اخبار وب 3

ذخیره سازی اطلاعات Web3 چیست؟

برنامه ذخیره سازی داده Web3 بر تجربه کاربر و ویژگی های رمزگذاری تمرکز دارد.
چه چیزی میلیارد کاربر بعدی را به اکوسیستم بلاک چین سوق خواهد داد؟ نمودار قیمت سبز برای سکه های مرتبط یا شاید پذیرش بیشتر توسط دولت ها در سراسر جهان؟ هر دوی اینها می توانند به معرفی جریان اصلی فناوری کمک کنند. با این حال، استفاده‌های واقعی، علاقه کافی را برای کاربر معمولی ایجاد می‌کند تا فناوری را امتحان کند – برنامه یا سرویسی که ابزار به کاربر نهایی ارائه می‌کند.

ذخیره سازی داده ها یک منطقه حیاتی است که تحت تأثیر انحصارات متمرکز است که کنترل کاربر و مالکیت داده را از بین می برد. طبق آمار Fortune Business Insights، ارزش بازار در سال 2022 به 217 میلیارد دلار رسید و انتظار می رود تا سال 2030 به بیش از 777 میلیارد دلار افزایش یابد. افزایش ذخیره سازی داده برای کاربران نهایی نیاز روزافزون کاربر معمولی به ذخیره و مدیریت داده ها، همراه با نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی و هزینه های بالای مرتبط با پلتفرم های متمرکز باعث رشد ذخیره سازی داده های پشتیبانی شده توسط شبکه های زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePIN) از جمله FileCoin شده و آن را ممکن ساخته است. DePIN ها مقیاس پذیری آسان، امنیت افزایش یافته و ذخیره داده ها را در سراسر شبکه ای از منابع فیزیکی به هم پیوسته، مانند سرورها و دستگاه های ذخیره سازی، که در چندین مکان توزیع شده اند، ارائه می کنند. با استفاده از DePIN، خدمات ذخیره سازی داده ها می توانند گزینه های قیمت گذاری ارزان تری را به مشتریان خود ارائه دهند.

گزارش بینش کسب و کار فورچون

در دنیایی که اکثر گوشی‌های هوشمند ویژگی‌های ذخیره‌سازی اضافی ندارند، در حالی که یک ویدیوی متوسط ​​۴K حداقل ۱ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی را اشغال می‌کند، جای تعجب نیست که Big Tech مصرف‌کنندگان را به سمت فضای ذخیره‌سازی ابری سوق دهد. از آنجایی که گوگل و اپل هر دو دارای خدمات ابری کاربر نهایی هستند که پشتیبانی بومی را برای دستگاه های مربوطه ارائه می کنند، این نهادهای متمرکز دلیلی برای کاهش قیمت نمی بینند.

DePIN

DePIN از نشانه‌ها برای راه‌اندازی زیرساخت فیزیکی استفاده می‌کند و متعاقباً از یک اثر شبکه استفاده می‌کند که امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را فراهم می‌کند. راه حل های متمرکز مانند Amazon S3 تا 121 برابر بیشتر از Filecoin هزینه دارند. با این حال، تفاوت قیمت به طور مستقیم به کاربران جدید ترجمه نمی شود، زیرا این پروتکل ها بر روی زیرساخت ها و راه حل های کلاس سازمانی متمرکز هستند، نه عموم مردم. بنابراین، در حالی که هزینه ها کم است، فقدان برنامه های کاربردی مصرف کننده، گسترش موارد استفاده بیشتر را محدود می کند.

در عوض، یک پلت فرم جدید ذخیره سازی داده Web3 به نام GhostDrive کاربر نهایی را در کانون توجه قرار می دهد. GhostDrive برخلاف گزینه‌های متمرکز مانند Google Drive، تجربه‌ای راحت ارائه می‌دهد که برای کاربران قدرتمند بصری است. به کاربران امکان انتخاب بین ادغام کیف پول یا ثبت نام ایمیل سنتی برای ساده سازی فرآیند ورود به Web2 داده می شود.
این پلتفرم با پشتیبانی از سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) و Filecoin، توکن سازی دارایی و تبادل امن داده را امکان پذیر می کند. GhostDrive ویژگی های مختلف Web 3 را برای ذخیره سازی، اشتراک گذاری و دسترسی غیرمتمرکز داده ارائه می دهد.
GhostDrive نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربران را برطرف می‌کند، زیرا فایل‌های آپلود شده در پلتفرم قبل از انتقال و ذخیره شدن، یک فرآیند رمزگذاری دقیق را طی می‌کنند. فقط کاربران مجاز می توانند با رمزگشایی به این فایل ها دسترسی پیدا کرده و آنها را مشاهده کنند. GhostDrive به کاربران اجازه می‌دهد تا قوانین رمزگذاری را برای هر فایل آپلود شده سفارشی کنند و دسترسی به پروژه‌های مشترک را آسان‌تر کند، اما دیدن عکس‌های خصوصی را بسیار سخت‌تر می‌کند.
امنیت داده های توزیع شده در Ghostdrive به کاربران کنترل بیشتری بر حفاظت از داده های خود می دهد. در حالی که پلتفرم از زیرساخت محافظت می کند، کاربران از داده های خود محافظت می کنند و اطمینان حاصل می کنند که داده های حساس محرمانه باقی می مانند. این راه حل وابستگی کاربر به ارائه دهندگان خدمات را کاهش می دهد و در عین حال به ارائه دهندگان کمک می کند تا با صرفه جویی در هزینه های امنیتی، قیمت ها را پایین نگه دارند. علاوه بر این، GhostDrive از فناوری MultiSig استفاده می‌کند. GhostDrive همچنین تبدیل و فشرده‌سازی فوری فایل را فعال می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا بین فرمت‌های مختلف بدون ابزار خارجی جابجا شوند.
برنامه Cointelegraph Accelerator اکنون از Ghostdrive به لیست شرکت کنندگان خود استقبال می کند. او Ghostdrive را به دلیل پتانسیل آن برای ایجاد اختلال در ذخیره سازی و توکن سازی داده ها و تبدیل شدن به نقطه ورود کاربران جدید با ارائه یک مورد استفاده واقعی انتخاب کرد. این شرکت مستقر در سنگاپور قصد دارد به یک پلتفرم همه کاره برای رمزگذاری، کنترل و مالکیت داده ها تبدیل شود.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا