.

تحلیل قیمت کاسپا

کسپا در 17 فوریه به سمت مقاومت سربار 0.15 دلاری خود حرکت کرد که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

نمودار روزانه KAS/USDTنمودار روزانه KAS/USDT
نمودار روزانه KAS/USDT

میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 0.13 دلار به نفع خریداران است، اما سطوح خرید بیش از حد بر روی اندیکاتور RSI نشان می دهد که این افزایش ممکن است در کوتاه مدت خیلی سریع پیشرفت کرده باشد. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید، احتمالاً در 0.15 دلار پشتیبانی خواهد شد. یک اصلاح قوی از این سطح، چشم انداز رالی کاسپا را به 0.20 دلار افزایش می دهد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به شدت به زیر 0.14 دلار سقوط کند، نشان دهنده پایان روند صعودی در کوتاه مدت خواهد بود. ممکن است جفت KAS/USDT به SMA 50 روزه در 11.00 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته KAS/USDTنمودار 4 ساعته KAS/USDT
نمودار 4 ساعته KAS/USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز با مقاومت 0.17 دلاری مواجه است، اما نکته مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت این آلتکوین به زیر میانگین متحرک دوره 20 برسد. میانگین های متحرک در حال حرکت به سمت بالا هستند و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید خود است که نشان دهنده برتری صعودی است. اگر قیمت از سطح 0.17 دلار بالاتر رود، روند صعودی ممکن است تا 0.20 دلار ادامه یابد.

انتظار می رود خریداران از ناحیه بین EMA 20 دوره و SMA 50 دوره در صورت اصلاح محافظت کنند. شکست نزولی SMA 50 دوره ای می تواند نشانه بازگشت به بازار نزولی باشد.

تجزیه و تحلیل قیمت چین

VeChain پس از شکستن SMA 50 روزه خود در 0.03 دلار در 12 فوریه، شتاب بیشتری به دست آورد که نشان دهنده خرید صعودی شدید است.

نمودار روزانه VET/USDTنمودار روزانه VET/USDT
نمودار روزانه VET/USDT

جفت ارز VET/USDT در 15 فوریه (26 فوریه) مقاومت 0.04 دلاری خود را بالای هزینه ها شکست و آغاز مرحله بعدی روند صعودی را تأیید کرد. با این حال، فتیله بلند در کندل 16 فوریه نشان می دهد که خرس ها در تلاش هستند تا روند صعودی وی چین را در نزدیکی سطح 0.05 دلار متوقف کنند.

اگر خریداران زیاد عقب ننشینند، احتمال ادامه روند صعودی افزایش می یابد. اگر قیمت بالاتر از سطح 0.05 دلار بسته شود، جفت ممکن است تا 0.07 دلار افزایش یابد.

اما از سوی دیگر، اگر کاهش قیمت ادامه یابد و V China به زیر 0.04 دلار سقوط کند، نشان دهنده این است که گاوها به سمت درب خروج هجوم آورده اند. ممکن است این جفت به میانگین متحرک خود سقوط کند.

نمودار 4 ساعته POE/USDTنمودار 4 ساعته POE/USDT
نمودار 4 ساعته POE/USDT

در نمودار 4 ساعته، گاوها در تلاش هستند تا عقب نشینی چینی ها را در EMA دوره 20 متوقف کنند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای 0.05 دلار برسد، نشان می دهد که احساسات معامله گران همچنان مثبت است و آنها همچنان به خرید خود ادامه می دهند.

برعکس، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای باشد، گاوها به احتمال زیاد سود خواهند برد. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 دوره ای باقی بماند، این جفت ممکن است تا میانگین متحرک ساده 50 دوره ای سقوط کند. سقوط عمیق‌تر چین احتمالاً شروع مرحله بعدی رالی این کشور را به تاخیر می‌اندازد.

تحلیل هزینه رندر توکن

در 15 فوریه، قیمت Render Token از مقاومت 28.5 دلاری خود عبور کرد و کندل قیمت در آنجا بسته شد، که نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

نمودار روزانه RNDR/USDTنمودار روزانه RNDR/USDT
نمودار روزانه RNDR/USDT

خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست در 17 فوریه برگردانند، اما گاوها ادامه دادند. این نشان می دهد که خریداران قصد دارند سطح 28.5 دلار را به پشتیبانی تبدیل کنند. اگر آنها در این امر موفق شوند، جفت ارز RNDR/USDT می تواند به هدف 7 دلاری خود برسد.

رالی چند روز اخیر رندر توکن RSI را به منطقه اشباع خرید سوق داده است که نشان دهنده یک اصلاح احتمالی قیمت یا تثبیت جزئی است. شکست نزولی به زیر سطح 5 دلار و بستن کندل در آنجا نشانه ضعف در روند صعودی است و می تواند برخی از خریداران را به دام بیندازد. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه خود یعنی 34.4 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته RNDR/USDTنمودار 4 ساعته RNDR/USDT
نمودار 4 ساعته RNDR/USDT

میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته روند صعودی دارد و RSI نزدیک به سطح 60 است که نشان می دهد گاوها در بازار دست بالا را دارند. اگر قیمت به بالای 71.5 دلار برسد، این جفت ارز می تواند تا 6 دلار افزایش یابد. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک 20 دوره باقی بماند، حرکت قیمت به نفع گاوها خواهد بود.

RSI در حال ایجاد واگرایی منفی است که نشان می دهد روند صعودی ممکن است در حال از دست دادن حرکت باشد. اگر قیمت به زیر میانگین متحرک 20 دوره ای برسد، یک روند نزولی بیشتر احتمالاً قیمت را تا میانگین متحرک ساده 50 دوره ای کاهش می دهد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا