اخبار ارز دیجیتال

زمان مناسب برای فروش توکن های ایردراپ چه زمانی است؟

بر اساس داده های CoinGecko، در میان 50 بزرگترین راه اندازی ارزهای دیجیتال از سال 2020، تقریبا نیمی از آنها (23) در دو هفته از زمان فهرست بندی توکن، آنها به اوج قیمت خود (ATH) رسیده اند.

با توجه به Wallex و به نقل از Cointelegraph، داده‌های ارزهای دیجیتال که اخیراً توسط CoinGecko جمع‌آوری شده است نشان می‌دهد که توکن‌های جدید منتشر شده برای بیش از 14 روزاغلب منجر به از دست دادن فرصت فروش در اوج قیمت می شود.

از سال 2020، برنامه های ایردراپ ارزهای دیجیتال افزایش قابل توجهی داشته است. رایج ترین راه برای دریافت توکن های airdrop شرکت در فعالیت های بلاک چین قبل از راه اندازی یا انجام کارهای تبلیغاتی است. برخی از این پروژه ها جوایز قابل توجهی دریافت کرده اند.

به عنوان مثال، یک سرمایه گذار 17 ساله ادعا می کند بیش از 1 میلیون دلار به دست آمده از Jupiter Airdrop (JUP) در اکوسیستم Solana.

بر اساس گزارش اخیر کوین گکو، طی چهار سال گذشته، حدود نیمی (46 درصد) از 50 ایردراپ برتر، از جمله توکن‌هایی مانند سرویس نام اتریوم، Blur و LooksRare، طی دو هفته پس از راه‌اندازی انجام شده است. آنها به اوج قیمت خود رسیده اند.

46 درصد از ایردراپ های برتر در دو هفته به ATH خود می رسند

توکن های دیگری که در دو هفته اول به ATH خود رسیده اند عبارتند از: شبکه مانتا (مانتا)، پروتکل لنگر (ANC) و ماویا (ماویا).

در حالی که بسیاری از پروژه ها طی چند روز افزایش قیمت را تجربه کرده اند، تنها یکی از 50 توکن برتر در چهار سال گذشته بیش از یک سال مدت زیادی طول کشید تا به ATH رسید.

خوش بینی (OP) همان واژگان و یک سال و هفت ماه مدت زیادی طول کشید تا به اوج قیمت خود رسید. در عین حال پروژه اپارتمان (عرق) در دو روز پس از ایردراپ به ATH خود رسید و در مورد پروژه ون (WEN) فقط سه روز طول کشید.

با این حال، فروش قابل توجه ایردراپ در مدت کوتاهی پس از فهرست شدت توکن می تواند باعث کاهش شدید قیمت و کاهش جذابیت توکن شود.

به عنوان مثال، قیمت StarkNet (STRK)، شبکه لایه 2 اتریوم، تقریباً 60٪ کاهش یافت زیرا شرکت زیرساخت اتریوم Nethermind و کشاورزان airdrop میلیون ها توکن دریافتی خود را فروختند.

علاوه بر این، مشکلات فنی که در فرآیند انتشار توکن با آن مواجه می‌شوند، ممکن است باعث عدم اعتماد شرکت‌کنندگان به این شبکه و فروش توکن‌های خود شوند.

در مارس 2023، مقدار Arbitrum Tokens (ARB) منتقل شده به صرافی ها 150 درصد بیشتر از آنچه در کیف پول ها سرمایه گذاری شده بود، منجر به فروش قابل توجهی شد. این اتفاق پس از آن رخ داد که کاربران گزارش دادند که دکمه AirDrop در یک ساعت پس از شروع فرآیند به دلیل تعداد زیاد درخواست ها از کار افتاده است.

اطلاعات ارائه شده در این مقاله تنها خلاصه ای از گزارش CoinGecko است و مبنایی برای عملکرد آتی قیمت توکن نیست.

تجربه شما از گرفتن ایردراپ چه بود؟

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا