اخبار ارز دیجیتال

سازمان ملل اولین قطعنامه جهانی هوش مصنوعی را تصویب کرد

این قطعنامه کشورها را به حمایت از حقوق بشر، حفاظت از داده های شخصی و نظارت بر هوش مصنوعی برای خطرات تشویق می کند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را درباره هوش مصنوعی (AI) تصویب کرد که نشان‌دهنده آخرین تلاش در میان ابتکارات مختلف دولت در سراسر جهان با هدف تأثیرگذاری بر توسعه هوش مصنوعی است که توسط ایالات متحده آغاز شده و با حمایت مشترک انجام شده است. این قطعنامه توسط 123 کشور از جمله چین به اتفاق آرا در 2 مارس تصویب شد و حمایت گسترده ای را در 193 کشور عضو سازمان ملل نشان داد.این قطعنامه کشورها را تشویق می کند از حقوق بشر محافظت کنند، از داده های شخصی محافظت کنند و هوش مصنوعی را برای خطرات نظارت کنند.

پیش‌نویس قطعنامه می‌گوید در حالی که بسیاری از ابتکارات هوش مصنوعی فاقد قابلیت دوام هستند، نگرانی‌هایی در مورد پتانسیل این فناوری برای مختل کردن سیستم‌های دموکراتیک، تشدید فعالیت‌های متقلبانه یا منجر به جابجایی شغلی قابل‌توجه، از جمله سایر اثرات منفی بالقوه وجود دارد. سیستم های هوش مصنوعی خطراتی را ایجاد می کند که ممکن است حفاظت، ترویج و اعمال حقوق بشر و آزادی های اساسی را تضعیف کند.

برخلاف قطعنامه های شورای امنیت، قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل از نظر قانونی الزام آور نیستند و در عوض به عنوان شاخص احساسات جهانی عمل می کنند. با تقویت سیستم‌های هوش مصنوعی ایمن، این قطعنامه به دنبال پر کردن شکاف دیجیتالی بین کشورهای در حال توسعه ثروتمند و کمتر ثروتمند و اطمینان از گنجاندن آنها در بحث‌های هوش مصنوعی است، همچنین به دنبال تشویق کشورهای در حال توسعه برای تجهیز آن به فناوری و مهارت‌های مورد نیاز برای استفاده از مزایای هوش مصنوعی، مانند تشخیص بیماری، پیش‌بینی سیل، حمایت کشاورزی و آموزش نیروی کار.

در ماه نوامبر، ایالات متحده، بریتانیا و بیش از ده‌ها کشور دیگر یک پیمان جهانی جامع امضا کردند که در آن اقداماتی برای محافظت از هوش مصنوعی در برابر عوامل مخرب ترسیم شده بود. این قطعنامه با تاکید بر ویژگی‌های امنیتی ذاتی آن، نسبت به ایجاد، توسعه، اجرا و نادرست یا مخرب هشدار داد. استفاده از سیستم‌های دارای هوش مصنوعی، بدون حفاظت کافی یا نقض قوانین بین‌المللی، در این میان، شرکت‌های بزرگ فناوری عموماً باید هوش مصنوعی را تنظیم کنند. تایید کرده اند و در عین حال از تضمین اینکه هر قانونی به نفع منافع آنها باشد حمایت کرده اند.

با این حال، قانونگذاران اتحادیه اروپا در 13 مارس قوانین جامع هوش مصنوعی جهان را تصویب کردند، که انتظار می رود در ماه مه یا ژوئن پس از برخی مراحل رویه ای، سیستم های رتبه بندی اجتماعی، پلیس پیش بینی، “ممنوعیت سیستم های تشخیص احساسات و غیرهدف گیری بر روی سیستم های غیرهدف سازی در ماه مه یا ژوئن اجرایی شود. کاخ سفید همچنین با هدف کاهش خطرات هوش مصنوعی برای مصرف‌کنندگان، کارگران و اقلیت‌ها و در عین حال ارتقای امنیت ملی از طریق این دستور، مدیر اجرایی جدیدی داشت که در ماه اکتبر صادر شد.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا