اخبار ارز دیجیتال

ران دیسانتیس، مدافع ممنوعیت CBDC، به رقابت ریاست جمهوری آمریکا پایان داد.

ران دیسانتیس مبارزات انتخاباتی خود را در 21 ژانویه پایان داد و گفت هیچ راهی برای پیروزی وجود ندارد و متعهد شد از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا حمایت کند.

بر اساس اعلامیه 21 ژانویه، رقیب CBDC، ران دیسانتیس، از رقابت برای کاخ سفید کناره گیری کرد و گفت که نمی تواند کمپینی را که مسیر روشنی برای پیروزی ندارد ادامه دهد و افزود: “من نمی توانم از خودم بپرسم. دیسانتیس در پیامی 4 دقیقه ای در X (توئیتر سابق) اعلام کرد که حامیان خود را داوطلبانه زمان و منابع خود را اختصاص دهند، ما راه روشنی برای پیروزی نداریم و بر این اساس، من امروز به کمپین خود پایان می دهم تا حمایت پیش بینی شده خود را از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، من اکنون متوقف نمی شوم. برای من واضح است که اکثریت رای دهندگان مقدماتی جمهوری خواه می خواهند به دونالد ترامپ فرصت دیگری بدهند.

دیسانتیس در انتخابات مقدماتی 15 ژانویه آیووا برای نامزدی جمهوری خواهان با 21 درصد در رتبه دوم پس از ترامپ قرار گرفت. دیسانتیس، که فرماندار فلوریدا نیز هست، در جولای 2023 رسماً پیشنهاد خود را برای ریاست جمهوری آغاز کرد. دیسانتیس، در یکی از اولین حضور در مبارزات انتخاباتی خود، قول داد در صورت انتخاب شدن، نسخه احتمالی دلار دیجیتال را ممنوع کند. او در یک سخنرانی تبلیغاتی اخیر در پورتسموث، نیوهمپشایر وعده داد که اگر من رئیس جمهور باشم، در روز اول ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را حذف خواهیم کرد. وی گفت: من هرگز اجازه ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی را نمی دهم.

CBDC شکل دیجیتالی ارز فیات یک کشور است. برخلاف ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین که غیرمتمرکز هستند و توسط هیچ مرجعی کنترل نمی شوند، CBDC ها متمرکز هستند و توسط بانک مرکزی یک کشور پشتیبانی می شوند. CBDCها به طور بالقوه می توانند کارایی پرداخت ها را بهبود بخشند و شمول مالی را گسترش دهند، اما منتقدان می گویند که آنها می توانند حریم خصوصی را نقض کنند و به دولت ها کنترل بیش از حد بر شهروندان بدهند. طبق پایگاه داده CBDC، حداقل 100 کشور در حال حاضر یک مطالعه در مورد این فناوری در حال انجام است. با نزدیک به 40 کشور که روی آزمایش کننده ها یا اثبات مفاهیم کار می کنند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا