اخبار ارز دیجیتال

سامسون موو: قیمت بیت کوین تا چند هفته دیگر به یک میلیون دلار می رسد!

سامسون مو، مدیر عامل JAN3 و یکی از طرفداران بیت کوین، معتقد است که بیت کوین در روزهای آینده یک شوک عرضه قابل توجه را تجربه خواهد کرد که به طور بالقوه می تواند قیمت آن را به 1 میلیون دلار طی چند روز یا چند هفته برساند.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از cryptoslate، پیش بینی MOV به شوک عرضه ناشی از تقاضای بیت کوین ETF و سازگاری مداوم بازار با شرایط بستگی دارد که نشانه های آن کم کم آشکار می شود.

شوک عرضه

صندوق های ETF بیت کوین از زمان آغاز به کار خود میلیاردها دلار جذب کرده اند. در عین حال، خرید 11500 بیت کوین توسط بلک راک به میزان قابل توجهی عرضه بازار را در دو روز اول معاملات این صندوق ها کاهش داد.

خرید این مقدار بیت کوین از Blackrock معادل خرید عرضه 13 روزه BTC است. در حال حاضر روزانه حدود 900 بیت کوین معامله می شود. کارشناسان پیش بینی می کنند که تقاضا برای بیت کوین به طور تصاعدی به رشد خود ادامه خواهد داد، به خصوص اگر ETF ها همچنان شاهد ورود سرمایه قابل توجهی باشند.

طبق تحلیل CryptoSlate از عرضه موجود بیت کوین، اگر موسسات به خرید بیت کوین با نرخ های بالای فعلی خود ادامه دهند، تنها حدود 120 روز طول می کشد تا عرضه بیت کوین تمام شود و این دارایی را نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ خود کمیاب تر می کند. .

نصف شدن بیت کوین امسال نیز یکی از مواردی است که حرکت بازار را تغییر می دهد. از نظر تاریخی، این رویداد تأثیر قابل توجهی بر قیمت دارد زیرا نرخ تولید بیت کوین های جدید را کاهش می دهد. پاداش استخراج بلوک های جدید از 25.6 بیت کوین به 125.3 بیت کوین در حدود 100 روز نصف می شود.

این، همراه با تقاضای موجود بیش از عرضه برای بیت کوین، می تواند منجر به رشد قیمت بی سابقه ای شود زیرا تقاضا برای دارایی دیجیتال به بالاترین حد خود می رسد در حالی که عرضه به پایین ترین حد خود می رسد.

نظریه حداکثر درد

مو معتقد است که بازار کریپتو احتمالاً از “نظریه درد حداکثر” پیروی می کند. این نظریه با اقتباس از بازارهای مالی سنتی، سناریویی را ارائه می‌کند که در آن حرکات قیمت بیت‌کوین می‌تواند منجر به حداکثر ضرر برای بیشترین تعداد معامله‌گران در بازار شود.

این تئوری، اگرچه به طور رسمی در فضای رمزنگاری تعریف نشده است، اما عموماً به سطح قیمتی اشاره دارد که در آن اکثر قراردادهای اختیار معامله بی‌ارزش منقضی می‌شوند و در نتیجه ضرر قابل توجهی برای دارندگان به همراه دارد. در مورد بیت کوین، این می تواند به نوسانات سریع و شدید قیمت تبدیل شود و به طور بالقوه بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران را شگفت زده کند.

مو معتقد است که یکی از جنبه های کلیدی این نظریه در بازار بیت کوین، پتانسیل برای شورتینگ (شورتینگ) یا فشار برای انحلال پوزیشن های فروش در روزهای آینده است. فشار کوتاه زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت بیت‌کوین به‌طور غیرمنتظره افزایش می‌یابد و کسانی که موقعیت‌های خود را برخلاف جهت حرکت آن باز کرده‌اند (فروشندگان) مجبور می‌شوند با قیمت‌های بالاتر بازخرید کنند. فروشندگان این کار را انجام می دهند تا ضرر خود را محدود کنند و قیمت را بیشتر افزایش دهند.

مفهوم حداکثر درد نیز با غیرقابل پیش بینی بودن حرکات قیمت بیت کوین و روانشناسی بازار مرتبط است. بیت کوین برای مدت طولانی انتظارات بازار متعارف را به چالش کشیده است. ماهیت فرار و غیرقابل پیش بینی آن اغلب با سناریوهایی همسو می شود که بیشترین ناراحتی مالی را برای تعداد زیادی از معامله گران در بازار ایجاد می کند.

به گفته موو، افزایش سریع قیمت به یک میلیون دلار، برنامه‌های استراتژیک بسیاری از گروه‌ها، از جمله دولت‌ها و شرکت‌هایی را که به دنبال سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین هستند، برهم خواهد زد. چنین رویدادی همچنین می تواند بر عملکرد شبکه لایتنینگ به دلیل کارمزدهای بالا تأثیر بگذارد و مدل عرضه به جریان (S2F) را که بسیاری برای پیش بینی ارزش بیت کوین از آن استفاده می کنند، پیچیده کند.

مو همچنین به چندین رویداد دیگر اشاره کرد که اگر قیمت بیت کوین به سرعت به یک میلیون دلار برسد ممکن است رخ دهد. این رویدادها عبارتند از:

  • السالوادور فرصت انتشار اوراق قرضه بیت کوین را از دست می دهد
  • اقتصاددانان بزرگ از جمله کریستین لاگارد و ژروم پاول شغل خود را از دست خواهند داد زیرا نتوانسته اند هایپربیت کوینیزاسیون را تشخیص دهند. Hyperbitcoinization به یک سناریوی فرضی اشاره دارد که در آن بیت کوین به ارز غالب جهانی تبدیل می شود و از ارزهای فیات سنتی پیشی می گیرد یا جایگزین می شود.
  • مایکل سیلر و میکرواستراتژی از هدف خود برای جمع آوری 1 درصد از عرضه کوتاهی خواهند کرد.

یکی از مهمترین تاثیرات قیمت ۱ میلیون دلاری بیت کوین بر سیستم مالی سنتی خواهد بود، زیرا مو معتقد است سیستم مالی قدیمی برای سازماندهی مجدد سریع بیت کوین محور آماده نیست.

منبع

cryptoslate.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا