اخبار ارز دیجیتال

دلیل فشار فروش بر ETF بیت کوین Grayscale چیست و چقدر ادامه خواهد داشت؟

پس از تایید ETF های بیت کوین توسط SEC، شاهد یک رویداد فروش رکورد بودیم و این منجر به کاهش قیمت بیت کوین شد. از سوی دیگر، ETF اسپات بیت کوین Grayscale که برای چندین روز متوالی با خروج سرمایه مواجه شده است، همچنان فشار فروش قوی را تجربه می کند. این معکوس مستقیماً بر روند کلی بازار تأثیر می گذارد. اما سوال اصلی این است که دلیل این فشار فروش بر GBTC چیست و تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

به گزارش کوین اکسو و به نقل از azcoinnews، صندوق بیت کوین تراست Grayscale بزرگترین و قدیمی ترین صندوق اعتماد بیت کوین در جهان است. در روزهای اخیر، GBTC شاهد خروج گسترده سرمایه بوده است. زیرا سرمایه گذاران ETF های نقدشونده و کارآمدتری را انتخاب می کنند. CryptoQuant تخمین می زند که GBTC از زمان تایید ETF های نقطه ای روزانه 10000 بیت کوین از دست داده است و دارایی آن از 620900 بیت کوین در دسامبر 2023 (1402 آذر) به 551000 بیت کوین در 20 ژانویه 20242 (20 ژانویه 20242) رسیده است. 1402) کاهش یافته است. این نشان دهنده کاهش 11 درصدی در 30 روز گذشته است.

اگر روند فعلی ادامه یابد، یعنی. روزانه حدود 10000 بیت کوین از این صندوق برداشت می شود، CryptoQuant پیش بینی می کند که GBTC می تواند تا اوایل آوریل 2024 (آوریل 1403) به طور کامل از بین برود. با این حال، این یک سناریوی فرضی است زیرا نتیجه احتمالاً بسته به شرایط بازار و ترجیحات سرمایه گذاران متفاوت است. علاوه بر این، با کاهش دارایی های GBTC، جریان خروجی ممکن است کاهش یابد و جذابیت آن برای آربیتراژورها و ارائه دهندگان کاهش یابد.

news-greyscale-gbtc-selling-pressure
منبع: CryptoQuant

صندوق GBTC از سال 2013 راهی محبوب برای موسسات و صندوق های تامینی برای سرمایه گذاری در بیت کوین بوده است. این صندوق با یک حق بیمه یا حق بیمه قابل توجه نسبت به قیمت نقدی بیت کوین معامله می کرد که منعکس کننده تقاضای بالا و عرضه محدود سهام آن است. اما در اوایل سال 2021، همزمان با تایید نقدی ETF، صندوق به تخفیف روی آورد. این فرصتی را برای سرمایه گذاران باهوش ایجاد کرد تا سهام GBTC را با تخفیف خریداری کنند و بعداً آنها را با قیمت بالاتری بفروشند یا به بیت کوین تبدیل کنند. اکنون که ETF ها به طور رسمی راه اندازی شده اند، سرمایه گذاران دلیلی برای حفظ GBTC نمی بینند و از آن خارج می شوند.

داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد که برخی از خروجی‌های GBTC با قراردادهای آتی دائمی پوشش داده می‌شوند که افزایش نرخ بهره و ضعف قیمت بیت‌کوین را توضیح می‌دهد. همچنین، شایعاتی وجود دارد که برخی از فشارهای فروش GBTC مربوط به ورشکستگی صرافی FTX است. با این حال، CryptoQuant معتقد است که خروج GBTC یک پدیده موقتی است که در نهایت با تطبیق بازار با واقعیت جدید ETF های بیت کوین، فروکش خواهد کرد. این شرکت انتظار دارد که ETF ها نقدینگی، کارایی و پذیرش بیشتری را در دراز مدت به بازار بیت کوین بیاورند که به نفع سرمایه گذاران و شبکه خواهد بود. CryptoQuant همچنین به مشتریان خود توصیه می کند که شاخص های حق بیمه / تخفیف Anchain و GBTC را برای نظارت بر احساسات و جهت گیری بازار نظارت کنند.

منبع

azcoinnews.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا