اخبار ارز دیجیتال

سایه ترس بر بازار آیا بیت کوین حمایت دیگری را از دست می دهد؟

با کاهش قیمت بیت کوین به زیر حمایت 40000 دلاری، ترس بازار ارزهای دیجیتال را تحت الشعاع قرار داد و با فرار گاوها، فشار فروش به حدی تشدید شد که ارزش بازار بیت کوین به 778 میلیارد دلار کاهش یافت. در حالی که تمامی 20 ارز دیجیتال برتر بازار پس از بیت کوین در وضعیت قرمز قرار دارند، برخی ارزها برعکس عمل می کنند و به مسیر خود ادامه می دهند!

به گفته کوین اکسو، قیمت بیت کوین اکنون در حدود 39600 دلار معامله می شود و شاخص ترس و طمع این ارز دیجیتال به سمت ترس متمایل شده است و در رتبه 48 قرار دارد. بیت کوین دیروز برای چند ساعت به سطح 38000 دلار رسید و این امر باعث شد تا بیشتر شود. کارشناسان برای پیش بینی توقف قیمت بعدی در حدود 36000 دلار پشتیبانی می کنند. بیت کوین در این هفته حدود 9 درصد کاهش قیمت داشته است، اما تسلط این ارز دیجیتال بدون تغییر در حدود 51.8 درصد باقی مانده است. دلیل این امر را می توان کاهش جدی تر سایر سکه ها و توکن ها دانست، بنابراین حتی با سقوط آزاد در روزهای اخیر، بیت کوین تسلط نسبی خود را در بازار حفظ کرده است.

طی 24 ساعت گذشته و با تداوم نوسانات نزولی، 115739 معامله‌گر با مجموع 309.40 میلیون دلار موقعیت معاملاتی نقدینگی شدند که از این تعداد 238 میلیون دلار مربوط به معاملات بلند مدت بود.

تحلیلگران جی پی مورگان نسبت به سرنوشت قیمت بیت کوین در سال 2024 بدبین هستند. با توجه به روند نزولی فعلی، آنها توضیح دادند که کاتالیزور اصلی رشد قیمت در ماه های اخیر، تصویب ETF های لحظه ای بوده است، اما همین صندوق های قابل معامله در بورس این پتانسیل را دارند که سرمایه گذاران را در ماه های آینده ناامید می کند. بنابراین، با از بین رفتن اشتیاق به ETF ها و کم رنگ شدن اهمیت یا توجه به آنها، نیمه دوم سال جاری روزهای خوبی برای بیت کوین نخواهد داشت.

اما در کوتاه مدت، ناظران بر این باورند که نشست آتی فدرال رزرو ممکن است روند قیمت را در ماه آینده تعیین کند. در هر صورت سطوح 36000 و 34000 دلاری به عنوان حمایت های جدید معرفی شده اند و 40500 دلار مقاومت جدید است. اگر بیت کوین بتواند بر این مقاومت غلبه کند و موقعیت خود را برای مدتی تثبیت کند، شاید وضعیت متفاوت باشد. در غیر این صورت، سرمایه گذاران باید فعلا به رکود و کاهش عادت کنند.

وضعیت آلت کوین ها چگونه است؟

همانطور که گفته شد، تمامی 20 ارز دیجیتال برتر بازار روز گذشته افت قیمتی بین 1 تا 6 درصد را تجربه کردند. قیمت اتریوم اکنون در تلاش است تا حمایت 2200 دلاری را حفظ کند و سولانا به 83.80 رسید.

دیروز، Ordinals (ORDI) با کاهش 14 درصدی، بدترین عملکرد را در بین 100 ارز دیجیتال برتر ثبت کرد. هلوم با کاهش 8 درصدی و UniSwap با کاهش 6 درصدی دیگر ارزهای دیجیتالی بودند که در بازار سقوط کردند.

با این حال، شبکه آکاش (AKT) موفق شد رشد 15 درصدی را تجربه کند. این ارز دیجیتال در سه ماه گذشته بیش از 190 درصد سود به خریداران خود داده است. بلر (BLUR) با 9 درصد رشد و Sui (SUI) با 7 درصد رشد، دیگر ارزهای دیجیتال صعودی در بازار بودند.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا