اخبار وب 3

سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری اسنوپ داگ در پلتفرم موسیقی Web3

این شرکت قصد دارد با ساختن آهنگ های خود بر روی یک زنجیره و فروش مستقیم آنها به طرفداران، به هنرمندان در امرار معاش و حمایت از موسیقی آنها کمک کند.
Sound که یکی از آنهاست، نزدیک به 20 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است تا به هنرمندان کمک کند در طول زندگی حرفه ای خود درآمد ثابتی کسب کنند.
دور سری A، که در فوریه بسته شد، توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andersen Horowitz (a16z) با مشارکت رپر اسنوپ داگ، هنرمند و تهیه کننده رایان تدر، بازیگر اشتون کوچر، ساوند ونچرز و دیگران رهبری شد.
هدف Sound برهم زدن مدل‌های درآمدی سنتی سرویس‌های استریم Web2 مانند Apple Music است. این پلتفرم موسیقی Web3 به هنرمندان اجازه می‌دهد تا آهنگ‌های خود را به‌عنوان علامت ( ) پیوند دهند تا مستقیماً به طرفداران بفروشند. این شرکت از زمان عرضه بتا در سال 2022 به سازندگان موسیقی کمک کرده است تا 5.5 میلیون دلار از فروش موسیقی کسب کنند. اکنون دسترسی به این ویژگی برای همه رایگان است و هنرمندان می توانند درآمد بیشتری از کار خود کسب کنند.
یکی از بنیانگذاران ساوند و مدیر محصول سابق سرویس استریم پاندورا، به CoinDesk گفت که با افزایش خدمات اشتراک موسیقی در دهه گذشته، دسترسی به آهنگ ها را افزایش داده اند و در عین حال درآمد هنرمندان را کاهش داده اند. به عنوان مثال، در Spotify، هنرمندان تقریباً 0.003 دلار در هر استریم دستمزد می‌گیرند.
گرینشتاین با الهام از مدل درآمدی گروه راک انگلیسی Radiohead برای آلبوم Rainbow در سال 2007، می‌خواهد شنوندگان را برای حمایت از هنرمندان هر طور که صلاح می‌دانند توانمند کند.
گرینشتاین می گوید:

یکی از اصول من این است که استعدادها به طور مساوی توزیع می شود، اما فرصت ها اینطور نیست. “مهم نیست اهل کجا هستید، چه شکلی هستید، چقدر پول دارید – اگر استعداد دارید و موسیقی می‌سازید، باید بتوانید از هنرمند بودن شغلی ایجاد کنید.”

گرینشتاین توضیح داد که Web3 به تسهیل پرداخت‌های مستقیم برای آهنگ‌ها کمک می‌کند و به هنرمندان اجازه می‌دهد تا واسطه‌ها را حذف کنند و 100% درآمد خود را حفظ کنند. با استفاده از راهکار مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم و خوش‌بینی، هنرمندان می‌توانند آهنگ‌های خود را آپلود کرده، پیوند دهند و بفروشند – بدون اینکه طرفداران مجبور باشند کیف‌هایی ایجاد کنند که از پرداخت‌های فیات پشتیبانی می‌کند.
گرینشتاین درباره حضور جدید گفت:

“فلسفه من این است که هنرمندان را در جایی که هستند ملاقات کنم.”

در نهایت، وقتی موسیقی خود را ارسال می کنند و فوراً پول می گیرند، مانند یک ضربه دوپامین است! وی در ادامه سخنان خود گفت:

“اوه، من فقط 100٪ درآمدم را پس گرفتم، شرکت چیزی از من نگرفت، و من این ارتباط را با هنرمندان و مخاطبان دارم، این فوق العاده قوی است.”

ساوند قصد دارد از این بودجه برای گسترش روابط خود با هنرمندان، تیم های مهندسی و بازاریابی استفاده کند زیرا پلتفرم موسیقی Web3 خود را در دسترس عموم قرار می دهد. قبل از عرضه در سال گذشته، Sound با حامیانی از جمله a16z و رپر 21 Savage، 5 میلیون دلار در دسامبر 2021 جمع آوری کرد.
بسیاری از هنرمندان و تولیدکنندگانی که به دنبال رهایی از رژیم‌ها و ساختارهای درآمدی موجود هستند که موفقیت در صنعت موسیقی را دیکته می‌کنند، برای انجام این کار به Web3 روی می‌آورند. در فوریه، بلوک دیگری از بازار موسیقی Web3، آهنگ موفق ریحانا “B**** Better Have My Money” را به یک NFT جزئی تبدیل کرد و به دارندگان این امکان را داد تا حق امتیاز پخش را دریافت کنند. در ماه آوریل، Mastercard ارائه دهنده کارت اعتباری خود Mastercard Music Pass را راه اندازی کرد، یک NFT رایگان که به هنرمندان امکان دسترسی به برنامه Web3 Music Accelerator را می دهد.

 
این مطلب توسط تیم تحریریه کوین اکسو گردآوری شده است.

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا