اخبار ارز دیجیتال

سرکوب تتر در چین؛ استفاده از تتر در بازار ارز ممنوع شد

دادستانی عالی چین هشدار داده است که استفاده از تتر به عنوان وسیله مبادله بین ارزهای داخلی و خارجی (فارکس) غیرقانونی است.

به گزارش کوین اکسو و به نقل از کوین تلگراف، پس از ممنوعیت ارزهای دیجیتال، مقامات چینی اکنون به دنبال سرکوب استیبل کوین ها هستند. در جدیدترین اقدام، دادستانی عالی خلق چین (SPP)، عالی ترین نهاد قضایی این کشور، به مردم درباره استفاده از تتر (USDT) به عنوان واسطه برای مبادله یوان چین با سایر ارزهای فیات هشدار داده است. این سازمان استفاده از استیبل کوین های تتر را در مبادلات ارزی ممنوع کرد. در 27 دسامبر (6)، دادستانی چین بیانیه ای مشترک با اداره دولتی ارز خارجی (SAFE) صادر کرد و از مقامات محلی خواست تا اقدامات سخت گیرانه تری را علیه استفاده از استیبل کوین تتر در معاملات ارزی برون مرزی اعمال کنند.

این بیانیه به وضوح بیان می کند که استفاده از Tether به عنوان وسیله ای برای مبادله بین ارزهای داخلی و خارجی غیرقانونی است. مقامات قضایی چین گفتند که شعب محلی باید هماهنگی خود را بهبود بخشند و اقدامات سخت گیرانه تری را برای مجازات خریدهای متقلبانه، تراکنش های غیرقانونی و سایر فعالیت های مشکوک و مجرمانه مرتبط با تتر مطابق با قانون اجرا کنند. مقامات چینی تاکید کردند که هرگونه فعالیتی که شامل مبادله ارزهای دیجیتال در برابر یوان باشد، غیرقانونی است، از جمله دخالت غیرمستقیم مانند پشتیبانی فنی یا ارائه خدمات تجاری.

در این بیانیه همچنین به پرونده قضایی مربوط به یک تبعه چینی به نام ژائو دونگ اشاره شده است. این شهروند متهم به تسهیل تجارت و مبادله ارزهای دیجیتال با ارزهای محلی است. این تاجر چینی به دلیل استفاده از درهم امارات برای خرید تتر و فروش مجدد آن در سرزمین اصلی چین به یوان به هفت سال زندان و 2.3 میلیون یوان (322000 دلار) جریمه محکوم شد.

خبر جدید سرکوب تتر پس از آن منتشر شد که مقامات چینی دو سال پیش استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع کردند. از آن زمان، آژانس‌های محلی تراکنش‌های Tether را زیر نظر داشتند و بر این اساس یک شهروند چینی به دلیل خرید تتر در سال 2023 به 9 ماه زندان محکوم شد.

اخبار نشان می دهد که با وجود سرکوب و ممنوعیت گسترده، برخی از ارزهای دیجیتال از جمله تتر همچنان در چین محبوب هستند. در سال 2022، دادگاه مردمی منطقه چائویانگ در پکن گزارش داد که یک شرکت از تتر برای پرداخت حقوق به کارمندان استفاده می‌کند که غیرقانونی و مشمول مجازات است. مقامات بار دیگر تاکید کردند که هرگونه پرداخت، مبادله یا تجارت به هر شکل ارز دیجیتال ممنوع است.

با این حال، تجارت زیرزمینی ارزهای دیجیتال در چین همچنان فعال است. قبلاً گزارش‌هایی مبنی بر استفاده شهروندان چینی از خدمات بایننس به روش‌های مختلف منتشر شده بود و ظاهراً مزارع استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال هنوز در این کشور فعال هستند.

منبع

cointelegraph.com

تحریریه کوین اکسو

ما در کوین اکسو در تلاشیم تا تازه های دنیای ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. و امیدواریم با کمک شما دوست داران کریپتو کارنسی روز به روز بهتر خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا