اخبار ارز دیجیتال

سرنوشت بازار پس از اولین جلسه فدرال رزرو پس از تصویب ETF چگونه خواهد بود؟

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که فدرال رزرو آمریکا در نشست ژانویه نرخ بهره را تغییر نخواهد داد. از سوی دیگر، برخی ناظران معتقدند کاهش نرخ در جلسه آتی دور از ذهن نیست. این اولین جلسه فدرال رزرو از زمان تصویب ETF بیت کوین است و معامله گران امیدوارند که این ناامیدی با کاهش نرخ بهره جبران شود. اما بنجامین کوون، یکی از تحلیلگران برجسته بازار، چندان به این سناریو خوشبین نیست.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از dailyhodl، قیمت بیت کوین در روز و شب گذشته شاهد نوسانات محدود اما صعودی بوده است و اکنون در تلاش است تا مقاومت 43000 دلاری را بشکند. همانطور که تحلیلگران بر توقف احتمالی افزایش نرخ در نشست ژانویه فدرال رزرو تاکید می کنند، بیت کوین ممکن است به زودی این مقاومت را به یک سطح حمایت جدید تبدیل کند. توقف افزایش نرخ بهره به عنوان یک سیگنال مثبت برای بیت کوین تلقی می شود و در نهایت می تواند سرمایه گذاران را به سمت بازار ارزهای دیجیتال سوق دهد.

بر اساس داده های CME FedWatch، حدود 97.4 درصد احتمال وجود دارد که نرخ بهره در محدوده هدف فعلی خود یعنی 5.25-5.50 درصد باقی بماند. تحلیلگران Bitfinex می گویند که توقف نرخ بهره در ماه ژانویه باعث کاهش فشار در بخش بانکی و بازار سهام می شود و بیت کوین را تقویت می کند. آنها همچنین به خلاصه آمار و اطلاعات اقتصادی بانک مرکزی اشاره می کنند که کاهش نرخ بهره را تا حدود 75 واحد در سال 2024 پیش بینی می کند.

پیش از این ما در بخش اخبار کوین اکسو بر اساس تحلیل های مختلف گفته بودیم که احتمال کاهش 3 بار نرخ سود در سال جاری و هر بار 25 واحد پایه وجود دارد. یعنی سال 2024 با کاهش 75 واحدی در نرخ بهره به پایان خواهد رسید. کاهش احتمالی به عنوان حرکتی برای تقویت اقتصاد تلقی می شود، به خصوص اگر تورم همچنان به هدف فدرال رزرو ادامه دهد. با این حال، زمان و اندازه این کاهش نرخ بهره بسیار مهم است. تحلیلگران Bitfinex به The Block گفتند که کاهش زودهنگام یا بیش از حد می تواند تورم را دوباره شعله ور کند، در حالی که خیلی کم یا خیلی دیر می تواند رشد اقتصادی را متوقف کند و باعث رکود شود.

با این حال، داده های Anchin به افزایش فشار بر فروش بیت کوین به دلیل افزایش مداوم سهام BTC در صرافی ها از اواخر دسامبر اشاره می کند. بر اساس داده های CryptoQuant، عرضه بیت کوین در صرافی های متمرکز از حدود 2,060,000 به حدود 2,101,400 افزایش یافته است که نشان دهنده رشد بیش از 2 درصدی در ماه گذشته است.

اخبار-بیت کوین-پیش بینی-قیمت-فدر-نرخ- تحلیلگران
سهام بیت کوین در صرافی ها از اواخر دسامبر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. منبع: CryptoQuant

در حالی که برخی نسبت به شروع صعودی صعودی بیت کوین به دلیل کاهش زودهنگام نرخ بهره خوشبین هستند، بنجامین کوون دیدگاهی بدبینانه یا شاید واقع بینانه دارد. این تحلیلگر دنیای کریپتو این را به حدود 790000 دنبال کننده خود در یوتیوب گفت کاهش نرخ بهره فدرال رزرو ممکن است برخلاف انتظارات بازار به رشد بیت کوین منجر نشود. او توضیح می دهد که دارایی های پرریسکی مانند بیت کوین احتمالاً با کاهش نرخ بهره در ماه مارس، ارزش خود را کاهش می دهند! این پیش بینی در واقع برخلاف روندهای گذشته است، زیرا بیت کوین معمولاً به کاهش نرخ بهره واکنش مثبت نشان می دهد.

بنجامین کوون گفت:

رسیدن کاهش نرخ بهره معمولاً خوش بینانه ترین چیز برای دارایی های ریسکی نیست. نه به این دلیل که کاهش نرخ‌ها ذاتاً صعودی نیست، بلکه به این دلیل که کاهش نرخ‌ها اکنون فقط از نظر تئوری صعودی است. مشکل کاهش نرخ نیست. در چرخه فعلی، به خصوص با توجه به جایی که تورم است، باید تصور کنید که اگر قرار است کاهش نرخ با این نوع تورم اتفاق بیفتد، احتمالاً دلیلی وجود دارد که این اتفاق بیفتد.

کاهش نرخ بهره برای بیت کوین به اندازه نصف شدن مهم نیست. حتی اگر در ماه های آینده 3 برابر نرخ سود کاهش یابد، اهمیت نصف شدن به دلیل ماهیت آن بسیار بیشتر است. در واقع، کاهش نرخ می تواند یک سیگنال صعودی باشد، اما همه چیز نیست. همانطور که گفتیم، اگر کاهش نرخ بهره به درستی اتفاق نیفتد، رکود اقتصادی می تواند منجر به کاهش نقدینگی بازار کریپتو شود.

بنجامین کوون در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:

اگر به مواردی مانند S&P 500 یا دارایی های ریسک به طور کلی نگاه کنید، گاهی اوقات آنها قبل از کاهش نرخ ها بالا می روند. گاهی اوقات زمانی که وارد می‌شوند کمی بالا می‌روند، اما در بیشتر موارد، کاهش نرخ بهره برای دارایی‌های ریسکی، حداقل در کوتاه‌مدت، چیز خوبی نبوده است. زمانی که به آخرین کاهش نرخ می رسید برای دارایی های ریسکی خوب است. زیرا وقتی به آخرین کاهش نرخ می‌رسید، اساساً به این معنی است که بازار فکر می‌کند فدرال رزرو به اندازه کافی نرخ‌ها را کاهش داده است و آنها به سیاست پولی ضعیف‌تری باز می‌گردند تا اقتصاد را به مسیر اصلی بازگرداند و از رکود خارج شود.

اخبار-بیت کوین-پیش بینی-قیمت-فدر-نرخ- تحلیلگراناخبار-بیت کوین-پیش بینی-قیمت-فدر-نرخ- تحلیلگران
منبع: یوتیوب Benjamin Cowen

کوئن همچنین هشدار داد که بیت کوین ممکن است به سطوح آزمایشی در محدوده حمایتی بازار گاوی سقوط کند، که توسط میانگین متحرک ساده 20 هفته ای (SMA) و میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای (EMA) تشکیل شده است.

کاوان بر اساس تصویر زیر توضیح داد:

من فکر می کنم ارزش این را دارد که میانگین متحرک هشت هفته ای این هفته را زیر نظر داشته باشیم. باز هم، در حال حاضر حدود 42300 دلار است که تقریباً محدوده قیمت فعلی را نشان می دهد. اگر به زیر آن بشویم، شانس خوبی وجود دارد که حمایت بازار گاوی را که در محدوده 35000 یا 37000 است آزمایش کنیم، یعنی برای یافتن این حمایت به محدوده حدود 36000 دلار نگاه کنید. با این حال، از قیمت فعلی، کاهش تقریباً 13 درصدی برای بازگشت به میانگین متحرک نمایی 21 هفته ای لازم است، و کاهش تقریباً 16-17 درصدی برای بازگشت به میانگین متحرک ساده 20 هفته ای لازم است. این الگویی است که ما زیاد دیده ایم.

اخبار-بیت کوین-پیش بینی-قیمت-فدر-نرخ- تحلیلگراناخبار-بیت کوین-پیش بینی-قیمت-فدر-نرخ- تحلیلگران
منبع: یوتیوب Benjamin Cowen

منبع

theblockdailyhodl.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا