اخبار وب 3

سال 2024 بزرگترین سال شبکه اتریوم در تاریخ خواهد بود

کیت‌های توسعه روی زنجیره (CDK) دامنه امکاناتی را که برای توسعه‌دهندگان در شبکه اتریوم باز است، گسترش می‌دهند. 2024 بزرگترین سال در تاریخ بلاک چین اتریوم است. علاوه بر تایید احتمالی یک صندوق قابل معامله در مبادلات اتر (ETF) در ایالات متحده، امسال نیز اولین چرخه صعودی شبکه از ادغام سال 2022 خواهد بود. این به‌روزرسانی تورم ETH را در دوره‌های استفاده سنگین از شبکه کاهش می‌دهد.

از زمان ادغام، 0.2 درصد از عرضه اتر سوخته شده است و این تعداد در ماه های آینده با افزایش استفاده از شبکه افزایش خواهد یافت.
علاوه بر این، به روز رسانی بعدی شبکه اتریوم – پیشنهاد بهبود اتریوم 4844 – برای امسال برنامه ریزی شده است. هدف آن کل اکوسیستم است (L2s) ساخته شده در اطراف اتریوم، تا 10 برابر ارزان تر.

تحویل ETH پس از ادغام

این یک نقطه عطف بزرگ در این چرخه خواهد بود و اتریوم و لایه 2 را به سمت بزرگترین سال خود در تاریخ سوق می دهد.

ایده ساده است: بدون L2، اتریوم نمی تواند مقیاس شود. و بدون زنجیره‌های فرعی و تیم‌های توسعه کسب‌وکار اختصاصی، L2 به آن سرعتی که باید رشد نمی‌کند.

برای درک این موضوع، باید یک قدم به عقب برگردیم و بپرسیم: اتریوم چیست؟

اتر فقط یک دارایی نیست و ارزش ذاتی آن فقط به کارایی بلاک چین مربوط می شود. شبکه اتریوم بیشتر با ایده یک پایگاه داده مشترک قابل برنامه ریزی یا پلت فرم توسعه برنامه غیرمتمرکز (DApp) مطابقت دارد. بنابراین برای ارزشمند بودن باید اپلیکیشن های ارزشمندی روی آن وجود داشته باشد.

برخی از این برنامه‌ها در حال حاضر وجود دارند و از Web3 سرچشمه می‌گیرند، اما اکثریت آن‌ها از شرکت‌های سنتی هستند که سیستم‌های خود را تطبیق داده و با بلاک چین یکپارچه شده‌اند.

این هرگز قبلاً محقق نشده است. برترین برنامه های قاتل خارجی Web3 امروز کدامند؟ چند شرکت در مورد حفظ برنامه های زنجیره ای خود پس از آخرین دوره صعودی جدی هستند؟

دلیل اصلی غیبت آنها این است که افراد کمی هستند که می توانند “در بلاک چین فکر کنند”، مشکلی را ببینند و بلاک چین را به عنوان یک راه حل در نظر بگیرند، یا توکن ها را به خوبی درک کنند تا فرصت های تجاری مرتبط با آنها را ببینند.

در چرخه های گذشته، هیچ کمکی به طور مداوم برای هدف قرار دادن این بازیکنان وجود نداشت، زیرا – به دلیل ماهیت گسترده و آگنوستیک بلاک چین – اکثر بازیکنان بیش از حد عمومی بودند. در نتیجه، برخی از عملیات غیرممکن بود زیرا آنها برای فضای بلوک با سکه‌های میم و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) رقابت می‌کردند.

شرکت ها مشتاق آزمایش بلاک چین هستند، اما نمی دانند چگونه و با راهنمایی تیم های توسعه کسب و کار بلاک چین خود یا دیگران. تقسیم‌بندی توسعه کسب‌وکار معمولاً بر اساس منطقه انجام می‌شود، بنابراین این تیم‌ها باید به 20 بخش مختلف خدمت کنند که هر کدام نیازها و برنامه‌های پیچیده متفاوتی دارند. نتیجه رهبری سطحی بود که در نهایت به مرور زمان این پروژه ها را محکوم کرد. اما در سال 2024، بازی تغییر خواهد کرد. با موقعیت های رهبری بیشتر در شرکت های بزرگ – با تفکر بسیار بالغ تر در مورد چگونگی ساخت یک زنجیره – اکوسیستم بلاک چین در حال گذراندن دوره تخصصی است.
امروزه بدیهی است که بزرگترین بلاک چین های L2 به زنجیره های فرعی با پیکربندی های خاص و تیم ها و ساختارهای تخصصی برای نصب در سوله های خاص تقسیم می شوند.

با استفاده از Polygon به عنوان مثال، به جای داشتن تنها یک بلاک چین عمومی برای همه برنامه‌ها و یک تیم توسعه کسب‌وکار منطقه‌ای، Polygon اکنون به چندین زیر زنجیره اختصاصی برای موارد استفاده خاص متنوع می‌شود.

تا به حال، مقیاس‌بندی بلاک چین دو پارادایم داشت: یکپارچه و مدولار.
مقدمه بعدی: تجمیع
یک راه حل جدید مزایای طرح های یکپارچه و مدولار را با یکپارچه سازی نقدینگی از طریق انتقال ایمن و تقریباً آنی روی زنجیره های اتمی با استفاده از اثبات ZK ترکیب می کند.

چگونه انجام می شود Polygon کیت های توسعه روی زنجیره (CDK) را ارائه می دهد – که زنجیره های فرعی بر روی آنها ساخته شده اند – و تمام نقدینگی از طریق یک لایه تجمیع به هم متصل می شود.

کیت های توسعه مدار

در هفته های اخیر، Polygon اعلام کرد:

  • B2، یک زنجیره CDK با تمرکز بر ایجاد یک سبد بیت کوین
  • شبکه OEV، یک زنجیره CDK با هدف پوشش دادن کل ارزش استخراج‌پذیر Oracle (OEV)
  • Hypr، یک زنجیره CDK متمرکز بر بازی
  • Libre، یک زنجیره CDK که به صدور دارایی های توکن شده برای موسسات اختصاص دارد
  • FireDrops، یک زنجیره CDK که برای سنجش وفاداری استفاده می‌شود بزرگترین تجارت الکترونیک طراحی شده هند.

و همه بلاک چین های L2 اصلی یک مسیر را دنبال می کنند. به عنوان مثال، آنچه به عنوان CDK از Polygon شناخته می شود، از به آن “Op-Stack” می گویند.

تغییر پارادایم بی‌رحمانه است و سال 2024 نوید یک نبرد بزرگ را می‌دهد زیرا بسیاری از زیر زنجیره‌های تخصصی و تیم‌های توسعه کسب‌وکار از هر یک از این زنجیره‌های L2 بزرگ در همان بخش‌ها به رقابت خواهند پرداخت.

با این حال، سال 2024 همه چیز را دارد تا سالی باشد که برنامه های قاتل Web2 در نهایت ظاهر شوند. سال شروع یک چرخه حفظ خواهد بود که در آن شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان به گنجاندن بلاک چین در زندگی روزمره خود ادامه خواهند داد.
امسال سال بلاک چین L2 و در نتیجه بزرگترین سال برای شبکه اتریوم خواهد بود.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا