اخبار ارز دیجیتال

رئیس فدرال رزرو می گوید استیبل کوین ها می توانند دلار را به عنوان ارز ذخیره جهانی تقویت کنند

کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو می گوید رشد سریع کریپتوها می تواند سلطه دلار را تهدید کند، اما به دلیل محبوبیت استیبل کوین های دلار آمریکا، بعید است.

کریستوفر والر، فرماندار فدرال رزرو در کنفرانسی با تمرکز بر بانکداری مرکزی در 15 فوریه گفت که محبوبیت استیبل کوین‌های دلار آمریکا در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌تواند به تثبیت سلطه دلار به عنوان ارز ذخیره جهان کمک کند. والر اضافه کرد که حدود 99 درصد از سرمایه بازار استیبل کوین به دلار آمریکا وابسته است، و افزود که مردم اغلب گمانه زنی می کنند که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین می توانند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهان شوند، اما او خاطرنشان کرد که اکثر تراکنش های DeFi از آنها از استیبل کوین هایی استفاده می کنند که عمدتا به دلار مرتبط هستند.

دارایی‌های رمزنگاری عملاً با دلار آمریکا معامله می‌شوند، بنابراین هر گونه گسترش تجارت در دنیای DeFi احتمالاً نقش غالب دلار را تقویت می‌کند، دو استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار، Tether (USDT) و USD Coin (USDC) هستند. . این دو استیبل کوین با هم، 90 درصد از کل بازار استیبل کوین کوین گکو را تشکیل می‌دهند، و این دو استیبل کوین نقشی حیاتی در DeFi بازی می‌کنند و به معامله‌گران دارایی نقد و تا حد زیادی با ثبات قیمت برای شرکت در فعالیت‌های خارج از زنجیره می‌دهند. از قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال با نوسان بیشتر استفاده کنید.

والر خاطرنشان کرد که رشد سریع کریپتو می تواند وابستگی به دلار آمریکا را کاهش دهد و از آن به عنوان یک چالش بالقوه برای وضعیت بین المللی ارز یاد کرد، اما همچنین گفت که تسلط دلار کاهش قابل توجهی ندارد. ممکن است به زودی موقعیت خود را به عنوان ارز ذخیره جهانی از دست بدهد، رویدادهای اخیر که برخی هشدار داده اند می تواند این وضعیت را تهدید کند، حداقل تا کنون، آن را تقویت کرده است.

قانونگذاران پس از بیش از 20 ماه تلاش برای دستیابی به توافق با رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، پاتریک مک‌هنری، به تصویب لایحه استیبل کوین نزدیک هستند و ماکسین واترز، نماینده کنگره در 7 فوریه به پولیتیکو گفت که ما در حال کار بر روی یک استیبل کوین هستیم، بسیار آماده هستیم. از نزدیک‌تر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ژوئن گذشته به کنگره گفت که بانک مرکزی استیبل کوین‌ها را نوعی پول می‌بیند و خواهان نقش فدرال قوی در نظارت بر آن‌ها در آینده است.

ماه ها بعد، در سپتامبر 2023، بانک های فدرال رزرو بوستون و نیویورک استدلال کردند که استیبل کوین ها می توانند بی ثباتی را در سیستم مالی ایالات متحده ایجاد کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا