اخبار ارز دیجیتال

دو نظریه که چرا GBTC علیرغم خونریزی میلیاردها به هزینه های بالا پایبند است

ETF بیت کوین Grayscale بیش از 14 میلیارد دلار کاهش یافته است و از کارمزدهای بالای صنعت خود عقب نشینی نکرده است، اما جیم بیانکو، تحلیلگر سابق وال استریت، دو دلیل را برای آن ذکر می کند.

به گفته یکی از تحلیلگران بازار، Grayscale ممکن است به کارمزدهای بالایی برای صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین خود بپردازد تا دارندگان پول نقد را از پول دور نگه دارد، در حالی که شرط بندی می کند که قیمت بیت کوین به افزایش خود ادامه خواهد داد. خروجی روزانه از زمان راه اندازی آن در 11 ژانویه، در مجموع بیش از 14 میلیارد دلار تا 25 مارس.

بسیاری هزینه های GBTC را به عنوان یک مشکل ذکر کرده اند، از جمله جیم بیانکو، بنیانگذار Bianco Research و تحلیلگر سابق وال استریت. در پستی در 25 مارس، او حدس زد که حداقل نیمی از خروجی های GBTC به ETF های با کارمزد پایین تر می رود. ETF Grayscale همچنین هزینه مدیریتی 1.5 درصدی در سال دریافت می کند که پنج برابر میانگین 0.30 درصدی برای سایر ETF های بیت کوین نقطه ای است.

بیانکو دو دلیل احتمالی برای کاهش کارمزد Grayscale ذکر کرد، اولاً ممکن است شرط باشد که دارندگان GBTC آنجا را ترک نکنند زیرا مدیر دارایی حساب‌های مالیاتی دارندگان آن را تجزیه و تحلیل می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که آنها قفل شده‌اند زیرا در حالی که پول لازم نیست. نکن، ترک آن خیلی گران است، دارایی های تحت مدیریت GBTC تا 25 مارس، طبق داده های YCharts، نزدیک به 24.7 میلیارد دلار بوده است.

بیانکو همچنین معتقد است که استحکام گری اسکیل در کارمزدهای خود ممکن است به دلیل خوش بینی باشد که قیمت بیت کوین در یکی دو سال آینده به بیش از 100000 دلار خواهد رسید. وی افزود که میزان دارایی های آنها که برای آن کارمزد دریافت می کنند، افزایش می یابد تا بیشتر یا تمام جریان های خروجی آنها را جبران کند، و افزود که اگر BTC سقوط کند، این استراتژی می تواند فاجعه بار باشد زیرا فروش GBTC می تواند افزایش یابد و دارندگان حساب مقامات مالیاتی متوجه می شوند که این حساب ها به اندازه ای کوچک می شوند که می توانند آن را ترک کنند و هرگز به GBTC باز نگردند.

اریک بالچوناس تحلیلگر ETF از بلومبرگ در پاسخ به اظهارات بیانکو در پستی نوشت: انتظار دارید GBTC منبع ثابتی برای فروش باشد در حالی که توسط افراد مرده نگهداری می شود، کسانی که فراموش کرده اند مالک آن هستند یا کسانی که در صورت فروش آن با صورت حساب های مالیاتی هنگفتی مواجه می شوند. تئوری مبنی بر اینکه ممکن است هرگز در GBTC خروجی وجود نداشته باشد، اضافه کرد که حدس من این است که چند روز دیگر شاهد خروجی های بزرگ و سپس یک قطره آهسته به ابدیت خواهیم بود، اگر قیمت بیت کوین بالا برود، آنها فقط سود خوبی خواهند داشت.

ETF های بیت کوین نقطه ای ایالات متحده تنها به دلیل برنده شدن Grayscale در یک شکایت علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار در سال گذشته بود که آن را مجبور کرد در پیشنهاد Grayscale برای تبدیل GBTC به ETF تجدید نظر کند، چرا GBTC تمام وقت و تلاش خود را صرف شکایت از SEC می کند تا به آن اجازه دهد. برای تبدیل شدن به یک ETF و اجرای آن به این ترتیب، بنابراین به آرامی منقضی می شود، در پاسخ، بالچوناس حدس زد که Grayscale ممکن است می دانسته است که حتی اگر GBTC آخرین سرمایه گذار را از If It Breaks جذب کرده باشد، تبلیغ ETF به اندازه کافی بیت کوین جمع می کند تا پوشش دهد. زیان و دارایی های تحت مدیریت آن ثابت می ماند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا