اخبار ارز دیجیتال

دلیل کاهش قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته چه بوده است؟

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته کاهش یافت زیرا معامله گران شروع به خارج کردن سود خود از بازار با راه اندازی ETF های نقطه ای کردند. از سوی دیگر، انحلال موقعیت های طولانی بیت کوین نیز از این کاهش بی تاثیر نبود.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در 12 ژانویه (22 دسامبر) به سطح قیمت 43306 دلار سقوط کرد و این کاهش تا امروز ادامه داشت. این کاهش قیمت یک روز پس از شروع معاملات صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده رخ می دهد.

به نظر می رسد حرکت صعودی که بیت کوین را در 11 ژانویه (21 دسامبر) به سطح 49000 دلار رساند، در 12 ژانویه کاهش یافت و بیت کوین را به زیر سطح 42000 دلار رساند.

با توجه به وضعیت فعلی، هیجان بازار پس از تصویب کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد ETF بیت کوین نقطه ای در حال کاهش است.

در زیر، نگاهی دقیق تر به عوامل موثر بر قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته می اندازیم.

آیا سرمایه گذاران بزرگ از معاملات ETF نقطه ای اجتناب می کنند؟

سرمایه گذاران هنوز در حال هضم اولین ETF بیت کوین هستند زیرا مؤسسات چند روزی منتظر می مانند تا وارد بازار شوند و سرمایه خود را به کار گیرند.

حساب های بزرگ با سرمایه قابل توجهی که در اختیار دارند با احتیاط و دقت نسبت به این رویداد تاریخی اقدام می کنند. آنها احتمالاً از هیجان اولیه راه اندازی یک محصول مالی جدید دور ماندند و در عوض تصمیم گرفتند قبل از اختصاص وجوه قابل توجه به این صندوق ها منتظر ثبات بازار باشند.

توییت بلدروگا

بنابراین، در حالی که برخی از مردم ممکن است احساس کنند که بیت کوین آنطور که انتظار می رود نسبت به راه اندازی ETF های نقدی واکنش نشان نداده است، اصلاح فعلی می تواند دوره ای از اصلاح بازار باشد که به دنبال هجوم سرمایه های نهادی به دنبال حرکت های صعودی بزرگ به دنبال آن باشد.

بر اساس داده های یاهو فاینانس، حجم معاملات برای ETF بیت کوین نقطه ای در دومین روز معاملاتی خود به بیش از یک میلیارد دلار رسید. این باعث شد حجم کل ETF بیت کوین از روز اول شروع به کار به 5 میلیارد دلار برسد.

iShares Bitcoin Trust (IBIT) بلک راک دومین جلسه معاملاتی خود را با قیمت 27.25 دلار آغاز کرد و در 24 ساعت گذشته 9.5 درصد از دست داد. حجم IBIT در زمان نگارش 3.11 میلیون دلار بود.

سهام BlackRock Bitcoin ETF در روز دوم معاملات 56.9 درصد سقوط کردسهام BlackRock Bitcoin ETF در روز دوم معاملات 56.9 درصد سقوط کرد
سهام BlackRock Bitcoin ETF در روز دوم معاملات 56.9 درصد سقوط کرد

سهام Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) 5.5٪ و Valkyrie Bitcoin Trust (BRRR) 10٪ در مدت مشابه معامله شدند و به ترتیب 27.8 میلیون دلار و 112980 دلار بودند.

افزایش حجم پوزیشن های لانگ بیت کوین نقد شده

ظاهرا حرکت شدید در بازار آتی بیت کوین دلیل کاهش سریع قیمت آن در 24 ساعت گذشته است. انحلال موقعیت های طولانی بیت کوین با کاهش قیمت این ارز دیجیتال پیشرو همزمان شد.

حجم انحلال پوزیشن های طولانی بیت کوین در 12 ژانویه (22 دسامبر) به سرعت در یک بازه زمانی یک ساعته به 52.12 میلیون دلار رسید.

پوزیشن های بیت کوین منحل شدهپوزیشن های بیت کوین منحل شده
پوزیشن های بیت کوین منحل شده

به طور معمول، زمانی که قیمت دارایی معامله شده افت ناگهانی داشته باشد، موقعیت های خرید نقد می شوند. این بدان معنی است که معامله گرانی که دیدگاه صعودی نسبت به یک دارایی داشتند و موقعیت های خرید در همان دارایی را باز کردند، اکنون با ضرر مواجه هستند زیرا بازار برخلاف دیدگاه آنها حرکت کرده است.

بر اساس داده های بلاک چین و پلتفرم اطلاعاتی Glassnode، تعداد بیت کوین های منتقل شده به صرافی ها در 10 ژانویه افزایش یافته است.

بیت کوین ها به صرافی ها منتقل می شوندبیت کوین ها به صرافی ها منتقل می شوند
بیت کوین ها به صرافی ها منتقل می شوند

افزایش جریان ورودی به مبادله یک دارایی خاص نشان دهنده افزایش فشار فروش در بازار است.

تعداد بی سابقه ای از آدرس ها سودآور هستند

سایر داده های GlassNode نشان می دهد که تعداد کیف پول های بیت کوین در لحظه سود به رکورد 46.8 میلیون آدرس رسیده است.

آدرس بیت کوین برای کسب سودآدرس بیت کوین برای کسب سود
آدرس بیت کوین برای کسب سود

با این تعداد بی سابقه پرتفوی سود، به نظر می رسد سرمایه گذاران سود خود را با قیمت های فعلی می گیرند. کاهش حجم معاملات، همراه با تعداد زیادی از سرمایه گذارانی که قبلاً سود خود را گرفته اند، ممکن است کاهش قیمت فعلی را توضیح دهد.

بیت کوین همچنان با مقاومت قوی در سطح 50000 دلار مواجه است

افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین به 49000 دلار در 11 ژانویه (21) چندان دوام نیاورد و قیمت به سرعت به سطح 46000 دلار اصلاح شد. دلیل این امر را می توان به مقاومت قوی ای که در اطراف منطقه وجود دارد نسبت داد. تمرکز فروشندگان، t .is 50000 دلار

توجه داشته باشید که اولین باری که قیمت بیت کوین به زیر این سطح سقوط کرد، در می 2021 (مه 1400) بود که بیش از 41 درصد از ارزش خود را از دست داد. دومین بار پس از تلاش ناموفق آن برای به دست آوردن مجدد این سطح در مارس 2022 (اسفند 1400) بود، زمانی که فشار فروش قیمت بیت کوین را بیش از 77 درصد کاهش داد و BTC در نهایت در دیوار حمایتی 15000 دلاری قرار گرفت.

به این ترتیب، گاوهای بیت کوین باید قیمت را به بالای 45000 دلار برسانند و سعی کنند سطح روانی 50000 دلار را به حمایت تبدیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، روند صعودی بعدی بیت کوین تضمین می شود.

نمودار هفتگی BTC/USDنمودار هفتگی BTC/USD
نمودار هفتگی BTC/USD

شاخص قدرت نسبی هفتگی (شاخص RSI) در منطقه اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد بیت کوین همچنان در انتظار رشد بیشتر در میان مدت و بلند مدت است.

سطوح کلیدی برای تماشای نزولی سطح پشتیبانی 41200 دلار و منطقه جستجو در حدود 40000 دلار است.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا