اخبار ارز دیجیتال

سارقان کریپتو در ماه نوامبر 363 میلیون دلار سرقت کردند که بدترین ماه امسال است

به گفته شرکت امنیتی بلاک چین CertiK، اکسپلویت‌های Poloniex و HTX/Heco Bridge، و همچنین حمله وام فلش KyberSwap، سه حادثه بزرگ در ماه نوامبر بودند.

به گفته شرکت امنیت بلاک چین، CertiK در پست ایکس در 30 نوامبر (توئیتر سابق) اعلام کرد که صنعت ارزهای دیجیتال در سال 2023 بدترین ماه خود را برای سرقت، کلاهبرداری و سوء استفاده از کریپتو داشته است، به طوری که مجرمان کریپتو در ماه نوامبر با 363 میلیون دلار کنار رفتند. تنها از اکسپلویت ها، 45.5 میلیون دلار وام های سریع به دست آمد و 1.1 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری های مختلف برداشت از دست رفت.

بزرگترین سوء استفاده در ماه نوامبر در Poloniex و HTX/Heco Bridge به ترتیب با زیان 131.4 میلیون دلار و 113.3 میلیون دلار رخ داد، سومین سوء استفاده بزرگ قربانیانی بود که 27 میلیون دلار را به دلیل حمله فیشینگ از دست داد، در حالی که اکنون که حمله 45 میلیون دلاری KyberSwap به حساب می آید. تقریباً تمام ضررهای ماه ناشی از حملات وام‌های فوری، آخرین رقم ماهانه از رکورد قبلی 329 میلیون دلاری که در سپتامبر ثبت شده بود، فراتر رفت، که عمدتاً به دلیل حمله 200 میلیون دلاری Mixin بود.

تا پایان نوامبر، حدود 1.7 میلیارد دلار در سال 2023 به دلیل سوء استفاده ها، کلاهبرداری های برداشت و حملات وام های فلش از دست رفته بود، که تنها 54 درصد از ارزهای رمزپایه تخلیه شده در سال 2022 است، زمانی که این 3.7 میلیارد دلار به دلیل کریپتو تخلیه شد. حوادث، به گفته CertiK. در حالی که در سال 2021 خسارت 1.7 میلیارد دلاری وجود داشت، رونگهوی گو، یکی از بنیانگذاران CertiK در نظرات اخیر استدلال کرد که دریافت حسابرسی استاندارد قرارداد هوشمند این روزها کافی نیست.

کریستین سیفرت، محقق در شرکت امنیتی فورتا نتورکز، گفت که دزدها همچنان به یافتن راه‌های جدید و خلاقانه برای بهره‌برداری از پروتکل‌ها و قربانیان ادامه می‌دهند، با تعویض سیم‌کارت و آسیب‌پذیری‌های چند امضایی یکی از جدیدترین تله‌های امنیتی است که مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد. او همچنین با کوین تلگراف صحبت کرد، معتقد است سوء استفاده هایی از این نوع مانعی برای فرزندخواندگی است، تصور کنید تمام پس انداز خود را از دست بدهید زیرا شعبه بانک شما یک شبه هک شده است.

در یادداشت اخیر به کوین تلگراف، جری پنگ، تحلیلگر شرکت تحلیلی Web3 0xScope، به کوین تلگراف گفت که این حوادث باعث ترس افرادی می شود که از قبل آماده کاوش در فضای وب 3 بودند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا