اخبار ارز دیجیتال

دیدگاه تحلیلگران درباره قیمت طلا در سال 2024; آیا طلا امسال رکوردها را خواهد شکست؟

آیا افزایش قیمت طلا در سال 2024 ادامه خواهد داشت؟ با نزدیک شدن به سال جدید، بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال پاسخی منطقی برای این سوال حیاتی هستند. مایک مک گلون، استراتژیست ارشد بلومبرگ، اخیراً چشم انداز دقیقی از بازار طلا در سال 2024 به اشتراک گذاشته است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کریپتوگلوب، یک عامل مهم در تحلیل مک گلون تغییر در سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا است. چرخش بانک مرکزی به کاهش نرخ بهره در سال 2024 بسیار تعیین کننده خواهد بود. اگر فدرال رزرو برای جلوگیری از رکود به سمت کاهش نرخ بهره حرکت کند، بازار طلا برای سرمایه گذاران جذاب تر خواهد بود. مردم اغلب طلا را به عنوان پوششی در برابر تورم و پناهگاهی امن در طول کاهش ارزش پول می دانند. مک گلون توضیح می دهد که اجرای سیاست های انقباضی برای ماه های متوالی در سال 2023 اقتصاد ایالات متحده را در معرض رکود قرار داده است. حتی وقوع چنین سناریویی بار دیگر به نفع قیمت طلا خواهد بود. طلا به طور سنتی عملکرد خوبی داشته و سرمایه گذاران به دنبال ثبات و محافظت در برابر نوسانات بازار و عدم اطمینان اقتصادی هستند.

این تحلیلگر کهنه کار می گوید که در پایان سال 2023، سرمایه گذاران طلا ممکن است تحت تأثیر این باور قرار گرفته باشند که بازارهای سهام ایالات متحده پس از کاهش قابل توجه در پایان سال 2022 به شدت افزایش یافته است. اما اکنون با اصلاح نهایی بازار، وضعیت متفاوت خواهد بود. و سرمایه گذاران بار دیگر به طلا روی خواهند آورد تا پرتفوی خود را متعادل کنند.

مایک مک گلون گفت:

اگر بازار سهام آمریکا سقوط کند، قیمت طلا به سمت 3000 دلار در هر اونس خواهد رفت. طلا ممکن است در سال 2024 کاملاً صعودی باشد. اما از سوی دیگر، اگر بازار سهام ایالات متحده انعطاف پذیر باقی بماند، طلا احتمالاً به حدود 2000 دلار در هر اونس سقوط خواهد کرد.

پیتر شیف، یکی از حامیان همیشگی این فلز گرانبها که رابطه خوبی با بیت کوین ندارد نیز گفت: طلا در سال 2023 موفقیت چشمگیری داشت و با حدود 13 درصد افزایش قیمت به بالاترین سطح قیمتی خود رسید. شیف توضیح می دهد که علیرغم این عملکرد درخشان، به دلیل انتظارات سرمایه گذاران برای کاهش موقت قیمت طلا در سال جاری، سهام طلا کمتر از 1 درصد افزایش یافت. او پیش‌بینی می‌کند که سال 2024 می‌تواند سالی باشد که ذخایر طلا مطابق با حرکت قیمت‌ها بیشتر شود.

منبع

cryptoglobe.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا